Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да купувам ли фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Да купувам ли фронтера

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    .

    А иначе ремаркето ше го тегли каквато и да е Фронтера . Аз лично предпочитам късата база по 2 причини : по-висока маневреност и по- нисък разход в сравнение с дългата база . За сметка на друсането . Но човека сам да си прецени .
    Еййй един да си признаи!! Друса брат като табанлия каруца!!Добре че се оттървах! Когато я купувах приятел ми каза:Абе каквото и да ти казват ,ти си решил!! Тъи че и твоята работа,ама помни що ти думам!!!
    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

    Коментар


    • #32
      От: Да купувам ли фронтера

      Що бе Чичко? След Самурая, Фронтито ми изглеждаше като Ролс-Ройс навремето
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #33
        От: Да купувам ли фронтера

        Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
        Еййй един да си признаи!! Друса брат като табанлия каруца!!Добре че се оттървах! Когато я купувах приятел ми каза:Абе каквото и да ти казват ,ти си решил!! Тъи че и твоята работа,ама помни що ти думам!!!
        Друса като си помпаш гумите на 2,5

        Коментар


        • #34
          От: Да купувам ли фронтера

          Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение

          Друса като си помпаш гумите на 2,5
          Айде сега да не си чепим устата . Аз помпам така както пише в ръководството - ОФА КБ ... ако си наясно кво значи това . И пак друса . И нема как да не друса като е на торсион отпред . И късото Паджеро обаче е на същия хал . По същата причина . Съвсем друг е въпроса , че Фронтерата харчи 5лв. на 100 км. по-малко от Паджерото . И бензин и дизел .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            От: Да купувам ли фронтера

            Колега, въпроса ти точно тук в тоя подраздел, е все едно в Перник да попиташ дали да си купиш голф ...
            Успех все пак, всичко е до късмет при покупката на кола, може от най-здравата и добра марка за джипове да уцелиш такова дръвце, че да ти се ще да ревеш денонощно и обратното, от най-куцата марка за джип да уцелиш много читав екземпляр!
            А относно харченето и подръжката, ти е без значение, за тази дестинация за които си написал, че ще го ползваш ...

            Коментар


            • #36
              От: Да купувам ли фронтера

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Айде сега да не си чепим устата . Аз помпам така както пише в ръководството - ОФА КБ ... ако си наясно кво значи това . И пак друса . И нема как да не друса като е на торсион отпред . И късото Паджеро обаче е на същия хал . По същата причина . Съвсем друг е въпроса , че Фронтерата харчи 5лв. на 100 км. по-малко от Паджерото . И бензин и дизел .
              Напълно знам какво значи това,но мисля,че разликата е огромна нали.

              Коментар


              • #37
                От: Да купувам ли фронтера

                Първоначално публикуван от kole6anski Преглед на мнение
                Напълно знам какво значи това,но мисля,че разликата е огромна нали.

                А , останах с впечатление , че отзад си на пружини .
                Разликата не е голяма . Защото на 2.4 атм. се помпат гумите при 4 човека , палатки , цимент за вилата , или фураж за кравата . И друса точно толкова , колкото само с Фронтеровода и гуми на 1.7 .
                Както и да е , спора не е съществен . Аз лично за себе си освен друсането ( особено комбинацията отпред торсион и отзад на ресьори) и относително слабия C20NE за тази конструкция - друг недостатък не виждам . А аргумента , че е парт- тайм го оставям за размисъл на тези шофьори , които са взели книжка "на магия" . На мен не ми пречи този начин на задвижване дори и по заледен асфалт .
                Но пак казвам - всеки преценява за себе си .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  От: Да купувам ли фронтера

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  А , останах с впечатление , че отзад си на пружини .
                  Разликата не е голяма . Защото на 2.4 атм. се помпат гумите при 4 човека , палатки , цимент за вилата , или фураж за кравата . И друса точно толкова , колкото само с Фронтеровода и гуми на 1.7 .
                  Както и да е , спора не е съществен . Аз лично за себе си освен друсането ( особено комбинацията отпред торсион и отзад на ресьори) и относително слабия C20NE за тази конструкция - друг недостатък не виждам . А аргумента , че е парт- тайм го оставям за размисъл на тези шофьори , които са взели книжка "на магия" . На мен не ми пречи този начин на задвижване дори и по заледен асфалт .
                  Но пак казвам - всеки преценява за себе си .
                  +1.Да на пружини съм

                  Коментар


                  • #39
                    От: Да купувам ли фронтера

                    Само ако сравняваш къса Фронтера и Самурай, Фронтерата е като лодка. Иначе няма къса база, дето не друса ...
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да купувам ли фронтера

                      На пук на "всеобщото" негативно мнение за "Фронтерата" искам да споделя, че на 29.01.11г. имах удоволствието да гледам, как колегата "Вещер" от гр.Габрово ... сви сармите на доста силни, подготвени и прехвалени джипки, които не успяха да преминат стръмно и кално препядствие!
                      Държа да отбележа, че "Вещер" караше с АТ на БФГ и беше единствения участник с такива гуми!
                      п.с.Ама, който го може ... го може!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да купувам ли фронтера

                        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                        На пук на "всеобщото" негативно мнение за "Фронтерата" искам да споделя, че на 29.01.11г. имах удоволствието да гледам, как колегата "Вещер" от гр.Габрово ... сви сармите на доста силни, подготвени и прехвалени джипки, които не успяха да преминат стръмно и кално препядствие!
                        Държа да отбележа, че "Вещер" караше с АТ на БФГ и беше единствения участник с такива гуми!
                        п.с.Ама, който го може ... го може!
                        Хората са много подвластни на всеобщото мнение
                        Аз отдавна не убеждавам никого в нищо, да си туниговат джиповете с по 20 000 лв. със скъпи окачвания и тежки лебедки, пък ние ще си караме старите фронтери.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да купувам ли фронтера

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Хората са много подвластни на всеобщото мнение
                          Аз отдавна не убеждавам никого в нищо, да си туниговат джиповете с по 20 000 лв. със скъпи окачвания и тежки лебедки, пък ние ще си караме старите фронтери.
                          +100 Кратко,точно и ясно казано.
                          Харесват ми старите Фронтери А и ще я стопанисвам докато не ги забранят заради Евро 1,2,3,4,5 и т.н. емисии на изгорелите газове.
                          Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Да купувам ли фронтера

                            Карах 4-5 години ОФА 2000 и съм много доволен. Това си е един добър и здрав Джип.Сега съм пак с ОПЕЛ но ДБ 2.2-16v бензин 2000г.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X