Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cherokee 2.5td VS Padjero 2.8td

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cherokee 2.5td VS Padjero 2.8td

    Колеги приятел иска да си купува дизелов джип 1996-2000г.Спрял се е на тези двата.
    Паджерото-2,8тд,къса база,супер селект
    Чероки-2,5тд фейслифт(новото табло)
    Разясних му доколкото знам принципните разлики на двата автомобила и техните според мен + и - а те са:
    Паджеро
    "+" :Супер селект,заден блокаж,рама,разни екстри-рег.аморт.,климатроник,компас и др.
    "-" :2 врати,голямо тегло
    Чероки
    "+" :4 врати,по-ниско тегло,цели мостове,непреходен дизайн,по-нова година за едни пари,май по-нисък разход
    "-" :VM двигател,който се слави с пукнати глави,само парт тайм
    Ако може да направите и вие едно сравнение на двата автомобила,като надеждност,разход,динамика,комфорт по шосе и оффроад възможности.
    И въпрос-има ли Черокито някакъв заден блокаж и отцепва ли се по-някакъв начин предния мост,освен от раздатката(май не ?)
    Джипа ще се кара основно по асфалт(тук таме някоя "разходка").
    Поздрави!
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

  • #2
    От: Cherokee 2.5td VS Padjero 2.8td

    Ами те ... двата джипа, подлежат ли въобще на сравнение по между си?
    Да живей куманизъма!

    Коментар


    • #3
      От: Cherokee 2.5td VS Padjero 2.8td

      Защо,Колега?Много е голяма разликата между тях или...дотолкова си приличат,че ...???Разясни малко.Въпроса е за конкретните двигатели.Бензин(газ),не иска.
      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

      Коментар


      • #4
        От: Cherokee 2.5td VS Padjero 2.8td

        Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
        Защо,Колега?Много е голяма разликата между тях или...дотолкова си приличат,че ...???Разясни малко.Въпроса е за конкретните двигатели.Бензин(газ),не иска.
        Ами етто ти и моито мнение - вадя си хляба в автобизнеса и то в американска фирма .... американска кола човек трябва да си купува ако няма вече накъде.
        Тия хора са много нзад с матеряла ... потребителя в америка е доволно кух и това обославя и това дет му се предлага.
        Специално за черокитата -от това дет аз съм разглобявал и от това дето колеги по сервизите са споделяле - нищо положително.
        Последна добавка- в америката тая кола има репутация на москвич -там за дизел не са и чували де ,но за бензиновите му братя става дума.

        Коментар


        • #5
          От: Cherokee 2.5td VS Padjero 2.8td

          Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
          Защо,Колега?Много е голяма разликата между тях или...дотолкова си приличат,че ...???Разясни малко.Въпроса е за конкретните двигатели.Бензин(газ),не иска.
          Каква разлика, в двигателите няма прилика.
          Знам само един VM 2.5, който все още не е с правен мотор. На приятел е (с Гранд) и дано да не обади това скоро, че...
          Пояснявам - VM-а е двигател с много прилични динамични показатели, като за кубатура и години/ поколение, и е ок, ако се кара само по път, нормално, като лека кола и съответно се поддържа адекватно.
          За каквото и да е ползва за офроуд е олеле.
          Валери Вушев имаше такова Чероки 2.5 VM и имаше 10-15 резервни глави в гаража винаги (те са 4 на двигателя).

          2.8 на Паджеро е здрав и доказан двигател.
          Като ви е къса базата, намерете дълго Паджеро 2.8.

          Конкретно качествата на Чероки не коментирам.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X