Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема - максимален размер гуми за Патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилема - максимален размер гуми за Патрол

    Става дума за Патрол 160, 3.3тд, 5ст. кутия.

    До сега беше с 33" Митас,тракторни, идеята е да се качи на 36" (12х16 видинки).

    Сравнение с орегиналния размер който е за този джип e 31" до колкото знам.
    За малко е каран с 35ци Петлас, даваше проблеми предната касета, чупеше сателити.

    От кои мостове касетата е по здрава и кои диференцяли са най бавни,масови, за да знаем какво да търсиме ако/като/ се счупи?

    Някой кара ли с такива и какви са отзивите?

    Мерси предварително за мненията.
    Случайни хора УАЗ не карат

  • #2
    От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

    Тия са най здрави:
    Уаз 31512 с двигател Газ 53 и мостове от Нисан У 61
    Преден 233мм и заден 260мм. Не на всички Y61 задния е 260мм. Може да бъдат преден и заден 233мм, както на Y60.
    Освен здравината, голямото предимство на предния е "горен пиньон". Така един път се изправя ъгъла на кардана и втори път се решава въпроса с опирането на кардана в гредата под скоростите, която при голям лифт трябва да режем.
    Дългите бази по принцип са с по бързи дифове, но трябва да се гледа. На късите масово са 37/8.
    Голди караше неговия Y61 с 37-ци.

    Коментар


    • #3
      От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

      Самоковци нещо не се включват, знам,че при тях има Патрол с такива гумета.(12x16)Какви са отзивите,как ги върти,плашат ли го коловозите?
      Последно редактирано от GRI6AN; 19-01-11, 11:24. Причина: допълване

      Коментар


      • #4
        От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

        Наи бавен е 233с пр.число 4,625 от у60,мостовете от у60-61 са по широки и доста по здрави от тези на у160,но и те са с 2 сателита. Намислил съм варянт задно прасе от у60 да се сложи отпред,като от се сменят зъбните колела в които влизат полуоските с тези от предния,заради разликата в дебелината на полуоските(предни-задни),но за сега е само идея.Щте се получи здрав и широк диф,вапреки че с 36-37ца с тракторна шарка ,полуоските пак щте са консуматив.
        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
        Кольо.

        Коментар


        • #5
          От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

          Мен ме е страх за касетата а не от полуоските(поне до сега не съм късал полуоска)

          Коментар


          • #6
            От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

            Първоначално публикуван от GRI6AN Преглед на мнение
            Мен ме е страх за касетата а не от полуоските(поне до сега не съм късал полуоска)
            Гриша сложи тия гуми и всички ще разбереме какво ще се чупи .Ма нещо нямаш смелост
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • #7
              От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

              Предния диф на тия животни с C200, разбирай - 200 милиметров. Трябва 233-ка, или поне да смениш касетата с нещо по-здраво - твърд блокаж, Quaife, или нещо от сорта. Поне аз не се сещам за мост с подходящ размер, който да може да се сложи отпред. От GR са по-широки.

              Всъщност, вариант е да вземеш от GR, ама и двата. Таман няма да ти трябват и фланци/отрицателни джанти. Така ще подсилиш и предния (от 200 на 233), и задния(от 233 на 260), а с малко късмет задния може да има и заводски блокаж.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

                Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
                ... Намислил съм варянт задно прасе от у60 да се сложи отпред,като от се сменят зъбните колела в които влизат полуоските с тези от предния,заради разликата в дебелината на полуоските(предни-задни),но за сега е само идея.Щте се получи здрав и широк диф,вапреки че с 36-37ца с тракторна шарка ,полуоските пак щте са консуматив.
                С преден мост от Y60 ли си?

                Коментар


                • #9
                  От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

                  Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                  Гриша сложи тия гуми и всички ще разбереме какво ще се чупи .Ма нещо нямаш смелост
                  Чакам някой друг да се престраши.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Предния диф на тия животни с C200, разбирай - 200 милиметров. Трябва 233-ка, или поне да смениш касетата с нещо по-здраво - твърд блокаж, Quaife, или нещо от сорта. Поне аз не се сещам за мост с подходящ размер, който да може да се сложи отпред. От GR са по-широки.

                    Всъщност, вариант е да вземеш от GR, ама и двата. Таман няма да ти трябват и фланци/отрицателни джанти. Така ще подсилиш и предния (от 200 на 233), и задния(от 233 на 260), а с малко късмет задния може да има и заводски блокаж.
                    Мост от GR мисля,че няма да стане щото на моя (заден) прасето е от дясно а не в средата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

                      Защо не, сменяш и раздатачна и скоростна и .....
                      Твой звяр не беше ли 260 ?
                      Three witches watch three Swatch watches.
                      Which witch watch which Swatch watch?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

                        Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                        Защо не, сменяш и раздатачна и скоростна и .....
                        Твой звяр не беше ли 260 ?
                        Да 260 е по талон.Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

                          ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дилема - максимален размер гуми Патрол

                            Първоначално публикуван от GRI6AN Преглед на мнение
                            Мост от GR мисля,че няма да стане щото на моя (заден) прасето е от дясно а не в средата.
                            Трябва да стане, нали това му е работа на кардана. Най много да се монтира двойно каре.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дилема - максимален размер гуми за Патрол

                              Ето това клипче Гриша дето ти казвах за него, тия вече са с 4 сателита.

                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X