Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор - какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулатор - какъв?

    Здравейте колеги! Срам - не срам ще питам . Какъв трябва да бъде акумулатора за паджеро ІІІ, 2,5ТДИ? Моя се скапа и трябва да търся но не знам параметрите на акумулатора. Дайте мнения кои са добри, както и какъв е оригиналния. Мерси предварително! От VIN декодера извъдих някакви кодове които нищо не ми говорят на мен: MZ690090, MZ690091 и MR973629 - кво ли значат??

  • #2
    От: Акумулатор - какъв?

    Купи си един Бош Силвър и няма да имаш грижи,ако става де .Щото на дайхатсу-то ми сложили едно яко лилипутче и като здаде багажа трябва да приспособявам някой друг.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Акумулатор - какъв?

      Бош, Банер... има и други, и колкото по-голям, толкоз по-добре.

      Коментар


      • #4
        От: Акумулатор - какъв?

        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56270

        Тука чете ли?

        Коментар


        • #5
          От: Акумулатор - какъв?

          Първоначално публикуван от ф-008 Преглед на мнение
          Здравейте колеги! Срам - не срам ще питам . Какъв трябва да бъде акумулатора за паджеро ІІІ, 2,5ТДИ? Моя се скапа и трябва да търся но не знам параметрите на акумулатора. Дайте мнения кои са добри, както и какъв е оригиналния. Мерси предварително! От VIN декодера извъдих някакви кодове които нищо не ми говорят на мен: MZ690090, MZ690091 и MR973629 - кво ли значат??
          Провери първо на стария дали пише колко амперачаса е и какъв стартов ток дава. Като си купих колата(последната) дойде от Германия с един гръцки необслужваем, нещо като Делфи беше името. една година не е била в движение там и тук я карах от октомври 97-ма до септември 2010. Преди всичко на пали-гаси. По съвет на човек който е бил конструктор на акумулатори в Пазарджик си взех такъв обслужваем, като мотива му да ме убеди е, че всичко е до маркетинг и цена, без съществена разлика. Но това което си противоречеше в думите му е, че пазарджишките били с някакви удебелени елементи вътре отколкото монтанските. Не си дадох зор да помня какво, защото няма да ставам специалист, просто искам да паля зимно време(дизел). И от него нямам оплаквания. До колкото знам и Монбат са пуснали от година насам(по-яки) акумулатори. И винаги избирам българското с доказано качество. Успех в изборa.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Акумулатор - какъв?

            Колко по голям толкова по добре , е зависи и колко място има . Виж и кои производители дават най голяма гаранция примерно Бош .

            Коментар


            • #7
              От: Акумулатор - какъв?

              Ами според каталожния номер трябва да бъде 100 Ah. 680. Тоест 100Ah. със 680A стартов ток. От там същото или на горе всичко е добре.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Акумулатор - какъв?

                Вземи си такъв дето влиза максимално точно на стойката с максимален стартов ток - моите лични предпочитания са към ВАРТА защото в последно време много ментета БОШ има на пазара.

                Коментар


                • #9
                  От: Акумулатор - какъв?

                  Благодаря за отговорите. Утре съм по магазините да избирам! Прочетох това-онова оттук и се поориентирах вече.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Акумулатор - какъв?

                    Препоръчителни параметри за капацитета на акумулаторните батерии съобразени с кубатурата и вида на двигателите

                    Двигатели до 1200 куб.см.
                    Бензин: 12V 44 Ah; 45 Ah HP; 45 MF
                    Дизел: ----

                    Двигатели от 1200 куб. см. до 1600 куб. см.
                    Бензин: 12V 55 Ah; 55 HP; 55 MF
                    Дизел: 12V 75 Ah; 62 HP; 62 MF

                    Двигатели от 1600 куб. см. до 2000 куб. см.
                    Бензин: 12V 62 Ah; 62 HP; 62 MF
                    Дизел: 12V 75 HP; 75 MF

                    Двигатели над 2000 куб. см.
                    Бензин: 12V 75 Ah; 75 HP; 75 MF
                    Дизел: 12V 95 Ah; 95 HP;


                    аз преди седмица си купих гигават
                    да видим как ще се държи

                    Коментар


                    • #11
                      От: Акумулатор - какъв?

                      Колега, и според мен е добре да сложиш или най-големия който се събира или такъв какъвто ти дават по каталожните данни на джипа.Обърни внимание и на стартовия ток. Де е колкото може по-голям.
                      Лично аз нямам добри впечатления от българските акумулатори и бих те посъветвал да потърсиш нещо от по известна марка.
                      Скоро ми се наложи да купувам и аз акумулатор но се оказа, че моя размер го нямаше на места /магазините/ където търсих, а ми беше спешно! Затова купих някакъв Италиански от ОМВ, пък ще видим колко ще изкара!
                      HUNDAY Tucson 2.0 CDi

                      Коментар


                      • #12
                        От: Акумулатор - какъв?

