Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верижен болгар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Верижен болгар

    Колеги споделете нещо за този модел. Става въпрос за по новия модел със кабината. Интересуваме става ли за дълбока оран. Имам болгор тк 80 но при малко по кално само боксува лепи по гумите с две думи става само за плитка оран. Имам малко декари не си струва да подържам голема техника.Чул съм че верижните машини орът много добре.
    Ако некой колега има такъв трактор нека каже що за машина е хвърля ли веригите има ли сила да прави дълбока оран.
    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Верижен болгар

    Имам опит със верижните машини и ще ти кажа,че ако искаш да го ползваш за оран в кално време не става.Веригите също налепят и буксуват,и също така като започнат да буксуват и машината се завърта и не върви там където трябва.Верижните машини се ползват за оране във сухо време.На разлигавена почва са също като колесните трактори,и повтарям най-добрата оран става когато почвата е с нормална влажност или почти суха.Относно самия трактор ще кажа,че е доста добра машина особено ако попаднеш на модел 80 к.с. и да е читав.Ако няма някакъв проблем със изкривена ос на линивеца и веригите са нормално изпънати няма да имаш и проблем със падането на вериги.
    0885719173-Красимир

    Коментар


    • #3
      От: Верижен болгар

      колега мислим че дт75 е по добър избор но оранта се извършва на сухо време иначе нищо не правиш
      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

      Коментар


      • #4
        От: Верижен болгар

        Ако говорим за Т-54В от тях има и с двигател 80 к.с. Добра машина. С нея може почти всичко да се прави. Този вид машини/верижните / не са за всеки. Искат доста по-вече подръжка и нормална експоатация. Най-уязвимата част е ходовата и за това трябва редовно да се проверява. ДТ-75 е несъмнено по-добър вариант.

        Коментар


        • #5
          От: Верижен болгар

          Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
          Ако говорим за Т-54В от тях има и с двигател 80 к.с. Добра машина. С нея може почти всичко да се прави. Този вид машини/верижните / не са за всеки. Искат доста по-вече подръжка и нормална експоатация. Най-уязвимата част е ходовата и за това трябва редовно да се проверява. ДТ-75 е несъмнено по-добър вариант.
          ДТ 75 може и да има предимства,но си има и недостатъци.Болгара е с фрикционни дискове а ДТ75 е с лента,която като се омасли неможе да застопори барабана и машината спира да върви.Тези ленти се омасляват от маслото на диференциала,там съм сменял няколко пъти всички семеринги,о-пръстени и втулки и няма спиране този теч.Явно си е дефект за модела понякога се налага по няколко пъти на ден да се регулират тези ленти.Аз им намерих цаката след като се омаслят и започнат да пребоксуват поръсвам със ситен прахообразен пясък,които е навсякъде по машината))
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #6
            От: Верижен болгар

            Както казаха колегите в кално време не се оре , почвата само се тъпче . За оран може да си го ползваш ...верижните машини са идеални за тази цел -не тъпчат в дъното на браздата. Казваш ,че е по новичкия предполагам е Т- 60в двигателя му е еднакъв с на ТК -80 но мисля ,че беше скопен леко от нафтовата помпа до 60 к.с. Имам познат с две такива верижни машинки и почти всичката работа на полето без транспорта си я вършеше с тях .

            Коментар


            • #7
              От: Верижен болгар

              Първоначално публикуван от red rider Преглед на мнение
              Както казаха колегите в кално време не се оре , почвата само се тъпче . За оран може да си го ползваш ...верижните машини са идеални за тази цел -не тъпчат в дъното на браздата. Казваш ,че е по новичкия предполагам е Т- 60в двигателя му е еднакъв с на ТК -80 но мисля ,че беше скопен леко от нафтовата помпа до 60 к.с. Имам познат с две такива верижни машинки и почти всичката работа на полето без транспорта си я вършеше с тях .
              Колега можеш ли да ме свържеш с тоя човек да ми отвори очите.
              Какъв ли плуг може да дърпа този трактор.

              Коментар


              • #8
                От: Верижен болгар

                Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
                Колега можеш ли да ме свържеш с тоя човек да ми отвори очите.
                Какъв ли плуг може да дърпа този трактор.
                Плуга който може да дърпа е 4х25 или 3х35 има и вероятност за 5х25 но това не е за предпочитане.
                0885719173-Красимир

                Коментар


                • #9
                  От: Верижен болгар

                  T54В оре много добре. Не помня колко декара на час, но разходът е сравнително нисък. Трябва правилно работещ плуг, да не върви накриво както много често се случва.
                  ДТ75 е по-голяма и по-сложна машина. Не може да се сравни с Т54В. Не е и така практична.
                  Имаш ли такъв верижен трактор или сега ще купуваш?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Верижен болгар

                    за оране е много добър но да няма големи наклони, при страничен наклон веригите се опитват да падат. продадохме такава машинка и сега и остана плуга 3х35 см с ляти от чугун тела. прави наистина много равна оран но това зависи от влажността на почвата и настройки на плуга спрямо трактора и не на последно място от машиниста.
                    Honda CR-V I 2000 г.
                    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                    Коментар


                    • #11
                      От: Верижен болгар

                      И аз съм имал 54-ка преди време, използвахме я предимно за оран ,впечатленията ми са много добри бяхме и закачили заветски плуг 3х35 от тези дето се изнася странично корпуса с работните тела и това позволяваше на трактора да не влиза веригата в браздата правеше страхотна оран плуга потъваше на макс и тракторчето си вървеше без проблем .Моя беше с подгряващи свещи на всеки цилиндър и съм палил през зимата без никъкъв проблем също така беше с тясната верига и в кално време малко не му се работеше но това което ми направи впечатление тогава беше ,че с 1 лейка нафта драпаше почти цял ден

                      Коментар


                      • #12
                        От: Верижен болгар

                        пропуснах да спомена ,че го ползвахме много и за фрезоване модела като цяло е много добър за хвърляне на вериги мога да кажа ,че за 4 години не е хвърлил нито веднъж сменял съм само семеринга на оста на фрикционите

                        Коментар


                        • #13
                          От: Верижен болгар

                          Колеги модела не се ли казва Т60.
                          Колегата дето питаше още не съм купил обмислям да зимам.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Верижен болгар

                            В общи линии разликата при Т54В и Т60В е, че при първия колесарките са 4 бр., а при втория са 5 бр.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Верижен болгар

                              Колеги докато си взема верижен трактор за оране, решех да взема плуг за дълбока оран декарите не са много и за това се спрях на 2х35 обращателен.
                              Намерих един такъв доста запазен устройваме.Проблема е че няма опорни колела.Гледах във немски сайт плуговете 2х35 са без колела.Притесняваме че няма как да се регулира дълбочината.
                              Какво ще кажете по въпроса.
                              П.П. Трактора е ТК80

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X