Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започна ремонтът на УАЗа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Започна ремонтът на УАЗа

    Първоначално публикуван от slavipl Преглед на мнение
    Успех с машината.Имам едно въпросче: Какъв е размера на този профил.
    Колега извинявай, че не ти обърнах внимание, но ще ги измеря и ще пиша ! Защото листчето с чертежът го забравих при майстора !
    П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
    GSM - 088/8877521

    Коментар


    • От: Започна ремонтът на УАЗа

      Ето вчера малко поработихме по машинката и се получи това


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0071.jpg
Прегледи:1
Размер:231.4 КБ
ID:5286006

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0072.jpg
Прегледи:1
Размер:211.0 КБ
ID:5286007

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0070.jpg
Прегледи:1
Размер:159.1 КБ
ID:5286008
      П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
      GSM - 088/8877521

      Коментар


      • От: Започна ремонтът на УАЗа

        Колега, с тези подложки отпред си намалил и без това малкия кастор. Така си влошил управляемостта на машината по шосе. За да го компенсираш ще трябва да завъртиш моста( презавариш петите, на които лежат ресьорите).
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Започна ремонтът на УАЗа

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Колега, с тези подложки отпред си намалил и без това малкия кастор. Така си влошил управляемостта на машината по шосе. За да го компенсираш ще трябва да завъртиш моста( презавариш петите, на които лежат ресьорите).
          Колега нещо немога да ти схвана мисълта, как да завърта моста? Аз мисля, че както и да го завърта то моста ще е по същия начин както преди завъртането. А и го покарах малко в София и няма разлика или аз немога да я усетя.
          П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
          GSM - 088/8877521

          Коментар


          • От: Започна ремонтът на УАЗа

            Кастор е ъгълът между оста на шенкелите и вертикалата и служи да се изправя волана сам, като го пуснеш. Той е отрицателен( тоест оста на шенкелите е отклонена назад с -4градуса при Уаз). С поставянето на подложка отпред променяш кастора, защото мостът се завърта леко напред. Това трябва да се компенсира с преместване на петите на моста.

            п.п. Ако ще го правиш по-добре е да увеличиш кастора до -8-10градуса.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: Започна ремонтът на УАЗа

              Първоначално публикуван от Цветан Димов Преглед на мнение
              Колега нещо немога да ти схвана мисълта, как да завърта моста? Аз мисля, че както и да го завърта то моста ще е по същия начин както преди завъртането. А и го покарах малко в София и няма разлика или аз немога да я усетя.
              При това положение на кастора волана връща ли се сам при излизане от завой ? но и да се връща, както Жоро Василев ти каза не е правилно да намаляваш кастора !
              По-добре направи планка м/у ресорите и моста,ако ще оставяш сгашните планки,то тази планка която ще е м/у ресора и моста трябва да е на конус, колкото да компенсира сегашното ти завъртане напред ;
              sigpic УАЗ-452

              Коментар


              • От: Започна ремонтът на УАЗа

                Първоначално публикуван от JC_Явор Преглед на мнение
                При това положение на кастора волана връща ли се сам при излизане от завой ? но и да се връща, както Жоро Василев ти каза не е правилно да намаляваш кастора !
                По-добре направи планка м/у ресорите и моста,ако ще оставяш сгашните планки,то тази планка която ще е м/у ресора и моста трябва да е на конус, колкото да компенсира сегашното ти завъртане напред ;
                Движиси както си беше преди няма никви ядове, а за напред ще го мислим как да стане! Благодаря за инфото което ми давате!!!
                П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                GSM - 088/8877521

                Коментар


                • От: Започна ремонтът на УАЗа

                  А така и тази Уазка порасна
                  Според мен това горе долу му е нормалното състояние (когато е и с нови ресьори пак е толкова висок). А целия мост ако го завърти толкова с рязането на петите на ресорите, до -10градуса, кардана ще почне да разбива карета като за световно.
                  Ако има проблеми и се преработва, кожуха трябва да се върне на обратно и оста на пиньона трябва да сочи раздатката като този ъгал стане доста в +, а сферите да се разпробиват за да стане отрицателен.
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • От: Започна ремонтът на УАЗа

                    Ако се поставят подложки от двете страни на ресьора няма да се променят никакви ъгли според мен.

                    Коментар


                    • От: Започна ремонтът на УАЗа

                      А от другата страна как ще подложиш като има болт от шасито и ресъора се нанизва нанего .
                      ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                      Коментар


                      • От: Започна ремонтът на УАЗа

                        Днес видях ресьора и включих, че не може да стане така.
                        И друго:като се поставят подложки или по-дълги обици моста се отдалечава от тампона и няма ли да се получи по-голямо огъване на ресьора при натоварване.

                        Коментар


                        • От: Започна ремонтът на УАЗа

                          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                          Днес видях ресьора и включих, че не може да стане така.
                          И друго:като се поставят подложки или по-дълги обици моста се отдалечава от тампона и няма ли да се получи по-голямо огъване на ресьора при натоварване.
                          Съответно и на тампоните се правят подложки ;
                          А и амовете по-рано се разпъват ;
                          sigpic УАЗ-452

                          Коментар


                          • От: Започна ремонтът на УАЗа

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            А така и тази Уазка порасна
                            Според мен това горе долу му е нормалното състояние (когато е и с нови ресьори пак е толкова висок). А целия мост ако го завърти толкова с рязането на петите на ресорите, до -10градуса, кардана ще почне да разбива карета като за световно.
                            Ако има проблеми и се преработва, кожуха трябва да се върне на обратно и оста на пиньона трябва да сочи раздатката като този ъгал стане доста в +, а сферите да се разпробиват за да стане отрицателен.
                            Мдаааа малко порасна и и е добре според мен !!!
                            П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                            GSM - 088/8877521

                            Коментар


                            • От: Започна ремонтът на УАЗа

                              От известно среме мислех да отворим скоростите да видим какво става вътре, че нещо чегарташе и много неприятно шумеше и затава я свалихме и излезнаха доста работи за смяна........
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0047.jpg
Прегледи:1
Размер:104.9 КБ
ID:5341155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0048.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5341156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0049.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5341157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0051.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:5341159Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0052.jpg
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5341160

                              и да не се забравят всички лагери на кутията и раздатката !!!
                              Но се чудя дали има някаво разработване след този ремонт !!!
                              Прикачени файлове
                              П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                              GSM - 088/8877521

                              Коментар


                              • От: Започна ремонтът на УАЗа

                                Чакаме актуални снимки на подобренията/ремонтите/
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X