Обява

Свий
Няма добавени обяви.

каква карабина до 3000 лв.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • каква карабина до 3000 лв.

    Колеги предстои ми да си купувам карабина и понеже не съм много запознат с нарезното оръжие какво бихте ми предложили до 3000лв. И отделно оптика или ако има вариант добра карабина + оптика до 3000лв.
    Последно редактирано от derhunter; 23-01-11, 09:29.

  • #2
    От: каква карабина до 3000 лв.

    Първоначално публикуван от don_baro1 Преглед на мнение
    .... ако има вариант добра карабина + оптика до 3000лв.
    В такъв случай слизаш на карабина около 1500-2000 лв. + оптиката= 3000 лв.

    Какъв калибър търсиш?
    За какъв лов?
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: каква карабина до 3000 лв.

      Ами не разбирам и от калибри главно ще ловувам на диво прасе. Искам наистина добра карабина ако трябва ще дигна и цената до 4000 с оптика.
      Последно редактирано от derhunter; 23-01-11, 09:31.

      Коментар


      • #4
        От: каква карабина до 3000 лв.

        Трябва сам да решиш, няма аз да стрелям с нея.
        По-принцип най-разпространен е 30-06 или 7,62x54.

        Болтова или полуавтоматична?
        При болтовата може да не може да заредиш толкова бързо, но са по точни (дават по малки отклонения), за втория изстрел прасето няма да те чака.
        Полуавтоматичните ти дават шанс да си "поправиш" изстрела.

        п.п. скъпа пушка не ти трябва освен ако ще се фукаш, на прасетата не им пука с какво ще ги гърмиш.
        Едно е да се прецакаш пушка от 1000 лв. друго е от 4000 лв. И в двата случая боли.
        Пръскала ми се е ловна пушка от 500 лв. добре че си взех такава и сега пак е такава.
        Последно редактирано от _Константин_; 22-01-11, 22:07. Причина: допълнение
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #5
          От: каква карабина до 3000 лв.

          Чешка зберьовка е добро решение,калибри много-30-06,300,308,7х64,9.3,7,62х54(в краен случай).Оптика-Цайс,Сваровски(може да струва повече от пушката),леополд,бушнел(голяма вероятност да е китайски).Иначе извън този бюджет-Блазер,Венели,Маузер.Но ако си кадемлия и един Мазалат ще ти върши работа и ще ти останат пари за една Нива.Лично аз бих постъпил така.Но...всеки си знае джоба и крастата.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: каква карабина до 3000 лв.

            значи не става въпрос за фукане но тъй като не съм много на ти с нарезните пушки и си мислех че ако е малко по скъпа карабината ще е по добра но ако си намеря и нещо от порядака на 1000-1500 което също е доста добро ще си взема и него като чета из форумите доста хвалят CZ

            Коментар


            • #7
              От: каква карабина до 3000 лв.

              Зависи и на какъв лов ще ходиш, дали гонка или от чакало/ на изчакване/. Зависи и какви са пусиите, къси, дълги, широки или тесни. Има ли много пресечен терен ? Аз лично си взех Браунинг Лонг Трак с флутовата цев и пълна синтетика - приклад и т.н. Взех си бързомерец, за мястото и начина където ловувам е може би е по удобно. И пушката е , като колата и жената, просто " легне" ли както трябва, всичко е точно. Аз тръгнах за болтова и то определена марка и се върнах с полуавтоматичната 30.06. Със всички калъфи,ремъци ,патрони и оптиката. Около 3500 лв.
              Поздрави.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #8
                От: каква карабина до 3000 лв.

                ами това в какви условия ще ловувам зависи от това къде ме поставят но по принцип в мойта дружинка карабините ги слагат на по открити места но това не значи че няма да ходя и в гората с карабината значи трябва да е нещо което става за навсякъде а аз мисля че каквато и карабина да е може да си навсякъде с нея невярвам чак толкова да има значение

                Коментар


                • #9
                  От: каква карабина до 3000 лв.

                  Първоначално публикуван от rova Преглед на мнение
                  Зависи и на какъв лов ще ходиш, дали гонка или от чакало/ на изчакване/. Зависи и какви са пусиите, къси, дълги, широки или тесни. Има ли много пресечен терен ? Аз лично си взех Браунинг Лонг Трак с флутовата цев и пълна синтетика - приклад и т.н. Взех си бързомерец, за мястото и начина където ловувам е може би е по удобно. И пушката е , като колата и жената, просто " легне" ли както трябва, всичко е точно. Аз тръгнах за болтова и то определена марка и се върнах с полуавтоматичната 30.06. Със всички калъфи,ремъци ,патрони и оптиката. Около 3500 лв.
                  Поздрави.
                  В какво е тясно специализирана тази марка карабина ,че не разбрах? П.С.Иначе комплектоването с оптики ,с бързомерци може да е от значение разбира се.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: каква карабина до 3000 лв.

                    Виж това. Наистина си заслужава.http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=105656

                    Коментар


                    • #11
                      От: каква карабина до 3000 лв.

                      Според мене най-доброто съотношение качество-цена при нашите условия имат чехските карабини. При лов на гонки добър бързомер е достатъчен. За подборен отстрел от чакало става прицел 4х32. Добре е пушката да има мерник и мушка. Монтажът на оптиките да има просвет отдолу за бърза стрелба с тези прибори. От посочените калибри за лов най-харесвам 30-06. Има голям избор на патрони по цени и куршуми, масов е, с голям спиращ ефект. Предпочитам дървените приклади.
                      пп. Може да помислиш евентуално за комбинация 12х30-06, напр. Тези пушки са къси и в гъсталаци позволяват много бърза стрелба.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: каква карабина до 3000 лв.

                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        В какво е тясно специализирана тази марка карабина ,че не разбрах? П.С.Иначе комплектоването с оптики ,с бързомерци може да е от значение разбира се.
                        С нищо, човека пита за модел, калибър и цена. Аз отговорих , Трапера още по добре.
                        Поздрави.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • #13
                          От: каква карабина до 3000 лв.

                          Ако решиш да е полуавтоматична, силно ти препоръчвам да пробваш HK slb 2000.Не случайно пиша да "пробваш", а не да "погледнеш", зашото при тая пушка ергномиката е на първо място и като резултат визията доста е пострадала.Вземия в ръце, прикладвай ...убеден съм, че след това трудно ще намериш аналог в този ценови клас...а, и за опика ще остане някай лев.
                          Последно редактирано от emil5koff; 23-01-11, 21:47.

                          Коментар


                          • #14
                            От: каква карабина до 3000 лв.

                            Първоначално публикуван от cvetan LJ73 Преглед на мнение
                            Виж това. Наистина си заслужава.http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=105656
                            Определено си заслужава.

                            Коментар


                            • #15
                              От: каква карабина до 3000 лв.

                              Първоначално публикуван от don_baro1 Преглед на мнение
                              ами това в какви условия ще ловувам зависи от това къде ме поставят но по принцип в мойта дружинка карабините ги слагат на по открити места но това не значи че няма да ходя и в гората с карабината значи трябва да е нещо което става за навсякъде а аз мисля че каквато и карабина да е може да си навсякъде с нея невярвам чак толкова да има значение
                              Вземи да слагаш по някоя главна буква в началото на изречението. А ако метнеш и по някой и друг препинателен ще стане още по-добре.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X