Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации в купето на Сузуки Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вибрации в купето на Сузуки Самурай

    Здравейте на всички колеги.От днес и аз се присъединявам към вашия форум със първия си въпрос. Имам Сузуки Самурай 1,3 бензин от около 5 години.От известно време (не съм напълно сигурен, но като че ли се появи след смяната на съединителя) при подаване на газ от около 1500 до около 2300 оборота започнаха да се усещат силни вибрации.Най-много се усещат на трета и четвърта предавка.След като колата набере мощност ,т.е. оборотите се качат над 2300, вибрациите бързо намаляват и над 2500 изчезват напълно!Човека, който ми сменя съединителя,(едновременно сменя и 2 карета на два кардана) твърди, че не е размествал карданите(мислех , че може да е разбалансиран кардан).Тампоните на двигателя са здрави, свалях дори задния диф., защото има известен луфт и мислех да не е от него, дори смених задни лагери на полуоските!Резултат няма!Дори свалях главата да проверим сегментите(мислехме, че е намаляла мощността на двигателя.Надали мога да изредя нещата, които са проверени, но ако някой има някакви идеи(каквито и да е!) нека да ги сподели.Тук има хора с различни автомобили, сигурен съм, че някой може да даде съвет! Само да допълня, че вибрацията , за която говоря , не може да се определи откъде точно идва, не се усеща на волана , просто цялото купе се разтриса при подаване на газ, при отнемане-изчезва.Възможно ли е да е проблем в новия съединител...?Малко се усеща , кото хвана лоста на раздатката- а на скоростния лост не се усеща!

  • #2
    От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

    По принцип вибрацията идва от хлабъв кардан или не е поставен както трябва,другият момент е ако е крив кардана,има и още един друг момент дебалансирани джанти

    Коментар


    • #3
      От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

      Карданите са напълно стегнати(болтовете), каретата са напълно здрави, в шлиците почти няма луфт ,а ако са джанти, ще тресе на или около определена скорост.Вибрациите са само когато подавам газ и оборотите са около 1500-2300 т.е. докато двигателя набере мощност.

      Коментар


      • #4
        От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

        Кардана не е зацепен както трябва в шлиците има ако е изместен дори с един зъб води до твоят проблем,на някой джипки шлиците са така направени,че не можеш да го разместиш но на Самурая може да го зацепиш както си искаш.Направи снимка на кардана

        Коментар


        • #5
          От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

          За кой кардан обаче става дума?Сваляни са двата-задния , и отпред по- късия-от скоростите до раздатката.Сменяно е по едно каре на двата едновременно със смяна на съединителя.На късия май няма шлици, значи остава задния да е проблемен.Ако го сваля и пробвам без него(само че ще текне маслото от задния диф), може би ще се разбере?

          Коментар


          • #6
            От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

            Кардан. Майстора не иска да си признае какви ги е свършил.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

              Първоначално публикуван от gaydarov Преглед на мнение
              За кой кардан обаче става дума?Сваляни са двата-задния , и отпред по- късия-от скоростите до раздатката.Сменяно е по едно каре на двата едновременно със смяна на съединителя.На късия май няма шлици, значи остава задния да е проблемен.Ако го сваля и пробвам без него(само че ще текне маслото от задния диф), може би ще се разбере?
              Въобще не трябва да текне масло от дифа като свалиш кардана. А ако наистина тече със свалянето значи проблемът ти е там. Естествено не сваляш франеца който е на дифа.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                И така , днес качихме джипа на подемник, последва подробно разглеждане (от трима майстори +мен), карданите бяха сваляни и предния , и задния.Разлика няма никаква-със и без кардан си вибрира!Пробвахме дали не може да се разхлабят тампоните на раздатката, за да се "самонамести" спрямо карданите(понеже така се правело на Нивите, но на Самурая тампоните нямат ход наникъде.Най-накрая единия познат откри, че на задния край на скоростната кутия, където има един тампон,чрез който кутията лежи върху шасито, липсва болта , минаващ през средата на тампона. Първо сложихме един болт, който фактически закрепи тампона към скоростната кутия, но не и към шасито.Изглежда , че така си е било и преди.На пробата установих, че вибрацията е намаляла, но не е изчезнала.След това пробвах да сложа по-дълъг болт със две широки гумени шайби, така , че да стегне шасито към тампона и скоростите.Но въпреки шайбите , понеже се получава твърда връзка между шасито и ск. кут., вибрациите се увеличиха.Та ще се радвам, ако някой със същото Сузуки може да погледне(когато има възможност)как е закрепен този тампон, за да знам как да поставя болта-щом се променят вибрациите, значи има значение.Благодаря предварително!

                Коментар


                • #9
                  От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                  Белязани ли са карданите при сваляне ???

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                    Кардан или дебалансирани колела. Необичайни вибрации се получават и при двигател работещ на 2 или 3 цилиндъра Не се споменава при движение или на място се усещат вибрациите и ев. при каква скорост.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                      Карданите са белязани.Освен това казах ,че ги сваляхме и без тях тресенето си остана.Усеща се само в движение,БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ОТ СКОРОСТТА ,значи със сигурност не са кардани.От значение са оборотите-от 1500 до 2300, само когато се подаде повече газ т.е., двигателя е в натоварване!Не работи на три цилиндъра, по-горе съм писал, че разглобявах двигателя , защото се съмнявах , че е намаляла мощността.Центровката също си е наред.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                        Kaрдана не може да се обърне щеше да има канал на шлиците - търси повредата някъде в тампона на с- кутия или някъде има нещо усукано . При мен го има същото ама още не съм стигнал до там.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                          Лаков - търси дистрибутурна капачка с кабели - тампон за двигателя втора употреба .Блокажа ми нещо изчатка ,ако някой знае как се прави да пише . От гр.Тервел съм най близо мие Варна-Добрич и Силистра

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                            Колеги, във връзка с темата ще попитам дали стават тампони на двигателя за Самурая от Лада?Питам , защото след като, както казах, поставих липсващия болт на тампона на ск. кутия, тресенето малко намаля. Това ма кара да си мисля, че е възможно и тампоние на двигателя да са заминали . Кати ги натисна с една щанга, хода ми се струва доста голям-поне 1-1,5 см.Особено единия.Затова питам за тампони от Лада(по спомени са подобни, само че са кръгли)Всъщност още не съм питал колко струват оригиналните. Сега видях в една стара тема, от Лада тампоните ставата(поне така пише).Извинявам се за излишния въпрос!
                            Последно редактирано от gaydarov; 26-01-11, 22:11.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                              Колега днеска си смених тампоните на самурая с ладови малко трудно защото ги сменях на полеви условия но станаха само, че трябва да се разпробият планките от към купето.
                              Последно редактирано от CarTest™; 27-01-11, 14:44.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X