Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силикона в ТНТМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Силикона в ТНТМ

    Днес смених някои неща по джипа, като едно от тях беше гарнитурата на капака на цилиндровата глава. Имаше теч от едната страна и викам да си го направя ново. Свалям капака и гарнитурата остава здраво залепена за блока поради факта, че беше хубаво намазана със силикон. Преди няколко месеца джипа ходи на облужване в официалния сервиз във Варна - КАРАДА ООД, където трябва да са регулирали клапаните (поне ми взеха пари за това). Явно кръжочниците в сервиза са решили, че силикона рязко ще подобри уплътняващите своства на гарнитурата. Всъщност тя беше протекла на мястото където имаше най-много силикон:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-01-23_09-40-48_194.jpg
Прегледи:1
Размер:220.4 КБ
ID:5914181 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-01-23_11-48-52_839.jpg
Прегледи:1
Размер:284.7 КБ
ID:5914180

    Изобщо като видя, че някъде е слагано силикон и автоматочно започва да ме боли глава. Откакто го откриха родните майстори стана страшно.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Силикона в ТНТМ

    Колегааа !! Нищо ново! Аз не веднъж съм казвал че от как откриха силикона и теракола,много мастори са навъдиаа!!
    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

    Коментар


    • #3
      От: Силикона в ТНТМ

      Карада, айде без коментар!!!

      Коментар


      • #4
        От: Силикона в ТНТМ

        колеги зависи и от цената на силикона ако е "бизон" или друга "професионална марка" нестава за нищо.... но силикона на Викторио Рейнз е друга бира на Сеат-а гарнитурата течеше от всякаде намазах я отдоло и горе и прилепих капака на клапаните стоя 8 часа притегнах и до ден днешен карам така и не пуска масло Аз само с такъв селикон работя и съм много доволен...
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • #5
          От: Силикона в ТНТМ

          Колеги, какво е туй бе? Аз на опела тъй слагах силикон на капака щото беше боклук и с нова гарнитура веднага си протичаше. Ама за хонда не знам има ли нужда при смяна на тая гарнитура да се слага какъвто и да е силикон? Все пак караме едни от колите с най чисти двигатели пък било и на 500 000км. Виждал съм такива сивици без грам омасляване от някъде.
          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

          Коментар


          • #6
            От: Силикона в ТНТМ

            Преди ползвах за къкво ли не ,български или вносен силикон на оцетна основа/червен,черен/ ,но откак случайно ходих до ауто плюс, и си вземах 1тубичка на виктор -рейнц.Няма такъв силикон.Не засъхва и не прави ядове.На ацетонова основа е ,малко е по скъп/12лв./ но си струва. А веднъж залепне ли няма отлепяне.Един приятел беше лепил с такъв картера,после докато го отлепи ,беше направил на нищо.

            Коментар


            • #7
              От: Силикона в ТНТМ

              Когато японеца е мислил гарнитурата едва ли е сметнал омазването и със силикон Преди имах един пасат. Термостата му беше хубаво наблъскан със силикон. Течеше си. Смених го барабар с гарнитурата, като хубаво почистих силикона и спря. Все пак в официален сервиз ако не става гарнитурата би следвало да ми предложат да я сменя, а не да го тъпчат със силикон.
              Предпоследния ми случай със силикон беше когато някой майстор си беше търсил дипломната си работа при монтирането на газовата. Толкова силикон беше наблъскал в плочката, че пластината дето спира детонациите да минат към филтъра беше застанала в отворено положение от него.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #8
                От: Силикона в ТНТМ

                Според мен в силикона,по-скоро в уплътнителя на Виктор Рейнз няма нищо лошо.Кофтито е начина по който е използван.Много хора смятат,че ако обилно омажеш нещо,това е гаранция за добре свършена работа.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  От: Силикона в ТНТМ

                  Това да.Оцетните се маже яко.Ацетоновия с една тубичка карам 2-3пъти повече отколкото с другите,много по икономичен е и не се самовтвърдява.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Силикона в ТНТМ

                    Първоначално публикуван от silverfox
                    Когато японеца е мислил гарнитурата едва ли е сметнал омазването и със силикон Преди имах един пасат. Термостата му беше хубаво наблъскан със силикон. Течеше си. Смених го барабар с гарнитурата, като хубаво почистих силикона и спря. Все пак в официален сервиз ако не става гарнитурата би следвало да ми предложат да я сменя, а не да го тъпчат със силикон.
                    Я, да видим какво пише в официалното ръководство на Хонда по въпроса (стр. 6-31 и 6-32):

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:head_cover_gasket.jpg
Прегледи:1
Размер:44.6 КБ
ID:5246273

                    Без да се явявам застъпник на Карада, слагането на силикон на въпросните места по гарнитурата е силно препоръчително. Друг вече е въпроса дали капакът е поставен преди да засъхне силикона, дали болтовете са притегнати като хората, дали няма издухани клапани ... Дали самата гарнитура въобще е била сменена и дали е оригинална. Че някой не си е свършил работата, е ясно, но виновник за това не е поставянето на силикон.

