Обява

Свий
Няма добавени обяви.

M72

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: M72

    Първоначално публикуван от hanshark Преглед на мнение
    На времето щях да си купувам точно такъв обаче им искаха мн пари.Иначе е много здрава машина със здраве да си я караш колега.
    Здрава и тежка не е едно и също, колега!
    По тази причина хората мислят съветската техника за здрава.
    Виж - ако говориш за оригинала от който е краден (както и всяка руска техника) съм съгласен, че е здрав. Ако загледаш БМВ и М72, Урал, Днепр ще видиш огромната разлика във всеки детайл.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      От: M72

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Здрава и тежка не е едно и също, колега!
      По тази причина хората мислят съветската техника за здрава.
      Виж - ако говориш за оригинала от който е краден (както и всяка руска техника) съм съгласен, че е здрав. Ако загледаш БМВ и М72, Урал, Днепр ще видиш огромната разлика във всеки детайл.
      Това и аз на много хора се опитвам да втълпя но те си знаят се едно, руската техника била най-здрава.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #18
        От: M72

        Имах такъв мотоциклет. С кош. Черен. Тоест, баща ми имаше. Аз го карах, без негово одобрение. Беше много карана, карана, карана, поломена от каране машина и пак карана. Но, твърдя, че повече се караше от колкото правеше. Може би някой е случил на сгодна сборка. Последно се ползваше за теглене на закъсали автомобили из околностите, возене на цимент, строителни материали, камъни и прочие т`варини. Вървеше до последно, не щеше нищо да се счупи, а аз все с навита газ го шпорих. Стария го продаде, защото бях в 8-ми клас, а опитвах да го карам без коша.

        Тия двигатели имат скрит Това ще му донесе голям + и авансът ще му се нагласи точно, колкото му трябва. Ангренажната предавка, която в случая е със събни колела - може да се преработи с ангренажен ремък и да отпаднат доста излишни въртящи се части. Само да се изработят съответните капачета за семеринги. Кейхини съм ползвал при Ява 350 от 1989-та, които бяха комбинирани със безконтактно запалване от Трабант 601. Ох, толкова щуротии могат да му се направят. Действително, става нищо общо с преди.

        Коментар


        • #19
          От: M72

          Темата е в отдел "Ретро", и доколкото съм запознат идеята е дадена машина да се възстанови в най близък до оригинала вид...с тия преработки,които предлагате, някой след това ще стане пишман докато ги оправи.Поне на мен доста ми се е налагало да оправям подобни изпълнения,които в повечето случаи са изпълнени и неграмотно. Японските карбуратори не са най удачни за този тип двг, тъй като в повечето случаи се оказва че за дадената кубатура на цилиндър дифузьора им е доста по голям от този на М72,както и от отворите в цилиндъра.
          Рамата и предницата са от Урал М66,скоростната кутия е от Ирбит М61.
          Разхода на бензин соло с оригинални карбуратори е около 5л, с кош около 7л.
          Големият разход на гориво в случая е както от ижовия карбуратор, така и ..и то най вече от колектора без подгряване, който е изфабрикуван.На еднокарбураторните двуцилиндрови БМВ-та колектора се подгрява.
          Ето снимка на едно бивше мое БМВ
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2422.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5247366


          Карбураторите на М72 са точно копие на Гретцин, и за разлика от следващите модели са много добри.Китайците правят Changjiang 750, който е леко видоизменен М72, от техния сайт можеш да си купиш части.
          М72 не е краден, а е правен по лиценз на БМВ Р71(който не е бил на въоръжение във Вермахта) според пакта Рибентроп-Молотов от 1939г.Производството датира от 1941г.Единствените разлики с БМВ Р71 в началото са по големия резервоар-22л срещу 14л на БМВ, и ел.инсталация.
          Последно редактирано от gnomerhone; 28-01-11, 17:06.
          Gnome Rhone AX2 800 1938
          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
          Husqvarna Te 510 1989
          Argvmentvm ad novitatem

          Коментар


          • #20
            От: M72

            С такова разнасях пощата към заставите от Елховския граничен отряд през далечната 1977г.
            Е.... спомени... а имах само "М" категория.

            А иначе: браво за мерака.

            Коментар


            • #21
              От: M72

              Това боксерен двигател ли е?По онова време мисля че кавазаки правят първите боксери на мотор и след това 3 цилиндровия с въздушно....

              Коментар


              • #22
                От: M72

                Да това е боксерен двигател. БМВ още през 20те години на миналия век слагат боксерен двигател на мотоциклет.

                Коментар


                • #23
                  От: M72

                  Колега, браво, поздрав за машината, но това което видях не е М-72. Без да се обиждаш, но М-72 е показано на 12 и 13 пост от изказванията по темата. М-72 е с твърда рама и в отливката за задния амортисьор влиза оста за задната гума. Този мотор повече прилича на К - 750 и Урал от колкото на еМ. В момента и аз се мъча да стегна подобен мотор като твоя и се моля да успея да го направя като теб.

                  Коментар


                  • #24
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      От: M72

                      Продава ли се този мотоциклет??
                      Gnome Rhone AX2 800 1938
                      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                      Husqvarna Te 510 1989
                      Argvmentvm ad novitatem

                      Коментар


                      • #26
                        От: M72

                        Я, заден калник като моя. Дали така изглежда заводски моторът или е сменявана предницата?

                        Коментар


                        • #27
                          От: M72

                          Мотоциклета много прилича на Урал М 61, но от снимките не си личи ясно какъв е двигателя, дали е с оребренията по дъното на картера, въпреки, че главите приличат на такива от М 72, но като ги знаем руснаците, че от три вида почти еднакви мотоциклети смесят части стават шест вида, http://russian-moto.narod.ru/ural/m_61.html

                          Коментар


                          • #28
                            От: M72

                            Вижте някой детайл от Урал М62 може да съвпадне. Инак рамата е от първите с по-късо задно окачване. Демек М72. Скоростна кутия от М72. Преден капак на двигателя от М72...може и от БМВ да е, не се види добре....глави-М72 и т.н. Предница без фара и кормилото от някакъв Урал...и т.н.
                            Gnome Rhone AX2 800 1938
                            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                            Husqvarna Te 510 1989
                            Argvmentvm ad novitatem

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X