Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

    Мисълта ми е какво МПС да изберем,което да бъде първо,единствено и универсално.Също така да няма ограничение от сезони,пътни/безпътни условия,поносим разход и поддръжка,да се вписва по предназначение и като семейна кола(4+1),да не ни срам да го паркираме някъде,да натоварим някоя торба цимент или дръвца за огрев да върнем от гората след лова. И в тоя ред на мисли разбрах "тъпите" американци ,защо са измислили пикапа двойна кабина.Това за мен е максимално универсалното МПС-4х4,ол терейн,товарно магаре,приличен комфорт за дълга езда(към морето).Тук не включвам малките градски коли,ония аквариуми Еспейсите,баничарките ,лимозините -те са по-тясно специализирани и по-своемо нужни.Моля за вашите мнения и препоръки ,че нещо ми се привиждат едни L200,Навара и др подобни.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

  • #2
    От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

    Американски пикап с двойна кабина никак не влиза в графата "поносим разход и поддръжка". Не и повече от всяка джипка дълга база, а да не говорим че в общия случай пикапа с двойна кабина е по-дълъг и от джипка дълга база, съответно често и по-тежък.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

      Гранд Чероки
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #4
        От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

        Какво ще рече поносим разход Л200, Навара, Хайлукс (зависи от мотора)по-малко от 12-13 дизел няма да изгорят, ако са и автомат отиваш в графа 15л/100. Моят опит е с Хайлукс 3.0 д4д.
        --------------------------------------------------
        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
        [/FONT]

        Коментар


        • #5
          От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          ... И в тоя ред на мисли разбрах "тъпите" американци ,защо са измислили пикапа двойна кабина.Това за мен е максимално универсалното МПС-4х4,ол терейн,товарно магаре,приличен комфорт за дълга езда(към морето) ...
          Големите американски пикапи са си чисти камиони, така че никак не ми се вписват в определението "най-рационално".
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

            Леко пояснение-дадах пример за това ,че американците го лансират като превозно средство,но не съм писал Шевролет,Додж Рам ,Форд.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

              Скутерче,мотоциклет,лека кола,джип,товарен бус - е отговора. Много добре го знаете. Като мотоциклета е под въпрос.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                Леко пояснение-дадах пример за това ,че американците го лансират като превозно средство,но не съм писал Шевролет,Додж Рам ,Форд.
                Дори и японските са с доста внушителни габарити за ежедневна градска кола, за каквато все пак най-често се използват семейните возила. Наварата е 5.30, а L200 - 5.20 м.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  Гранд Чероки
                  +1.Караш го без да ти се свиди,евтини са.
                  То и в нашия град задръсвания не стават.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

                    Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                    Скутерче,мотоциклет,лека кола,джип,товарен бус - е отговора. Много добре го знаете. Като мотоциклета е под въпрос.
                    ГО,винетка,паркоместа и т.н.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

                      Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                      Скутерче,мотоциклет,лека кола,джип,товарен бус - е отговора. Много добре го знаете. Като мотоциклета е под въпрос.

                      За съжаление е прав. Аз бих допълнил и малко и голямо ремарке към всичко това. Аз съм имал всичко като тип автомобил, джип, пикап, ван и т.н. по няколко от вид и пак няма универсално. Това което е всичко не става за нищо

                      Дори и при един и същ пикап дали е с хардтоп или без, разликата е все едно имаш различни коли. Относно последния ти пост за разходите, ами който го е страх от мечки....

                      Иначе класиката Голф 3ка синхро комби и го караш докато се разпадне 2 години, после отива за части на 20% от стойноста и за 3к си вземаш друг и пак така 2 години. Само не забравяй, че голфа не е кола а превозно средство.
                      Последно редактирано от Джамбазов; 23-01-11, 10:00.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        ГО,винетка,паркоместа и т.н.
                        Това е напълно ясно но и въпроса е такъв. На мен + горе изброените ми трябва и трактор и багер и валяк. На други и велосипед не им е необходим. МПС са измислени следствие на потребностите. Най - наложено по целият свят е лек автомобил- следователно това е най универсалното превозно средство.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

                          Известно време универсалната кола за мен беше Хонда Шатъл. Перманентно 4х4, бавна скорост, малко по-голям клиренс от обикновена лека кола, съвсем приемливи разходи, и за поддръжка и за гориво, като легнат задните облегалки, багажника става приличен. На магистрала спокойно поддържа 140, не е проблем до 180 (разхода на гориво обаче става страшен). Не се плаши от кал и сняг (поне докато не свърши нацяло клиренса и не увиснат и 4те колела във въздуха).

                          Шатълите отдавна са спрени от производство в този си вид, съвременните са просто среден клас ван. В момента, за мен лично, най-универсалния автомобил е Субару Форестър. Но и това си минава в графата "Въпрос на вкус".
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

                            Комби кабрио пикап турбо дизелел инжекцион е най-рационалното МПС, ама май няма такова.

                            Мисля че няма най-рационално, има най-икономично, най-проходимо, най-комфортно и т.н. Може би откъм икономичност, мога да кажа смело и безотговорно, че най икономичното возило е служебното возило.

                            Аз лично харесмам многофункционалните коли, единствените такива са джиповете, от там нататък всеки сам избира!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кое е най-рационалното МПС за лично ползване.

                              Няма пълно щастие ! Аз си карам пикапа и едно дърто комби на газ .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X