Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0

    Здравейте на всички. Имам едно питане.
    Харесах едно ИСУО 3.0 доста поисчетох за него и разбрах, че има проблеми с двигателя, но за сметка на това никои не е писал почти нищо за ходовата което значи че би трябвало да е добра. Та питането ми е толкова ли е сложно и скъпо да се ремонтира (смяна на дюзи, смесва нафтата с маслото, смесва нафтата с антифриза,датчици) че във някои форуми направо го отписват? Всяка информация ще е от полза. Благодаря на всички за отделеното време.

  • #2
    От: Питане за ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0

    Първоначално публикуван от diqn: Преглед на мнение
    ..... Та питането ми е толкова ли е сложно и скъпо да се ремонтира ... че във някои форуми направо го отписват?
    Докато "Трупър І и ІІ" са отдавна познати и доказано бойни машини (със своите силни и слаби страни), ІІІ-ката все още "държи цена" и никой (поне аз незнам) не е вкарвал в гората за кеф, за да може "горския тюнинг" да отсее излишното. От техническа гледна точка ремонтите не са по-сложни от това на всеки друг автомобил след 2000г...и пак поради това са относително скъпи (най-често се "ремонтира" с ново).
    Писал съм нееднократно тук (личен опит), че просто си купуваш за 3-4-5 хиляди лева машината която ти е на сърце, и докато не вложиш в нея 1 година труд и още 10000лв. тя ти върти номера и не става за "горска жипка" (10 е минимума, принципно таван няма), ако използваме това за статистика, купуваш ІІІ-ката за 10000 (примерно) и докато не вложиш още 20-30000, тя ще ти създава проблеми, ....и тук си казваш да ама за толкова ще си взема.....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Питане за ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0

      Мда, не е сложно за ремонтиране, ако имаш пари да поддържаш S-klasse или нещо от сорта. Най-близкият сервиз за диагностика е в Атина, а цените на частите са ..... Една дюза май беше 2000 лв. по спомен от една друга тема. Наскоро Лозан "ремонтира" един такъв като направо замени иначе здравият механично двигател с 2,8 ТДИ. Доколкото знам, собственикът беше вдигнал ръце от сервизи и накрая бяха стигнали до ампутация.
      Последно редактирано от kuzdov; 25-01-11, 07:43.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Питане за ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0

        Благодаря за информацията.Ште питам още нещо: как да се проверят блокажите и 4х4 дали работят? Ако се сапоставят НИСАН ПАТРУЛ 3.0DI 2000-2002г мин.15000лв. МИЦУБИШИ ПАДЖЕРУ 3.2DID 2000-2002г мин.14000лв. ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0D 2000-2002г макс.10000лв. ТОЍОТА ЛАНД КРУИЗЕР 90 3.0TD мин.15000лв. критериѝ: цена,издражливост,разходи консумативи,резервни 4асти. Говорим за дълга база джип които ще се използва основно за асвалт а събота и неделя ГОРСКО.Като подобрения по големи гуми от орегиналните и леко вдигане но без да влияе на стабилноста при каране на асвалт.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0

          Мен ме влече към "Круйзера"
          ....за проверката 4х4, писано е много(не ми се пише), ще звъннеш, ще ти кажа...
          ...лифт (леко вдигане) на тези машини лично аз не възприемам - трябват оргинални китове (ако ги има) а това струва пари..
          ....Тук уважаваме българският език! шт = Щ, а 4 не е Ч! Граматиката ти е безобразна!
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Питане за ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0

            ....Тук уважаваме българският език! шт = Щ, а 4 не е Ч! Граматиката ти е безобразна![/QUOTE]

            ОК приемам забелешката по малко ще пиша повече ще чета.И мерси за информацията.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0

              Първоначално публикуван от diqn: Преглед на мнение
              ....Тук уважаваме българският език! шт = Щ, а 4 не е Ч! Граматиката ти е безобразна!
              .....забелеЖката......[/QUOTE]
              Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

              Коментар


              • #8
                От: Питане за ИСУЗУ ТРУПЕР 3.0

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Докато "Трупър І и ІІ" са отдавна познати и доказано бойни машини (със своите силни и слаби страни), ІІІ-ката все още "държи цена" и никой (поне аз незнам) не е вкарвал в гората за кеф, за да може "горския тюнинг" да отсее излишното.
                Аз вкарах моето 3.0TDI '02 лъскаво черно Труперче в гората миналата неделя ;-)
                Не е толкова страшно - след леката разходка и 3-те затъвания, жертвите бяха само : 1 стоп, 2-3 предпазителя 20А, спукана гума и 4 паднали гайки от джантите( моя грешка, че не ги затегнах). Боята понесе средни поражения, които ще се оправят след неколкократно пастиране. А, щях да забравя, бронята също се поолющи тук-там, а колеги даже твърдят, че веждите са се "денивелирали" ( което е зрителна измама )
                +359 899985804

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X