Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започна ремонтът на УАЗа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

    Аха , след това разяснение и по-обстойно преглеждане на снимката видях "тапата" , но на този етап нямам представа за какво е.
    http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

    Коментар


    • #17
      Това е много добре, защото немога ли от там да си зема вода за газовата система?! И благодаря за обяснението което ми дадохте това за "китарата" го знам защото миналата година съм го правил няколко пъти заради течове. Сега сме на етап центровка на аксиалните лагери които се чудим как трябва да се премерят и дали има нужда след като, валът е нов и аксиалите са нови, но сигурно трябва да се направи реглаж. За първи ремонт съм много нов и неопитен.

      Ето и обещаните снимки и дали всичко се изпълнява както трябва!? Няма да е лошо едно ОТК Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0097.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5247171Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0177.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5247172Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0131.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5247173

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0114.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5247170
      Последно редактирано от CarTest™; 27-01-11, 08:21.
      П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
      GSM - 088/8877521

      Коментар


      • #18
        От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

        Ще го карм по снимки,но неискам да се намесвам като ОТК
        1-Meрихте ли буталата и мотовилките да нямат много разлика в грамажа? Втулките за буталния болт сменяхте ли?
        2,3- Хубаво е да се застопорат ризите в горния край да не се вадят при превъртане на вала, много сухо ми се вижда, или маслото е много бистро
        4- при първоначалното стягане на по малкото килограми, на основните пети превъртахте вала нали? Остава точно аксиалния луфт, правете го без да слагате капака на ангренажа, добре е да е по стегнат


        Испарителя го връзвай на топлата вода на главата за парното, а изхода му на малкия вход на помпата където е и парното
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #19
          От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
          Ще го карм по снимки,но неискам да се намесвам като ОТК
          1-Meрихте ли буталата и мотовилките да нямат много разлика в грамажа? Втулките за буталния болт сменяхте ли?
          2,3- Хубаво е да се застопорат ризите в горния край да не се вадят при превъртане на вала, много сухо ми се вижда, или маслото е много бистро
          4- при първоначалното стягане на по малкото килограми, на основните пети превъртахте вала нали? Остава точно аксиалния луфт, правете го без да слагате капака на ангренажа, добре е да е по стегнат


          Испарителя го връзвай на топлата вода на главата за парното, а изхода му на малкия вход на помпата където е и парното

          Nik точно това едно приятелче прочете, че трябжа да имат 4гр. разлика и това направиха в сервиза мерихме ги и нямат голяма разлика точно каква незнам, че ме нямаше там, за втулките на буталният болт ги пробвахме и ни се сториха добре, нямаше никакво прехлопване. Слагахме старата глава за да даржи ризките както ти казваш де не падат. Аааааа маслото е бистро как "Водка 5w40" . Валът се въртеше постоянно от един помошник за да се наблюдава какво става с лагерчетата. Е точно това седяхме и се чудихме ама бяхме уморени кам 1:20ч. и го оставихме за днес, искам ако може по конкретно да ми обясниш как да го направим, ако е удобно де. И да те пита, че газта ми е вързана така, така е, но не можем ли да сменим малко връзването да не е на парното? Поздрави
          П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
          GSM - 088/8877521

          Коментар


          • #20
            От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

            Слагате новите пластини, слагате малкото зъбно колело, маслоотражателната шайба и храповика, стягате здраво, после с щанга запъваш в маховика или по някое коляно на вала и се опитваш да го изместиш по оста му.Ако мърда е зел, там имаше някаква ихлабини дето се мереше с луфтометър, но не ги помня на изуст. Последния го оставих без хлабина, щото предишния който оставих с луфт след 1000-2000км се беше утроил поне.

            Ако трябва да сменявате задната ще трябва пак да вадите вала. При мен винаги става по трудния начин.

            Успех!
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #21
              От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              Слагате новите пластини, слагате малкото зъбно колело, маслоотражателната шайба и храповика, стягате здраво, после с щанга запъваш в маховика или по някое коляно на вала и се опитваш да го изместиш по оста му.Ако мърда е зел, там имаше някаква ихлабини дето се мереше с луфтометър, но не ги помня на изуст. Последния го оставих без хлабина, щото предишния който оставих с луфт след 1000-2000км се беше утроил поне.

              Ако трябва да сменявате задната ще трябва пак да вадите вала. При мен винаги става по трудния начин.

