Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
    Здравейте.Ето и докъде стигнах с багажника.След като дни наред след работа шкурих, обработвах ръждица,грундирах,и боядисах ето го и крайния резултат.


    Мрежа на пода, ще има, но ще я добавя по нататък.Утре ще го монтирам на джипа и ще снимам как точно съм го закрепил и как изглежда на покрива.
    Един друг въпрос обаче ме яде отвътре.Искам да си сложа ванти които, ще тръгват от багажника до предната част на калника.Днес обаче срещнах проблем.Ако ги направя така няма да мога да си отварям предния капак.Толкова много съм виждал направени до сега не съм обръщал внимание как са.Мисля си да направя механизъм за бързо махане и слагане с обтягане.
    Какво ще кажете???
    Ето и снимки с рулетката да добиете представа за проблема.

    Дамяне ,багажника е станал много добре до сега.Когато му сложиш и мрежата направо ще заспи.За какво са тия "простири" карай без тях.
    Последно редактирано от К.Костадинов; 05-07-11, 20:51. Причина: Грешка в правописа
    тел.0879292900 Калин Костадинов

    Коментар


    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

      Първоначално публикуван от катерано Преглед на мнение
      За какво са тия "простири" карай без тях.
      Ами какво да направя като много ми харесват.
      Незнам дали ще ги ползвам пълноценно, но човек никога не знае кога, ще му затрябват.Обикновенно идеите ми идват от после...
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

        Всъщност, точно при терано 2, просторите колкото и да не вършат друга работа, пазят предната част на уплътнителите на вратите. Аз с мойто мижаво каране вече скъсах единия, и го сменях. Не са съпер скъпи, но проблема е че трудно се намират нови.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

          А не може ли вантите да се "ковнат" отстрани на калника??
          Terrano II R20 TD27Ti

          Коментар


          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

            Единственото правилно място за "ковване" според мен е да се изкара планка между капака и калника, за която да се закачат. Отдолу си има болтове, за които е удобно да се хванат. Хващат се хем за калника, хем за коша.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

              Днес си изработих едни нераждаеми планки 60мм на 40мм които смятам да захвана също с нераждаеми болтове м6 за калника отстрани(това за отпред).За отгоре мисля да ги хвана проволките за багажника,но една идея опират в покрива малко над стъклото. За да реша този проблем ще използвам 6мм затворено ухо хванато за тавана и през него,ще минава проволката за да не опира в тавана.За опъването на вантите съм предвидил крилчати гайки(дано се опънат добре).
              Тея дни,ще го изпълня и ще пусна снимки.
              Спарки идеята ти е добра, обмислих я преди да я постнеш,но планките от нераждаема ламарина и полирани всяват сякаш повече респект.
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                Ето развитието по вантите.Моля за коментар какъвто и да е той.










                Само трябва да си купя обтегачи и съм готов.
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Храповика се слага в горния край, щото като се откине от някой по-як клон да не строши джама.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Храповика се слага в горния край, щото като се откине от някой по-як клон да не строши джама.
                    Съгласен съм с теб, но не мога да го сложа горе защото проволката минава на една идея близо до боята на тавана.А ако е качествен да не се чупи???
                    И какво става ако случайно някой клон попадне под проволката???
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                      ...проволката минава на една идея близо до боята на тавана...
                      Значи ако ползваш вантите по предназначение, боята на тавана ще замине, освен ако не облечеш горния им край в някакъв шлаух например.

                      ИМХО, долните ламаринки ми се струват тънки.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Значи ако ползваш вантите по предназначение, боята на тавана ще замине, освен ако не облечеш горния им край в някакъв шлаух например.

                        ИМХО, долните ламаринки ми се струват тънки.
                        Поддържам Спарки. Ако вантите са за използване, боя ужулена ще има, освен ако минаваш през клончета до 5мм диаметър, което значи нулево натоварване на вантите, което значи, че може и без тях. Долу ламарината, ако е под 4мм дебелина и ако е захваната само с тези видии за ламарина ще бъде изтръгната. Всъщност въпроса, който си задавам е: Като нямаш стабилна броня отпред, значи не ходиш на сравнително тежък оффроад, а си загрижен и за боята, е защо са ти тогава вантите? Засега отговора по горе е добър - Защото ми харесват. Колата си е твоя и ще си я направиш, както ти харасева, но иначе вантите според мен не ти трябват, освен затова, че ти харесват.

                        Коментар


                        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                          По-горе съм посочил една от причините - уплътнителите на вратите. 2 по-яки клона с подходящ размер и грапавина, и току виж - заминали. И горе казах - вече смених единия, а така и не разбрах кога се е скъсал.

                          ...не че не можех да карам и със скъсан де.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                            Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
                            Поддържам Спарки. Ако вантите са за използване, боя ужулена ще има, освен ако минаваш през клончета до 5мм диаметър, което значи нулево натоварване на вантите, което значи, че може и без тях. Долу ламарината, ако е под 4мм дебелина и ако е захваната само с тези видии за ламарина ще бъде изтръгната. Всъщност въпроса, който си задавам е: Като нямаш стабилна броня отпред, значи не ходиш на сравнително тежък оффроад, а си загрижен и за боята, е защо са ти тогава вантите? Засега отговора по горе е добър - Защото ми харесват. Колата си е твоя и ще си я направиш, както ти харасева, но иначе вантите според мен не ти трябват, освен затова, че ти харесват.
                            Да имам някой съмнения за планките доло, но докато не направя един тест няма как да разбера.Хубави мнения и препоръки давате благодаря ви.Незнам как, ще са 4мм доло, защото разтоянието между капака и калника е едва 3мм.Планката доло е хваната с 2 болта М6 неръждаеми на много здраво място.Горе ушите само проходно минават през тавана иначе доло са захванати за профила.Ще снимам и пак ще пусна снимки.Относно това за бронята за сега все още нищо не съм направил.За в бъдеще ще има стойка за лебедка с тръби настрани здраво направени по подобие на Явор и бялото терано.Не, че това е броня, но поне да подпра джека за тръбите и да вдигна предницата ще върши работа.
                            Живот и здраве на 31-ви тоя месец, ще бъда един ден с ентусиастите на Емине-Ком и за този един ден ще науча доста слабости и нови идеи.
                            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                            Коментар


                            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                              хубаво обсъждате долните планки,обаче според мен ако се подсилва ще трябва и горе също да се подсилят,че според мен първо горе ще поддаде,защото е само на еди болт и един пласт ламарина,и при по-голям напън или ще ти изкриви тавана,или ако нямаш широка основа от вътрешна страна като нищо ще ти скъса тавана

                              Коментар


                              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                                хубаво обсъждате долните планки,обаче според мен ако се подсилва ще трябва и горе също да се подсилят,че според мен първо горе ще поддаде,защото е само на еди болт и един пласт ламарина,и при по-голям напън или ще ти изкриви тавана,или ако нямаш широка основа от вътрешна страна като нищо ще ти скъса тавана
                                Горе само проходно минават през тавана, а от доло са монтирани на профила, а той точно там се събира от 3 пласта ламарина.Напънах халките с цялата си тежест и не потдадоха.Абе всичко, ще проличи когато купя обтегачите и отида да ги пробвам.
                                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X