Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезвъздушаване на спирачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Обезвъздушаване на спирачки

    Колега,извинявай за топика,Йордан Колев ти го каза с две думи:"НЕ СЛАГАЙ РУСКИ ЧАСТИ",аз ще го допълня само,че единствените по-лоши от руските части са румънските...та съвета ми е да не си експериментираш със спирачките.Те,румънските са си заводско сбъркани и недомислени...Мисли за вариянта за цялостна подмяна с качествени части...Като идея само:виж от някой западен бус(бил той и френски например),комплект помпа със серво.Много по-надежно е...
    Успех!!!
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #17
      Re: Обезвъздушаване на спирачки

      Успях да намеря гумички днес и да оправя помпата. Сега мисля, че работи добре. Ще се уговоря с един познат да я качим на валци в сервиз за да видим дали всичко е наред и дали спира равномерно. Повозихме се из квартала, не носи като спира. Надявам се, че вече няма да има проблеми. Благодаря на всички, които се включиха в темата.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #18
        Re: Обезвъздушаване на спирачки

        Относно обезвъздушаването на спирачките използвам едно приспособление чрез което си ги обезвъздушавам сам. Просто е. Маркучето което слагаш на пробката го запушваш на изхода (например с болтче) и му правиш цепка до тапата около 5-8 mm. При обезвъздушаването потапяш маркучето в бурканче в което има течност така че да покрива цепката, и отвиваш 1/2 оборот пробката. И пчваш да помпаш 4-3 помпи и поглеждаш за доливане в казанчето. правиш го докато не "претъркаляш" 200-300 мл. Идеята е че тази цепка на маркучето играе ролята на клапан през който течноста излиза само на вън и не се връща в обратна посока.
        Метода съм го изпитал, става идеално.
        О899 2б2 1З2

        Коментар


        • #19
          Re: Обезвъздушаване на спирачки

          Нищо не знаете вие...Цял живот е..и учи...
          Всъщност най-тарикатско става с една голяма спринцовка и с маркуче. Даже не ти трябва да помпаш - само си теглиш със спринцовката и доливаш отгоре.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            Re: Обезвъздушаване на спирачки

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Нищо не знаете вие...Цял живот е..и учи...
            Всъщност най-тарикатско става с една голяма спринцовка и с маркуче. Даже не ти трябва да помпаш - само си теглиш със спринцовката и доливаш отгоре.
            И това е вариант който съм го ползвал и е много по удобен, но спринцовката като се натопи в спирачна течност се разпадна до следвщото ползване и на зор не можах да я поллзвам, иначе ако има аптека на близо не е скъпа.
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #21
              Re: Обезвъздушаване на спирачки

              Всъщност подобни "тарикатлъци" ги изполвах преди години когато карах Трабант. Тогава багажника ми беше подвижен сервиз . Кво ли не съм ремонтирал по време на път .... но винаги ме е откарвал до там за където съм тръгвал..... Еееех Траби Траби липсваш ми сега ще го правя на файтон за магарето на баща ми .
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #22
                От: Re: Обезвъздушаване на спирачки

                Моля помогнете колата ми е Хонда сивик 6 генерация 1.4is.исках да обезвъздуша спирачките.започнахме от задно дясно,задно ляво,предно дясно,предно ляво.всичко направихме по план казанчето винаги го доливахме(не е оставало празно).на пробката имаше маркуч,края на маркуча отива в шише със спирачна течност.отвивам пробката другия натиска спирачката,завивам пробката и пуска спирачката.Забелязах,че на задно ляво и предно дясно педала на спирачката потъваше МНОГО.а на задно дясно и предно ляво не толкова много и от задно дясно и предно ляво излизаха много мехурчета,не спряха да излизат.прекарах около литър и половина течност,накрая реших да спра.сега нямам спирачки.Какъв е проблема?

                Коментар


                • #23
                  От: Обезвъздушаване на спирачки

                  Май не е баш по план....Като обезвъздушаваш спирачки,единият напомпва на педала и задържа в натиснато положение,за да е системата под налягане.Тогава развиваш пробката и малко след това завиваш.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X