              Успех!

              Така и ще направим защото още не е затворен моторът, че не ми става храповика. По голям е отколкото трябва, поръчал съм го в Метропол но незнам дали ще намерят, казаха че можело да немерят, но можело да бъде без хват за манивелата, което на мен не ми допада много, но ако няма така ще е докато намерим хубав храп. Преди малко сложихме полумесеца на едната лоена набивка и вала доста трудно се върти, което малко ни притеснява дали ще може стартера да даде ход на маховика или си е така по рождение хахаха А за хлабините мисля, че няма и неможе да мърда, дали нещо сме обаркали и дали можем да си го оставим така? А и май сме близки комшии и трябва да почерпа по бира за инфото което ми даваш.
              П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
              GSM - 088/8877521

              Коментар


              • #22
                От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                Добре де, но как се оправя аксиалния луфт, тези аксиални шайби трябва да са с различна дебелина така пише по каталозите, нали? Но като търсех с различна дебелина никъде не открих в това число и в Карбон, тогава какво правим?
                Като са шлайфали моя вал са го пипнали и отпред челно, луфта голям, дилемата бе нов вал или.....
                Аз прешлайфах задната шайба по размер и я положих и така обрах луфта.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #23
                  От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                  kra_kra Аз само веднъж виждах различни дебелини на тия пластини, а наистина са си едни и същи дебелините, после само с шлайфане aко са много стегнати. Бях събрал от 2-3 мотора различни, а един приятел сложи ламарина от към петата и после тая пластина, при него идваше като при тебе с голям луфт.



                  По принцип затягат доста след смяна на набивката, но ако стартера е читав би трябвало да може да се превърта, първоначално без свещи докато качи масло и малко поохлаби, центровката като се нагласи и после разработка както е по книгите.
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #24
                    От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                    Nik силни аматиьори сме!!! Объркали сме аксиялните лагери, първо сме сложили лагера с двете уши, после този с палеца, после шайбата и зъбното колело. Каналите на аксиалните лагери са един към друг. Дали е фатална подредбата която сме направили? А за луфта на коляновия вал няма да го пипаме, ако не трябва да ги сваляме де !? Защото тая вечер го затворихме с картера !!! Основните и биелните лагери лагери сме ги стегнали със не с най-малките, а със средни килограми! Кое от горе изброеното ще е фатално и трябва ли да се променя ? И накрая да ти кажа да не ни се смееш много, все пак сме нови в занаята, но с мерак !!!
                    П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                    GSM - 088/8877521

                    Коментар


                    • #25
                      От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                      Нещо не разбрах как сте могли да ги обърнете предната с задната. Аксиалните лагери/пластините/ като ги объркаш неможе да се законтрят. Каналите трябва да са в посока към вала за да се смазват при триене. тези пластини са от две части слепени, едната меката е от към петата, по твърдата е от към вартящия се вал.
                      За килограмите - незнам, нормално си е.
                      Не е за смях това, и аз като отварям некой японски се чуда кое какво за каде )
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #26
                        От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                        Ония ден взех нови шпилки за затягане на главата към блока и днес стана много интересно, като започнахме да затягаме !!! Гаиките замазаха резбата и трябваше да ги махнем, но незнам от каде да зема хубави шпилки за да мого да си затегна главата ?!?
                        П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                        GSM - 088/8877521

                        Коментар


                        • #27
                          От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                          Виж при “старците“ дали не е останала някоя от едното време.
                          А гайките ли си замазват резбата или шпилката?
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #28
                            От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            Виж при “старците“ дали не е останала някоя от едното време.
                            А гайките ли си замазват резбата или шпилката?

                            Да ми кажеш каде се намират "старците", че не им знам магазина ? Не се замазват гайките, а шпилките!
                            П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                            GSM - 088/8877521

                            Коментар


                            • #29
                              От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                              А също така да те питам как мога да запала мотора без да е на дйипа? И може ли да се махнат тия шпилки и да се сложат цели болтове за глава като на по модерните автомобили ?
                              П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                              GSM - 088/8877521

                              Коментар


                              • #30
                                От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                                Мотора го палиш на земята,без проблем.Не вярвам да стане с болтове,щото блока е алуминиев и резбата на шпилката долу е едра и едва ли ще може да удържи стягане около 70нм.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X