Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

    Здравейте колеги.Наскоро си купих джипа и исках да споделя с вас радостта си.Естествено като всяка кола втора употреба все има какво да правиш по нея.Като заначало трябва да отида до Кат-Варна за да махна временните номера с които я домъкнахме.Направих една лека проверка на маслата и установих че ненамирам нужното количество масло в скоростната кутия.Днес ходих и си купих на Бритиш петролиум 75W90 GL-4+GL-5 3.5 литра и утре направо ще го сменя.За сега няма да имам възможност да сменя всички масла но и за там ще му дойде редът.Той и за сега няма да се кара толкова.Няма добри гуми въобще.
    Ето го и тераното да го видите.








    Четох този форум много дълго време преди да си избера точния модел за мен.
    Избрах го да бъде бензинов с идеята за газова уредба.Да е дълга база за повече място защото съм семеен.
    Забележки има доста.Някакъв мърляч англичанин го е карал и малко вътре не го е пазил.Да ви кажа чесно с тоя десен волан се свиква много бързо но като цяло не ме кафи.Мисля и съм убеден че след време ще го обърна.
    Има някакъв проблем когато дойде баир нещо ще кажеш че го удря в колената и сякаш ту се подава гориво ту се спира.Направо на тласъци върви.Когато го копувахме го имаше този проблем но един техен майстор почисти дебитомера и тая кола като хукна и като каза че ще върви в рамките на 100-тина км. направо бе чудно но после пак.Спирахме побарвахме там кутията над дросела(в общи линии какво правихме незнам защото беше нощ ) и пак тръгваше за около 50-тина км.Ще видим от какво ще излезе.
    Мотора е доста шумен.Отворихме капака на клапаните и се установи че има неработещи 2 хидравлични повдигача.и от там идва шума.Направо са спекли така че разтоянието от тях до клапана е малко повече ит 5 мм.Което ме навежда на мисълта че от там може да идва и проблем с вървенето.
    Друг проблем.Има скъсано на кожата на скоростния лост.Явно е минала повечко км.Подразни ме това и махнах кожата за да огледам.Под нея обаче забелязах фрапираща гледка.Има една гума която прадпазва от мръсотии да не влизат в купето.Беше скъсана и цялата в масло.Има и един маншон който по принцип стои на скоростния лост но не беше там а се търкаляше около.
    Явно когато го няма маслото се е пличкало и е оливало цялата скоростна кутия.
    Ето и снимки.




    На последната снимка се вижда че има 4 болчета които като ги развиеш се вади скоростния лост.Извадих го за да видя втулката защото има нетипичен за нисан лувт на лоста.Видях обаче че отдоло на края на лоста има още една втулка.Въпросът ми е мога ли да си намеря нови 2 втулки и маншон и гума предпазна? Някой сменял ли е? Знае ли цени?
    Трябват ми и малко части
    Преден ляв мигач на бронята.
    Моторче за пръскалките на чистачките.
    Ако можете да помогнете бих бил благодарен.
    За останалото развитие на случая ще споделям редовно и ще продължавам да чета.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

  • #2
    От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

    Честито,колега желая ти много безаварийни километри.
    Резервни части има много в моргата в с.Царева Ливада до Дряново.Миналата седмица бях там има 4-5 раглобени Теранота.
    тел.0879292900 Калин Костадинов

    Коментар


    • #3
      От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

      Би ли ми дал телефон да им се обадя на хората защото имам един месец да намеря мигаче а и на десния фар му е пукнато стъклото и незнам дали няма да се заядът в КАТ.
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #4
        От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

        Ако искаш нови оригинални части - Patrol fen или mimo13 са твоите хора от форума.

        Мигач по моргите няма да намериш. На мен като ми трябваше - не успях.

        На http://www.japancars.ru/cat/nissan/ имаш каталог за части. Вкарай си VIN номера, намери си номерата на частите и питай тия хаймани за колко ще ти ги внесат.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ако искаш нови оригинални части - Patrol fen или mimo13 са твоите хора от форума.

          Мигач по моргите няма да намериш. На мен като ми трябваше - не успях.

