Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

    Чакам с нетърпение снимките , че отдавна мисля да направя нещо подобно. Успех
    Последно редактирано от tomcat4o; 23-06-11, 08:10. Причина: Правопис
    Издържах вчера, ще издържа и днес...

    Коментар


    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

      Като гледам аватара нямаш надлъжните релси, как ще го захванеш, аз съм в етап на събиране на неръждавейка за багажник и съм любопитен, наскоро разглеждах един полицейски буркан -от големите, доста добре са го измислили захвата, тъй че може да се копира като идея, но лапата е сравнително широка.

      Коментар


      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

        Първоначално публикуван от SSG_alfa Преглед на мнение
        Като гледам аватара нямаш надлъжните релси, как ще го захванеш, аз съм в етап на събиране на неръждавейка за багажник и съм любопитен, наскоро разглеждах един полицейски буркан -от големите, доста добре са го измислили захвата, тъй че може да се копира като идея, но лапата е сравнително широка.
        Прав си нямам релси на тавана.В общи линии кой как го вижда така си го прави.Аз използвам основно 2 вида профили.И двата са кухи.Единия е 25/15/1,5 а другия е 25/25/2.Именно от втория съм изработил тези релси.Както вече бях споменал търсих си оригинални за модела, но под 100 лева не намерих.Общо за целия матерял до тука съм дал не повече от 40-50 лева.Е има още малко да се копува, но няма да надхвърли 10-тина лева.После, ще се вложат и малко средства за грунд и боя.Направих си примерна скица доло горе да видя ди къде ще ме устройва да стане багажника.Прерязах единия край на профила и го огънах за да дам наклона.От долната страна също.После се завари един болт вътре в профила, който минава през тавана и отвътре, ще се захване с гайка.Преди гайката обаче,ще има голяма планка 4мм дебела шерока 50мм колкото аз преценя.Общо ще се захване за 6 точки.За сега пробата беше само на средните 2 и просто стана много добре стабилен и прочие.Мисля, че като стегна и 6-те, ще се получи бомба.
        Ети и малко снимки.Още не е завършен това е до днес каквото съм успял да свърша.
        Багажника примерно само е сложен на тавана не е хванат.









        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

          Добре изглежда, поздравления колега. Доколкото разбрах подложките ще въдат от вътрешната страна, мислил ли си да сложиш и от външната, там натоварването ще е по-голямо? В този си вид, веднъж монтиран няма да може да се сваля. Това ли е идеята? Ще ти увеличи челното съпротивление и ще шуми повече. Аз смятам да направя релси подобни на твоите, но със 4 опорни точки. Релсите ще лежат върху шина, по този начин според мен ще се разпредели по равномерно теглото, няма да могат да се свалят, а другата част, пак подобна на твоята ще бъде подвижна и ще я монтирам само когато ми трябва. Успех.
          Издържах вчера, ще издържа и днес...

          Коментар


          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

            От това което виждам за багажника е желателно да има една ламарина или дебела пластмаса отпред за по добро обтичане от въздуха. Другото е, че понеже аз често си се качвам по багажника (вярно че съм малко над 60кг.) не ми допада задния наклонен вариант на задните стъпки (могат да поддадат). Лично аз бих направил и заоблен задния край, но това си е лично решение. В крайна сметка, важното е да върши работа и да не създава проблеми.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

              Здравей Колега,

              Браво, много добре се е получило.
              Какво си измислил за по-добро уплътняване на разстоянието между багажника и ламарината на тавана?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0607.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5287074
              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
              Opel Campo 3,1 TD '99
              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

              Коментар


              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                Първоначално публикуван от tomcat4o Преглед на мнение
                Добре изглежда, поздравления колега. Доколкото разбрах подложките ще въдат от вътрешната страна, мислил ли си да сложиш и от външната, там натоварването ще е по-голямо? В този си вид, веднъж монтиран няма да може да се сваля. Това ли е идеята? Ще ти увеличи челното съпротивление и ще шуми повече. Аз смятам да направя релси подобни на твоите, но със 4 опорни точки. Релсите ще лежат върху шина, по този начин според мен ще се разпредели по равномерно теглото, няма да могат да се свалят, а другата част, пак подобна на твоята ще бъде подвижна и ще я монтирам само когато ми трябва. Успех.
                Да шините, ще бъдат от вътре.Даже мисля да пусна и една заварка към основните греди вътре в купето.Няма да се вижда, а и няма да вреди.В този вид мисля да остане и да няма да се сваля.Общо взето малката кола в ляво е за общо и всекидневно ползване, а джипа е само за удоволствие не е за всеки ден.Няма да ми се занимава да го свалям и качвам.Обаче ако наистина шуми зверски може и да измисля нещо.Отпред, ще има 3-4 халогена.Отзад, ще има 2 които ще се включват само чрез допълнително копче и то чрез разрешение от задна скорост(за гората).За уплатнение мисля яко силикон(черен) да сложа.За кабела който ще е за халогените се пробива отвор и се слага щуцер.На дъното, ще има мрежа достатъчно здрава, че да ме издържа горе.В последствие, ще се изработи и стълбичка на задната врата. Пък после практиката, ще покаже.
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                  Даже мисля да пусна и една заварка към основните греди вътре в купето.Няма да се вижда, а и няма да вреди.
                  И няма да държи. Шините са от милиметър ламарина. Купето при разчекване се гъне. Заварките ще заминат бързо-бързо. Мисли за нещо с болтове.

