Обява

Свий
Няма добавени обяви.

!!! ПРОБЛЕМ С РАЗЛИЧНИ ГУМИ РАЗДАТКА , ДИФЕРЕНЦИАЛ !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • !!! ПРОБЛЕМ С РАЗЛИЧНИ ГУМИ РАЗДАТКА , ДИФЕРЕНЦИАЛ !!!

    Колеги,здравейте ! Аз съм от Кърджали. Сложих си на мицубиши Л200 Гуми с размер 225 70 16 само от пред при 260 70 16 отзад,който са заводско дадени и май го захапах серйозно. Без да зацепвам предният мост се зацепи при завой и нещо взе да стърже и самата предница при въртяне на волана на място се движи нагоре и надолу,сега ми мига индикацията на 4*4 и усещам леко почукване и втвърдяване на волана. На другия ден забелязох че предните са очевадно по-ниски от задните т.е. 225 70 < 260 70 . Смених и задните със същият размер , но май е късно. Раздатката включва и изключва но изключването е доста по трудно от преди и индикаторът мига . При завой е много зле нещо преплъзва май задният мост бута от време на време предният има некво разминаване в раздаткат или диференциала . Говорят ми за некви сателити ама аз съм си за ...... Ако някой може да помага нека пише нещо . БЛАГОДАРСТВО ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

  • #2
    От: !!! ПРОБЛЕМ С РАЗЛИЧНИ ГУМИ РАЗДАТКА , ДИФЕРЕНЦИАЛ !!!

    Първоначално публикуван от Жоро Л200 Преглед на мнение
    Без да зацепвам предният мост се зацепи при завой
    Ако наистина не си бил зацепил предния мост,не би трябвало да се чупи нещо. Аз мойто веднъж го карах с разлика в гумите,задните бяха по големи и просто забравих да изключа предния мост. Но то се усеща,някак си джипа затегна,лостчето неискаше да отиде назад, веднага отбих в тревата отстрани и на задна извъртях гуми като едновременно държах лоста назад към 2Н положение. За мой късмет нищо не се счупи. За тези които това им се струва смешно, тъкмо се бях качил на джип и просто забравих да изкл. предния мост.
    Иначе цяло лято си перкаше само назадно, без да има проблеми с различните гуми.

    Някой разбирач трябва до погледне от тук едва ли ще решим проблема, но предложения ще получиш много.
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
    ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

    Коментар


    • #3
      От: !!! ПРОБЛЕМ С РАЗЛИЧНИ ГУМИ РАЗДАТКА , ДИФЕРЕНЦИАЛ !!!

      Светка,когато бях на гумаджията бях зацепил и предният мост за дане тръгне при вдигане колата и може би така се прецаках

      Коментар


      • #4
        От: !!! ПРОБЛЕМ С РАЗЛИЧНИ ГУМИ РАЗДАТКА , ДИФЕРЕНЦИАЛ !!!

        Първоначално публикуван от Жоро Л200 Преглед на мнение
        Светка,когато бях на гумаджията бях зацепил и предният мост за дане тръгне при вдигане колата и може би така се прецаках
        Това,което си направил е голяма глупост.
        Зазликата във височината на двете ти гуми е около 5см.,което при всички случай ти е прецакало раздатката или предния диф.
        Откачи предният кардан на подемник,вкючи на скорост и ще разбереш какво си строшил.
        ТЕЛ:0886301378

        Коментар


        • #5
          От: !!! ПРОБЛЕМ С РАЗЛИЧНИ ГУМИ РАЗДАТКА , ДИФЕРЕНЦИАЛ !!!

          Каква ти е раздатката? Ако си със Супер селект не би трябвало да има проблем. Ако не, се получава така наречената паразитна мощност,и може и да си счупил нещо. Това с мигането означава, че муфата не изключва предния мост. Това си е проблем. Пробвай да покараш десетина метра на зад (при изключен преден мост). Би трябвало да изключи. Дано така се оправи, че иначе отива към тежък ремонт. А иначе за мигането има писано много.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: !!! ПРОБЛЕМ С РАЗЛИЧНИ ГУМИ РАЗДАТКА , ДИФЕРЕНЦИАЛ !!!

            Е Кърджали толкова ли е голям. Виж там Кинекс-а, да помага. Ще се оправи.

            Коментар


            • #7
              От: !!! ПРОБЛЕМ С РАЗЛИЧНИ ГУМИ РАЗДАТКА , ДИФЕРЕНЦИАЛ !!!

              Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
              Каква ти е раздатката? Ако си със Супер селект не би трябвало да има проблем. Ако не, се получава така наречената паразитна мощност,и може и да си счупил нещо. Това с мигането означава, че муфата не изключва предния мост. Това си е проблем. Пробвай да покараш десетина метра на зад (при изключен преден мост). Би трябвало да изключи. Дано така се оправи, че иначе отива към тежък ремонт. А иначе за мигането има писано много.
              L200 по принцип не са със super select. Може да е някакъв рядък модел, но ме съмнява.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #8
                От: !!! ПРОБЛЕМ С РАЗЛИЧНИ ГУМИ РАЗДАТКА , ДИФЕРЕНЦИАЛ !!!

                Благодаря колеги отивам право при КИНЕКСА

                Коментар


                • #9
                  От: !!! ПРОБЛЕМ С РАЗЛИЧНИ ГУМИ РАЗДАТКА , ДИФЕРЕНЦИАЛ !!!

                  Не колеги не е Супер Селект, за щастие съм се разминал с кешавицата,някъкъв кабел от датчика на раздатката ми прави мизерийки,а относно тресене и втвърдяване на волана е небезизвестната секторна кутийка. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ !!! за полезните съвети.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X