Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Като е студен не пали ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Като е студен не пали ?

    Здравеите
    Проблема е следния:
    Като е студена колата не пали ,забутам ли я пали от четвърт.
    Веднъж запали ли после няма проблем докато не истине.
    Двигателя е моно инжекцион .
    Въртя на стартера и никакви признаци да запали ,все едно
    няма бензин или ток , върти и даже и не прихлъцва .
    С бутане много лесно пали ама секи път като е студена да я бетам ...
    Проблема се появи днес .От какво може да е ?
    Някакви предположения ?

  • #2
    От: Като е студен не пали ?

    Поне марка не съм ясновидец.
    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

    Коментар


    • #3
      От: Като е студен не пали ?

      Фиат уно 1.0 моно инжекцион 91 година бензин

      Коментар


      • #4
        От: Като е студен не пали ?

        Провери как са токовете на бубината и каква е искрата.Най вероятно слаб акумолатор и при стартиране не достига тока ,после като сгрее и живне акумолатора тя лесна работа.А виж и зареждането.Успех.
        Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

        Коментар


        • #5
          От: Като е студен не пали ?

          Първо опитай с друг акумулатор. После делкото на масата и ревизия.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Като е студен не пали ?

            Човека върти на стартер .......не е акумулатор.
            На бутане пали ЛЕСНО ..... колко лесно ?
            Ако е ток на бубина - ням да пали и на бутане.
            Я по-добре опиши точно как не пали ?
            И как пали лесно на бутане ?

            Коментар


            • #7
              От: Като е студен не пали ?

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Човека върти на стартер .......не е акумулатор.
              На бутане пали ЛЕСНО ..... колко лесно ?
              Ако е ток на бубина - ням да пали и на бутане.
              Я по-добре опиши точно как не пали ?
              И как пали лесно на бутане ?
              Брей.Я се замисли.
              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

              Коментар


              • #8
                От: Като е студен не пали ?

                По всяка вероятност е акумулатора.
                Имах идентичен проблем, електролита в акумулатора беше драстично намалял. Долях, заредих и забравих за проблема.
                Георги Тонев

                Коментар


                • #9
                  От: Като е студен не пали ?

                  Върти си свободно все едно не дава ток или сe eдно няма бензин.
                  Не иска и да припука даже.
                  На бутане като е студена колата при два -3 оборота на коляновия вал пали.
                  Преди като беше здрава и като я палех студена пак палеше при 2-3 оборота на коляновия вал от стартер.
                  Акумолатора мисля че е читав защото веднъж запали ли после няма никакъв проблем ,държи ток и върти добре.
                  Проблема е при палене като е студена.И наи вече ме тормози това ,че неиска и да припука даже
                  не иска и да хлъцне да запали ,а бутне ли се пали много лесно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Като е студен не пали ?

                    Миро,послушай съветите на колегите.Може да не ти изглежда съвсем логично,но проблема ще се окаже в акумулаторен. За да си сигурен,подай ток от друг акумулатор от работеща кола с кабели.Ако разполагаш с някъкъв волтметър/мултицетче/,свържи го за акумулатора и докато въртите на стартер наблюдавай пада на напрежението. Успех...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Като е студен не пали ?

                      Провери това което ти написах и кажи какво става. Стига приказки и гадания.
                      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Като е студен не пали ?

                        От акумолатора съм сигурен че не е .Въртя няколко минути без да се усети въобще че съм въртял.
                        А като въртях извадих един кабел , сложих свещ
                        и не даваше ток .Одеве запали както си трябва.Оставих я да истине и сега ще ида да пробвам пак.
                        Моето мнение е че е нещо по токовете ,ама не мога да си обясня защо като забутам пали а на стартер неще ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Като е студен не пали ?

                          Добре. Като идеш после да пробваш окачи мултицета на бобината и виж какво става с тока.Някой да ти върти на стартер.Виж колко волта имаш като дадеш на контакт и колко падат при въртене на стартер.
                          Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Като е студен не пали ?

                            Във форума сме за да си помагаме със знания и споделен опит ,а не да гледаме пробите и грешките на колегите. При мен често идват шофьори с убеденост в правотата на твърденията СИ. И когато се чуствам "раздразнен" от увереността им,ги прекарвам по дългия и скъп път на диагностиката.
                            Б.Петков -автодиагностик-гр.Лозница Рз.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Като е студен не пали ?

                              Сега беше истинал и запали баш както си трябва
                              Проверих акумолатора всички клетки си имат електролит.
                              Това с паленето го прави не всеки път а го прави когато съм неподготвен и нямам време.
                              Другия път ще го премеря ,ама ме съмнява да е и бубината.Мисля че е нещо вътре в делкото
                              ама то неможе да се отвори да го прегледам и изчистя.
                              Последно редактирано от Миро; 23-01-11, 13:51.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X