                  Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                  Отпред, ще има 3-4 халогена.Отзад, ще има 2...
                  Мисли им някаква защита. Иначе в гората падат бързо.

                  Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                  ...които ще се включват само чрез допълнително копче и то чрез разрешение от задна скорост(за гората).
                  Копчето - хубаво, ама за чий ти е да трябва да включиш на задна, за да ги ползваш? Най-добре ги пусни в 3 позиции - изключени, включени, и включени при задна.

                  Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                  За уплатнение мисля яко силикон(черен) да сложа.
                  Ако няма какво да го притисне на голяма площ, ще протече. Ако пък използваш кисел (стандартния, миришещ на оцет), ще тръгне ръжда. Използвай неутрален силикон (не мирише на оцет), или полиуретаново лепило за автостъкла, със съответния грунд за него.


                  Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                  На дъното, ще има мрежа достатъчно здрава, че да ме издържа горе.
                  Вариант е тънка алуминиева ламарина от твърдата. Хем леко, хем здраво, хем ще пази купето от жегите лятото.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Благодарско за съветите ще се вслушам.
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Здравейте.Ето и докъде стигнах с багажника.След като дни наред след работа шкурих, обработвах ръждица,грундирах,и боядисах ето го и крайния резултат.


                      Мрежа на пода, ще има, но ще я добавя по нататък.Утре ще го монтирам на джипа и ще снимам как точно съм го закрепил и как изглежда на покрива.
                      Един друг въпрос обаче ме яде отвътре.Искам да си сложа ванти които, ще тръгват от багажника до предната част на калника.Днес обаче срещнах проблем.Ако ги направя така няма да мога да си отварям предния капак.Толкова много съм виждал направени до сега не съм обръщал внимание как са.Мисля си да направя механизъм за бързо махане и слагане с обтягане.
                      Какво ще кажете???
                      Ето и снимки с рулетката да добиете представа за проблема.

                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Вантите са много полезни за простиране на чорапи. Служат също така за плашене на гарги и основно за кривене на калник

                        Багажника е готин, само не ми харесват тия остри ръбове. Не че има шанс някой да си удари главата там
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Браво колега ! Багажника си го "пипнал" ! За вантите аз имам същия проблем , но така го купих . Има едни обтегачи които ги развивам(на ръка) , когато трябва да отварям капака , но не е нещо страшно - става бързо.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000064a.jpg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:5289977Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000064.jpg
Прегледи:2
Размер:133.0 КБ
ID:5289982


                          При теб обаче , по начина по който подготвяш джипката , явно ще се движиш в гористи местности и ако нямаш защита на фаровете и въобще на предната маска , проблема ще ти е доста по сериозен . А ако сложиш някакъв булбар(така мисля че се казва) , който да ти бъде и защита на фаровете , смятам че спокойно можеш да вържеш вантите за него и за багажника и така ще си спестиш дупченето на калника и ще можеш да ги изнесеш повече , така че да можеш да отваряш капака нормално .
                          А иначе ако не караш в гора , наистина става добър простор от тях
                          Боби - 0887771064
                          Който иска да свърши нещо намира начин , които не - намира причина.

                          Коментар


                          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                            Не може вантите за рамата (булбара) и багажника
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Не може вантите за рамата (булбара) и багажника
                              Що да не може !?! Я виж тук как може :
                              http://www.offroad-bulgaria.com/atta...7&d=1247129815
                              http://www.map-eng.net/TONEV/PICS/V-01.JPG
                              Боби - 0887771064
                              Който иска да свърши нещо намира начин , които не - намира причина.

                              Коментар


                              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Еми не може. Проста физика. Рамата и купето се гънат различно щото е на тампони. Съответно тия ванти или са лабави или се късат.
                                На дифендър, обаче, може. Там купето е твърдо закачено.

                                А че някой си е направил нещо е другоа тема, но не значи че е правилно.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X