Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

    дай цени за каяба по конкретни.

    Коментар


    • #17
      От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

      Здравейте колеги,имам запитване някой знае ли водната помпа дали е същата като на Мазда 626,защото ремъка и ролката са закупени от Мазда.Колата ми е Kia Sportage 2 tdi.Благодаря предварително

      Коментар


      • #18
        От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

        проблем ли е ако не се смени водната помпа

        Коментар


        • #19
          От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

          Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
          проблем ли е ако не се смени водната помпа
          Няма проблем , може и ролката да не я смениш .
          Лошото е че като свирне някой от лагерите или текне помпата правиш
          същото упражнение , плащаш още въднъж на майстора .
          Цената на помпата и ролката не е толква голяма за да се пести .
          Успех
          Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

          Коментар


          • #20
            От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

            според мен след като старата водна помпа няма теч и лагера си е наред няма кво да и сменяш.и каква е гаранцията ,че новата няма да текне след някой друг километър

            Коментар


            • #21
              От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

              Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
              според мен след като старата водна помпа няма теч и лагера си е наред няма кво да и сменяш.и каква е гаранцията ,че новата няма да текне след някой друг километър
              Но това само според теб!Всички неща,задвижвани от ангренажния ремък са изчислени с малко по-голям ресурс от него.По простата логика-да не станат причина за неговото скъсване.Но не са предвидени с двоен ресурс!Някой тук беше споменал,че топлата вода вече е открита...
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #22
                От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                така си е да. ама всеки знае него си

                Коментар


                • #23
                  От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                  Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                  така си е да. ама всеки знае него си
                  А после да знае точно каквото трябва срещу повече пари-това ли ти е съвета.Ако не знаеш,или те интересува точно тези от Хюндай са написали с червено в раздела на Автодата за ангренажен ремък:"Съобразете се с предписанията на производителя на ангренажния комплект!"Дано съм бил полезен
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                    навремето карах Деу-Тико,отидох в сервиза за смяна на ремък,и останах учуден,като ми казаха че на Тикото му се сменя ремъка на 90 000км,предполагам че е най -добре да се прочете какво препоръчва производителя.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      навремето карах Деу-Тико,отидох в сервиза за смяна на ремък,и останах учуден,като ми казаха че на Тикото му се сменя ремъка на 90 000км,предполагам че е най -добре да се прочете какво препоръчва производителя.
                      На Тико, Рейсър и Есперо двигателите конструктивно НЕ събират клапани с бутала.Това съвсем не означава че имат защита,просто така са конструирани.На тези коли ,завода производител е предписал подмяна на ангренажен ремък на 90 000км,за да не се налага да се сменя на улицата.От опит знам,че дори оригиналния ремък не изкарва много повече от предписаното.Вадете си изводите сами...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко помощ. На колко километра трябва да сменя ангренажен ремък и ролки !!!

                        Извода е купуваш си МБ там всичко е на верига.ха.ха.ха

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X