Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започна ремонтът на УАЗа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Започна ремонтът на УАЗа

    Здравейте колеги, аз съм младши в бранша, но следя от дълго време темите във форума и се радвам какви работи се случват тук!
    И ето тази година реших да започне големият ремонт на машината. Купето го оправих миналата година, но сега мисля да оправя моторчето.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0693.jpg
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5914285
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-01-11, 05:39.
    П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
    GSM - 088/8877521

  • #2
    От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

    Ето го и моторчето което го поразръчкахме с момчетата и започнахме да гледаме и да се радваме. Много ще съм ви благодарен ако ми дадете някои идеи за ремонта. Купих нов вал от Карбон-Плевен, ризи + бутала днес следобет поръчах нова глава и сега седя с един друг списък в ръка и утре пак поръчки и покупки. Някои ако ми каже дали може на моя М21 мотор да направя нещо с съединителя ще съм много доволен.
    А също така и нещо друго да направя успешно в ремонта!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0008.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5246717 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0009.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5246715 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0007.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5246718Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5246716 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0010.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5246719 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5246714Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0004.jpg
Прегледи:2
Размер:107.5 КБ
ID:5246713
    П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
    GSM - 088/8877521

    Коментар


    • #3
      От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

      Може да сложиш съединител от газ 53 и няма да имаш проблеми също така ако новата глава не е шлаифана я шлаифаи .
      ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

      Коментар


      • #4
        От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

        Това за газковия съединител няма да го коментирам, може да смениш притискателния да не е с палци, по-добре отделял, ако слагаш този имаше тема за усилване на пружините, но според мен по важното е да обърнеш внимание да нямат луфт палците като го стегнеш за маховика.
        За главата се зайграй повече, според мен е по добре да сложиш от 414 с кръгли колектори и двукамерен карбуратор, рендосана за 95 бензин, някой слагат от ГАЗ 24 и твърдят, че няма проблеми но аз немога да потвърдя, и аз имам един 451 свален и ако намеря 24 глава бих я използвал.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #5
          От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

          Няма смисъл да слагаш съединител от ГАЗ 53. Питай в Карбон за диафрагмен притискателен диск, с него няма да имаш проблеми.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

            Благодаря за помоща и инфото което ми дадохте ще го помисля и ще видим! Днес сменихме ризите и да се надяваме утре да ми настроят главата както трябва и в други ден се започва зглобяването! Ако имам нещо за допитване ще се допитам! Предварително Благодаря!
            П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
            GSM - 088/8877521

            Коментар


            • #7
              От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

              Купето е много опънато, браво
              А каква глава му взе освен че е нова?
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #8
                От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                Здравей Nik , благодаря за похвалата до сега търках основните и биелните пети в гаража и съм много доволен. Утре мисля да започне зглобяването на моторът, но дано утре сутрин като занеса главата да напаснат клапаните да стане бързо до вечерта. Относно въпроса взех M21 като старата която си беше на блока! Чудим се с едно приятелче какви хубави и издражливи свещи да сложим след мощния ремонт ако ти е удобно да ми кажеш някакви, но с някакъв каталожен номер.
                П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                GSM - 088/8877521

                Коментар


                • #9
                  От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                  Ясно,
                  NGK - BPR6HS, но само ако търговците са 100% сигурни че са истински, напоследък се на менетета попадам.
                  Слагай гарнитури (картерните) които не са само корк а има и гума в тях, силикон графитен- Reinzosil, набивка мерцедесова пак на Victor Reinz.
                  Това мисля че е най- доброто.

                  Успех, чакаме снимки
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                    Супер си Nik много благодаря! Набивката съм зел точно такава която ти казваш за гарнитурите утре ще видим дали такава ще ми докарат, но ако не е такава ще ги поправа, силикона такав ще е щом казваш, а за свещите ще се постарая да са оригинални. Едно приятелче работи в PanService на околовръстното при царско село и тои ми зима части и за леката така и за джипките! Супер ще има със сигурност повече снимки при събирането на мотора!
                    П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                    GSM - 088/8877521

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                      Така ще направя Nik както казваш, но имам още един въпрос отсрани на блока има място за датчик да речем ТМ100 имам предвит резбата и големината, незнам за какжо е за температура ли е или за нещо друго , защото при термостата е датчик ТМ100 които чътре ми показва градус и в същото време като тръгне да загрява лампата вътре леко и постепенно трагва да свети?! Ако ми кажеш какво става, супер !!!
                      П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                      GSM - 088/8877521

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                        Ако покажеш къде на блока ще е по лесно. Лампата почва да свети от датчика на радятора
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                          Датчика се намира отсрани на блока точно под колекторите Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0004.jpg
Прегледи:2
Размер:107.5 КБ
ID:5246975 сега там има счупен датчик които служи за тапа?
                          П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                          GSM - 088/8877521

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                            Най-вероятно говориш за датчиците за налягането на маслото. Те са два , единия (голям) е за уреда , а другия (малък) е за лампата.
                            http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                            Коментар


                            • #15
                              От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                              Поздрави колега,датчика е завит вместо пробка/тапа/ на блока,между таззи тапа и крана за източване на блока,се врьзва крьга на предпусковиа подгревател.Датчиците за маслото са сложени на една приставка, която руснаците наричат ,,китара'',на снимката е свалена

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X