Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за бъги?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за бъги?

    Здравейте колеги. От доста време ми се иска да се захвана с направата на нещо, с което да се забавалявам в гората. Карал съм АТВ и мотор. Поради операция близките 6 месеца мога само да мисля глупости, но не и да карам. Тя търся в момента трабант за донор или фиат 126р. Ако някой има да предлага.
    Спрял съм се на нещо то рода на изработеното от колегата Georgi Rudy описано в тази тема : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=56129
    Имам следните въпроси:
    За шасито смятам да използвам кръгли профили 40х2мм( какво мислисте достатъчно здрави ли ще са или да използвам 35х3 или 40х3)
    Ще използвам същата идея два педни моста единия фиксиран отзад с двигателя а втория за управлението ( тук идва първия въпрос мисля да не използвам рейка макар,че имам една от голф и една от астра а да направя предаването към гумите като при АТВ 1:1 )
    Какво междуосие да избера моята идея е то да е в границе 1600-1800мм тъй като гоня максимална проходимост и максимална дължина около 3000мм( най-важната идея е да има забавление но и да поддаржа скорости от сорта на 70-80км/ч)
    За двуместно бъги макар,че всичко зависи от седалките каква ширина ще ми препорачате? Моят идея засега е да се спра на нещо около 1600мм.

    В момента съм в процес на събиране на информация и материали проекта надявам се да започне да вижда светлина в началото на март.

    Благодаря на всички отзовали се

  • #2
    От: Съвети за бъги?

    Здравей колега.Идеята за бъги о трабант нее лоша дори никак.По отношение на профилите не са ти нужни по-големи дебелини от 2мм освен за ролбарите бих те посъветвал да използваш поне 3,2мм дебелина.За междуосовото разтояние 1600мм е много малко,нестава трябвати поне 2000мм за да има място както за двигател така и за седалка и педали.Бих те посъветвал да ползваш и реика при 1:1 щее голям зор със вартенето на волана а и ще поемаш всички удари от колелата.

    Поздрави.

    П.П.Обмисли нещата добре преди да започнеш.
    Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за бъги?

      Колега благодаря за съветите и чертейите,ще се съобразя с тях няма да уча защо ми блъска волана в ръцете по трудния начин. Междувременно ако някой има други забележки и препоръка нека ги сподели. А към средата на март очаквайте първите скици и заварки да се появят тук

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за бъги?

        Колеги какъв е начина да поразгледам някои чертеж, защото от доста врема имам желание да започна нещо такова но нямам никаква база за сравнение.
        Единственото което омам е опит натрупан по автосервизите ,но не сам се сбласквал с подобни машини (творения).
        Имам си гараш машини и дори няколко коли от които да ползжам части .
        Ще сам благодарен на всички които могат да ме просветят малко в тази наука наречена БЪГИ !

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за бъги?

          Ами имам чертежи на 3 модела, които съм намерил тук във форума и от колега. Ако искаш намери ме на скайп : bascho . Ще ти изпратя всичко, което имам

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за бъги?

            Колега пожелавам ти успех,и се надиавам скоро да го видиме.

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за бъги?

              Имам още малко материал да събера и към средата на другия месец надявам се да пусна първите снимки само кризата да не обърка всички

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за бъги?

                Хайде де, че не мога да спя вече.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети за бъги?

                  И аз немога ама двата трабанта които ми бяха обещали някой ме изпреварил . Та сега търся да купя 2 трабанта ама ще мръдне работата. Ако някои знае да се подарява или продава някой звяр нека не се притеснява да пише.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети за бъги?

                    Голям проблем с намирането на трабант за донор. До момента в района на Бургас удрям на камък. Ако някой знае къде има такава изоставена машина нека да свирка. Но изкочи ми едно рено 5 1989година с газ на цена от 400лв да мисля,че ще го спазаря на 300-350лв. Ще върна всички ненужни камарини на вторични суровини и мисля , че ще влезна в 150лв за двигател, скоростна кутия , две седалки и окачване. Въпроса ми тук към знаещите и патилите е:
                    Удобен ли е този двигател и скоростна кутия за монтаж отзад? В смисъл чел съм по темите , че има значение как са разположени двигателя и скоростната кутия.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X