                    На колата има ли газ?
                    Vitara 2.0 V6
                    Honda CRV (Gen 1)
                    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                    ВАЗ 2131

                    Коментар


                    • #11
                      От: Силикона в ТНТМ

                      Другото е че самия капак на клапаните с времето се изкривява и дори да се сложи нова гарнитура пак пропуска.
                      А въпроса с начина на ползване и количеството на силикона си е съвсем отделен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Силикона в ТНТМ

                        Опааа... "течен уплътнител" и нашия силикон са две много различни неща!
                        Какво намираме за Part Number 08718-0001 - http://www.boats.net/parts/detail/Ma...8718-0001.html и къде се ползва: "For use in areas not requiring solid gaskets". Да не превеждам пък, че "at the eight corners" означава "на 8-те ъгъла", а не от край до край!
                        Има газ.

                        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                        Другото е че самия капак на клапаните с времето се изкривява и дори да се сложи нова гарнитура пак пропуска.
                        По тоя въпрос ще имам резултат до няколко дена
                        Аз знам и защо са нахакали повече силикон на едно място - част от външната обвивка на капака е счупена и те са решили, че сигурно там ще пропуска и съответно се е наложило изсипването на солидно количесво силикон за да запуши "дупката". А то всъщност е от външната страна на главата и едва ли ще окаже влияние.

                        ПС - не съм много запознат, но и аз съм слагал грес на гумени уплътнения и вършеше работа. Ама да се хака силикон за щяло и нещяло ...
                        Последно редактирано от silverfox; 23-01-11, 21:16.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Силикона в ТНТМ

                          Първоначално публикуван от silverfox
                          Опааа... "течен уплътнител" и нашия силикон са две много различни неща!
                          В указанието на Хонда е написано "liquid gasket". Gasket на английски означава гарнитура, а liquid течна. Или "течна гарнитура". Точно такива продават в почти всеки магазин за авточасти в БГ. Само, че там ако им кажеш "течна гарнитура", ще ти се смеят - всичко върви под сумарното име "силикон". Питат те какъв силикон, а ти следва да отговориш "за гарнитура". А като си го купиш и прочетеш описанието на английски, пише liquid gasket. Та с една дума търсиш под вола теле. Първо твърдиш, че не се използва силикон въобще, след това сменяш тактиката и обявяваш, че са използвали грешен вид силикон ... Аз при последното 40 хилядно обслужване, сам си смених гарнитурата и сложих силикон както е указано - ами оттогава минах 10 хиляди основно извънградско и
                          няма течове.

                          Неслучайно те питах дали има газ колата . Смени си сам гарнитурата. Като си решил, не слагай никакъв силикон. И ако пак протече, пиши в темата. Тогава ще ти кажа моята версия.
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #14
                            От: Силикона в ТНТМ

                            Сменил съм тактиката? Идеята ми беше, че liquid gasket не е силикон изобщо, но може и така да е. Не съм запознат. Нещото което знам със сигурност, е че пише, че каквото и да е то, се слага на 8-те ъгъла - даже картинка са ти нарисували за това къде се слага!
                            А твоята версия щом включва газта сигурно е случайно, че тече на мястото с най-много силикон?

                            ПС - и gasket означава уплътнител. Превел съм ти го по-горе.
                            А "всичко върви под сумарното име "силикон" е само за пишман майстори! Liquid gasket на първо четене в google има на силиконова и на каучукова основа. Тоя, който са дали от Хонда е на силиконова основа, но това не значи, че е силикон. Ако някой е запознат да каже. Ако ме убедиш пък, че от Хонда са имали предвид точно силикон и на всяка смяна на гарнитура трябва да се ръчка с отверката да се чисти и да се внимава да не падне при клапаните ще те призная!

                            ПС 2 - след по продължително четене се оказа, че 08718-0001 наистина си е силикон. В това отношение Карада не са сбъркали. Сбъркали са силикона, мястото и количеството. Това според теб сигурно е смяна на тактиката ?!?
                            Последно редактирано от silverfox; 23-01-11, 23:42.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Силикона в ТНТМ

                              Първоначално публикуван от silverfox'
                              ПС - и gasket означава уплътнител. Превел съм ти го по-горе.
                              Аре, нема нужда да ми превеждаш, особено пък от английски. Ей ти дефиницията от Webster (един от най-квалитетните тълковни речници.

                              Definition of GASKET

                              : a material (as rubber) or a part (as an O-ring) used to make a joint fluid-tight

                              Гарнитура е частен случай на уплътнител. А уплътнител на английски е seal.

                              Definition of SEAL

                              c (1) : a tight and perfect closure (as against the passage of gas or water) (2) : a device to prevent the passage or return of gas or air into a pipe or container

                              А течната гарнитура я наричат силикон щото най-често е на силиконова основа.

                              Но всичко това са глупости. Пишеш, че ти тече гарнитурата и твърдиш, че е заради силикона. Аз твърдя, че не е това причината. Или са се омазили майсторите със затягането или имаш твърде високо ниво на blow-by газове (нали си говорим с английски думички), което не може да се компенсира от PCV клапана и оттам избушва гарнитурата. Най-лесното е да си я смениш лично. Ако пак се издуха, трябва да търсиш първопричината, която може да са свършили сегменти или клапани. Виж си компресията като за начало. Ако си честен и смел, можеш да я напишеш в темата за газовите.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X