Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

    Казвам се Евгени на 42 г съм.Живея и работя във Варна.
    Имам стаж около 400 000 км , но само с леки автомобили.
    Веско от off-road клуба във Варна ми показа какво е усещането да караш off-road.Според мен е страхотно.
    Искам да започна. Има един Pajero 1993 г. 2,5 TDI 3 врати.
    Мога ли да започна с такъв автомобил?

  • #2
    Re: Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

    Добре дошъл! С какво да започнеш зависи от две неща - с какво искаш и с какво можеш! Тук, както ще забележиш има и паджероводи и такива с корейския аналог - Галопер. Ако имаш технически въпроси с радост ще ти помагам, а ако са типично офроудърски - похвати, екипировка, лифт, тунинг има други капацитети. Като четеш ще се ориентираш.
    Успех!

    Коментар


    • #3
      Re: Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

      Първоначално публикуван от evgeny Преглед на мнение
      Искам да започна. Има един Pajero 1993 г. 2,5 TDI 3 врати. Мога ли да започна с такъв автомобил?
      Можеш и още как ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Re: Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

        Благодаря за подкрепата. Става ми ясно, че е необходимо човек да е много добре финансово за да поддържа и спортува off-road.
        Собственика казва че е 101 к.с. т.е. по-новия двигател.Купето е в лошо състояние.Няма ги задните седалки.Отзад е издраскано като от кучешки нокти.
        На тестовото каране с това Pajero не се усещаха никакви тропания , хлопания и т.н. Километража показва 206 000 км. Мисля, че са нормални километри за кола от Италия. Цената е 5800 лв.
        Необходима е смяна на консумативи(ремъци).
        Как ще коментирате цената?
        Какво може да ми е необходимо по нататък?

        Коментар


        • #5
          Re: Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

          Забравих да допълня, че Pajero-то изглежда точно като на снимката на статията на Паджеровод т.е. Pajero I.Там видях, че Pajero I е до 1991 г. Това би трябвало да е Pajero II защото казва че 1993 г. Но не е!!!

          Коментар


          • #6
            Re: Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

            Първоначално публикуван от evgeny Преглед на мнение
            Забравих да допълня, че Pajero-то изглежда точно като на снимката на статията на Паджеровод т.е. Pajero I.Там видях, че Pajero I е до 1991 г. Това би трябвало да е Pajero II защото казва че 1993 г. Но не е!!!
            Честа практика - подмладяване с някоя и друга година. На джамбазите им струва 50 лв. на година подмладяване.
            Километража показва 206 000 км. Мисля, че са нормални километри за кола от Италия. Цената е 5800 лв.
            Цената не може да се коментира така. Прегледай го в сервиз преди покупката.
            Необходима е смяна на консумативи(ремъци).
            Задължителна смяна на ремъци, масла и филтри. На ремъците и ролките цената варира от 150 до над 600 лв.
            Какво може да ми е необходимо по нататък?
            Ако сега имаш късмет и гледаш добре по-нататък ще имаш нужда само от свободно време за ровене в калта! Е, и гуми... Е, и по-високо окачване... А пък и лебедка...

            Коментар


            • #7
              Re: Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

              добре дошъл

              паджерото е много приятна машина за офроуд но има няколко много важни момента при покупката.

              1. огледай шасито да не е изгнило, случва се, толкова изгнива че се разпада.

              2. огледай купето да не е изгнило, най - вече коша отпред и опорите на които се захваща за шасито.

              3. премери компресия на мотора и налягане на турбината.

              другите дефекти, които може да има не са проблемни защото се отстраняват лесно и с не много пари.

              противно на разбиранията, зада караш офроуд ти е необходм автомобил в перфектно състояние, защото иначе ще ти се разпадне в ръцете. в тази връзка имай в предвид, че всеки малък дефект, който има по колата ще ти се наложи да го отстраниш. затова моя съвет е ако имаш финансова възможност да се насочиш към по - нов автомобил. големите разходи по жипката, която подготвяш за офроуд са за доработки, като окачване, лебедка, брони, шнорхил, гуми, джанти .... а тези неща са еднакво скъпи за автомобил 1980г. и 2007г.
              drive alive

              Коментар


              • #8
                Re: Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

                Благодаря за съветите.Аз съм наистина лаик в оценката на автомобил(off-road).Изглежда ми добре отдолу въпросното Pajero.Все пак ще последвам съветите ви и ще търся по-нов.

                Коментар


                • #9
                  Re: Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

                  ако не е много изгнил и ходовата част е изправна, не е нужно да търсиш по-нов, освен ако разбира се имаш възможност да отделиш доста повечко пари /15-20 хиляди/ за автомобил с 2 цели моста и по-як мотор, щото 2.5ТДИ си е слабоват...
                  Гумите, лебедката и офроуд инвентара след това може да си прехвърлиш на друг джип, а ако се запалиш по "разходките" дори и джип за 20 хиляди ще го счупиш за 2-3 години...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

                    А не. 15-20 000 не мога да дам.Силиците ми са до 8-9000 лв.
                    Сега си мисля така, но апетита идва с яденето.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Мнения за Pajero 2,5 TDI 1993г

                      Първоначално публикуван от evgeny Преглед на мнение
                      А не. 15-20 000 не мога да дам.Силиците ми са до 8-9000 лв.
                      Сега си мисля така, но апетита идва с яденето.
                      мися че имам нещо потходящо за теб , нов внос 95г , ще ти направя и цена , вземиси и хора при огледа които разбират , паджерото е добро спорет мен,
                      0889 65 30 66 Юли
                      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X