          На http://www.japancars.ru/cat/nissan/ имаш каталог за части. Вкарай си VIN номера, намери си номерата на частите и питай тия хаймани за колко ще ти ги внесат.
          Здравей.Благодаря за инфото.Сайта го знам,но още не съм му обърнал внимание.Очаквах да пишеш.Толкова много съм чел форума а същевременно и твоите мнения че имам чувството че те познавам отдавна.Мигач намерих тая вечер евентуално понеделник може да го поръчам.Обявиха ми цена 50 лева.Лошото е че не намерих второ мнение за да сравня това добра цена ли е или лоша.Ти като си търсил в крайна сметка нов ли го купи?Колко парички?
          И въобще какво ще кажеш за размислите ми за скоростната кутия?...
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • #6
            От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

            Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
            Здравей.Благодаря за инфото.Сайта го знам,но още не съм му обърнал внимание.Очаквах да пишеш.Толкова много съм чел форума а същевременно и твоите мнения че имам чувството че те познавам отдавна.Мигач намерих тая вечер евентуално понеделник може да го поръчам.Обявиха ми цена 50 лева.Лошото е че не намерих второ мнение за да сравня това добра цена ли е или лоша.Ти като си търсил в крайна сметка нов ли го купи?Колко парички?
            И въобще какво ще кажеш за размислите ми за скоростната кутия?...
            Нов в нашите магазини е над 100лв. При двамата хаймани, дето съм ти дал, е твърде вероятно да е доста по-малко. Patrol fen внесе на едно франсе, на което пращах носачи, мигач за терано след 2000г. на много, ама много смислена цена. Просто си извади номерцата и им звънни да ги питаш.

            Ето темата на единия:
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97674

            И на другия:
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=81608

            Има всякаква информация за връзка. Просто попитай, преди да тръгнеш да пазаруваш от друго място. Струва си, вЕрвай ми.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

              Няма проблем.
              Господинат единия е от Варна даже снощи му гледах адреса ще се свържа с него.
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • #8
                От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                Честито колега!Мигач си купих втора употреба за 50 лева преди месец.По магазините не успях да намеря,но цената която ми обявиха беше 85 лева.Успех!
                NISSAN Terrano II (R20) 2.7TDI '99

                Коментар


                • #9
                  От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Проблема е, че този маншон като го няма , мирише на масло в купето-особенно неприятно, особенно като е горещо времето -на дълъг път.Лоста е на зегерка, но няма външни лостове от където да ти дойде луфт.Ако имаш голям луфт на хода на лоста, вероятно е общо и значимо износена кутията.В този маншон няма нищо особенно-мери с шублера и търси нещо подобно от каквото и да е.
                  Не знам защо , но няма изолация на това място на тунела и шума от пътя се чува през отвора за лостовете на с.к.Аз съм сложил малко вата , ефекта е поразителен.
                  Уф че съм смотан-Честито, много да те радва!
                  Сам ли си го кара от Англия?Доста път е.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                    Би ли ми дал телефон да им се обадя на хората защото имам един месец да намеря мигаче а и на десния фар му е пукнато стъклото и незнам дали няма да се заядът в КАТ.
                    Автоморга Царева Ливада-тел. 0878 171631.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-01-11, 12:19.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Честито Колега.
                      Много безаварийни километри. Да носи само радост на теб и семейството ти.
                      Успех с ремонтите.
                      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                      Opel Campo 3,1 TD '99
                      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Благодаря приятели.Днес източих маслото от кутията но уви не се източи всичкото.Около 500 грама останаха на дъното в нещо като най долна точка.Добре че от към скоростния лост е отворено че да видя какво се случва.С една шлаухка смуках докато не го измуках всичкото.Нямате си представа що за кално масло излезе.Веднага след наливането на новото си пролича на първото кръгче че някакви странни звуци изчезнаха.Остана само един шум но незнам дали не трябва да си е така.Когато от 3-та предавка преминавам на 2-ра се чува едхо хъркане като на износен лагер и това при положение че съм пуснал педала на газта и използвам мотора за спирачка.Когато подам газ шума изчезва.Това се проявява само на 2-ра предавка.
                        Ще продължавам с наблюдението.
                        Сега отивам да се разходя до моргата да търся гума и маншон както и мигач.
                        Пожелайте ми успех
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • #13
                          От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Да ти честитя и аз.Много да те радва .По въпроса за газифицирането , добра е идеята.На мен с обикновена газова ми гори 12 извънградско.Бутилката при мен е под купето .Вярно че е малка 24 литра ,обаче не ти пречи по никакъв начин в багажника.Това е от мен .Честито
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #14
                            От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                            Намерих си втора употреба маншон и предпазна гума заедно с оригиналното киче и кожа която не е скъсана като моята за скоростния лост.Преди няколко часа съм го оборудвал с новите придобивки.
                            За да затвърдя щастието си излязох малко да го разтъпча.Наврях се в една кал да го тествам ама само дето не останах там с тия гуми.Пак даобре се представи.Много съм доволен.
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • #15
                              От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Честито.Със здраве да си го караш и дълги безпроблемни километри.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X