                        Акумулатора не се избира по габарити. Това, "слагай най-големия който пасне" е неправилно. Капацитета на акумулатора е съобразен с консумацията на оборудването на автомобила и стартовия ток /при дизелите/. Съответно зарядния ток е съобразен с капацитета на акумулатора. Слагането на по-голяма капацитет акумулатор товари ел инсталацията. Пример - при Mercedes-Benz W124 200E автомобил с и без климатик капацитетите на акумулаторите са - 70 Ah и 62 Ah. При 300Е - 80 Аh. Същото така гледайте и разположението на полюсите - има леви и десни акумулатори.
                        Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                        Бахти, как се изказах...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Акумулатор - какъв?

                          Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                          Съответно зарядния ток е съобразен с капацитета на акумулатора. Слагането на по-голяма капацитет акумулатор товари ел инсталацията.
                          Ако може, с формулки, тези две твърдения?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Акумулатор - какъв?

                            Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                            ............................................................ Съответно зарядния ток е съобразен с капацитета на акумулатора. Слагането на по-голяма капацитет акумулатор товари ел инсталацията. ........................................
                            Не пишете невярни твърдения!!
                            Първо, си направете труда да почетете .... малко ТУК

                            А, после .... елате да ни обясните, коя инсталация се товари и как точно, ... ако много Ви светне .... елате да ни обясните и как работи регулатора на напрежението в или около генератора!

                            P.S. Ясен ме е изпреварил с няколко стотни от секундата ...
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Акумулатор - какъв?

                              Зарядния ток е тока с койтосе зарежда всяка акумулаторна батерия - това нали е ясно до тук. Зарядния ток е 10% от капацитета на батерията - при акумалторна батерия напр. 10 Аh зарядния ток е 1А.
                              Така, че генератор който е сметнат да произвежда 1 А не е препоръчително да слагаш по голям капаците - товариш го. Формули тук няма да пиша по разбираеми причини - не сме в час по елетротехника, но ще copy/paste-на коментара на колегата NIKSD от темата коята колегата CarTest е посочил по-горе /изчетох я с интерес/ - както се казва коментар от опит

                              NIKSD --> http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56270

                              Евала за темата. Много добре обяснено. Само че сега имам един въпрос.

                              Пише, че няма никакво знаечение размера на акумулатора и размера на алтернатора. По лодките редовно имаме по няколко камионски размер акумулатора вързани заедно. Редовно по ветроходните лодки ги сваляме до около 10 волта преди да запалим мотора да зарежда. И редовно горим алтернатори. Прегрявали нещо. Не съм електричар, не знам. Знам че спират. Подобно нещо може да се случи, ако на малък алтернатор на колата се закачат 2 големи акумулатора и "давай на лебедката".

                              Всички тука са на мнение да се слага алтернатор между 20% и 40% от тотала на Аh на акумулаторите /в английския текст "battery bank"/ Колкото е по зареден един акумулатор, толкова повече съпротивление дава срещу алтернатора. Тяговите създавали повече, геловите и те. За да можело да се зареди на 100% акумулатора, алтернатора трябвало да е с определена големина. В противен случай акумулатора стои непълно зареден и това намалява живота на акумулаторчето. При стартови 20%, при тягов и гел около 40 % от тотала трябва да е капацитета на алтернатора. Това пишат хората.

                              Редовно слагаме по големи алтернатори по тази причина. Пригодени са да работят на пълен капацитет по продължително време. Охлаждането им е по-добро. И струват "едни други пари" /както казва Стефан.
                              Та въпроса ми е- на обикновен малък алтернатор, ако му шибна 2 камионски акумулатора и ги смачкам с лебедката, ще издържи ли в 40 градусова жега или ще спре да работи. Пипал съм алтернатори горещи като ютии.
                              По долу прилагам текстовете. Магазина е най големия за части за лодки в света. Не вярвам да пишат глупости.

                              Regulate charge voltages based on battery temperature and acceptance (manually or with sensing) to maximize battery life and reduce charge time. Ensure that your charging system is capable of delivering sufficient amperage to charge battery banks efficiently. This generally means an alternator with 25% to 40% as many amperes as the capacity of your entire battery bank.

                              http://www.westmarine.com/webapp/wcs...tteryTypes.htm


                              High output: Deep cycle flooded, gel and AGM batteries demand substantially greater charging power than a standard starting battery, and can accept between 25% and 40% of their available capacities. Your alternator should be capable of delivering rated output equal to the maximum acceptance rate of your house battery bank. In other words, the alternator’s rating should be equal to 25% to 40% of your total battery capacity. For flooded batteries, size your alternator toward the bottom of this range. For AGM batteries, aim for the top (they’ll accept up to 40% of the amp hour capacity of these high-performance batteries).

                              http://www.westmarine.com/webapp/wcs...lternators.htm
                              Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                              Бахти, как се изказах...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X