Обява

Свий
Няма добавени обяви.

айде и аз с KIA SPORTAGE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: айде и аз с KIA SPORTAGE

    Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
    разглобих таблото и видях, че стрелката за нивото на бензина се движи много трудно и остава в положението в което я бутна. като я раздвижа с ръката няколко пъти охвабва и се движи нормално като другата за температурата
    Колега смаза ли я тази стрелка с нешо? И при мене беше така врътваш с я ръката 2-3 пъти и става подвижна, ОБАЧЕ след 2 минути пак става "дърво"...
    А я залях с WD уж да се смахе добре...

    Коментар


    • #92
      От: айде и аз с KIA SPORTAGE

      и аз така направих, но файда нямаше, пак се вдърви и не мърда повече от второто деление.
      Honda HR-V 4WD D16W1

      Коментар


      • #93
        От: айде и аз с KIA SPORTAGE

        Честито и от мен. Карай си я със здраве.

        Коментар


        • #94
          От: айде и аз с KIA SPORTAGE

          гадост! днес забелязах, че в краката на пасажера отпред вляво има много лек теч на вода. Веднага проверих нивото на антифриза в казанчето, не беше мръднало. Теча идва от пластмасите, вляво от вратичката на жабката и водата не е много топла. Възможно ли е да е водата, която се отвежда от купето при работата на климатика? Другия вариант е да е радиаторчето на парното. Някой да даде идея. Прилагам снимки.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от radev76; 13-08-11, 19:15.
          Honda HR-V 4WD D16W1

          Коментар


          • #95
            От: айде и аз с KIA SPORTAGE

            Според мен е само от климатика...
            Колега а как ти работи климатика, за колко време почва да духа студено като го включиш?

            Коментар


            • #96
              От: айде и аз с KIA SPORTAGE

              преди месец го дозаредих с фреон и като го пусна след не повече от 10 секунди духа яко студено.
              Honda HR-V 4WD D16W1

              Коментар


              • #97
                От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                преди месец го дозаредих с фреон и като го пусна след не повече от 10 секунди духа яко студено.
                Погледни дали тече водата от климатика отдолу. Ако тече излея една туба вода на предното стъкло или иди на автомивка . Може дупките да са запушени и да ти вкарва в купето.
                Поздрави

                Коментар


                • #98
                  От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                  между другото забелязах теча днес точно след автомивката
                  Honda HR-V 4WD D16W1

                  Коментар


                  • #99
                    От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                    Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                    преди месец го дозаредих с фреон и като го пусна след не повече от 10 секунди духа яко студено.
                    Аха... Моя го чакам 10 минути
                    Случайно да знаеш с какъв фреон работи това чудо?

                    Коментар


                    • От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                      Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                      между другото забелязах теча днес точно след автомивката


                      Значи имаш запушване с листа от към двигателния отсек.

                      Коментар


                      • От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                        от вчера джипа е вече с нов радиатор и ново виско. Причината е, че просто на път за Витоша край Пловдив се разви перката и удари радиатора в горната част е леко го проби. Виското последния месец-два беше постоянно зацепено и явно се натовари и разви перката и стана инфекцията. Добре, че бяхме две коли и се дръпнахме до Пловдив и намерихме части. За два часа всичко бе сменено с ново и айде пак на път. Цялата равносметка е 280лв радиатор и 160лв виско. Стария радиатор подлежи на ремонт, така че ако на някой му трябва да свирка, между другото е абсолютно чист, без никакви боклуци в него.
                        Honda HR-V 4WD D16W1

                        Коментар


                        • От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                          Така е с тия измислени вискота,аз съм с две ел.перки и си свиркам.Сменях радиатор и аз,ама твоя нещо много скъп...!Имах избор между два варианта 180лв. и 230лв. предпочетох третия - 100лв. но втора употреба от една англичанка 2001г.

                          Коментар


                          • От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                            знам, че най-добрия вариант беше ново виско с втора ръка радиатор, но просто нямаше време понеже колата трябваше да стане до края на деня и да продължим за София. Проверих за обяви за Кии на части в Пловдив, но нямаше нито една и минахме на вариант нови части. Радиаторите ми обявиха, че са няколко вида и най-евтиния за бензиновата е 277 лв във верига магазини за части, от който си пазарувам често и знам, че са на доста добри цени.
                            Honda HR-V 4WD D16W1

                            Коментар


                            • От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                              на някой ако му трябва радиатора от моята да пише. Ето какви са пораженията. Цена 70лв.
                              Прикачени файлове
                              Honda HR-V 4WD D16W1

                              Коментар


                              • От: айде и аз с KIA SPORTAGE

                                Колега ,ако можеш да споделиш разхода на гориво,много се колебая между Кията и ЦРВ.ПРи Кията ми харесва ,че има бавни ,но за разхода не намирам точни данни,а колата ще се кара всеки ден и това ми е от значение.Благодаря ти предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X