Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan terrano 2.4i или 2.7td

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan terrano 2.4i или 2.7td

    Здравейте, колеги! Реших да си купя джип и се спрях на Nissan terrano 1995 година, дълга база. Въпросите ми са: добър ли е джипа като цяло, какви са възможностите му на и извън пътя и кой от двата двигателя е по сполучлив Намерил съм бензинов и се чудя дали да го взема, така че ще ми е от полза да знам нещо повече по въпроса. Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

    Здравей Колега,
    Добре си се спрял на модела.
    И двата двигателя са хубави, но лично мое мнение е че дизела е по-добър.
    За възможностите - много е добър за семейни разходки както по, така и извън пътя.
    Успех
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • #3
      От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

      Ако е дизел,да е след 1996 с интерколер 125к.с.ако е преди тази година са мисля че 101к.с и в този случай аз бих избрал бензиновия.

      Коментар


      • #4
        От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

        ,Здравей колега,
        писано има бол и за двата мотора.Аз съм с дизелов 2.7 на дълга база и след чип, вече съм долу-горе доволен.Ако сега ще си купувам, бих вземал 3 литровия дизел-всичко , което ме дразни в 2.7 тди , при 3.0 е изгладено и не се усеща.
        Сега видях годината-1995г - няма 3.0 дизел.Като че ли бензиновият -газифициран излиза по- евтино като експлоатация.Като цяло-здрави машини, подцинковано купе,нямат типични слабости.Най-често разбиват биалетки и май с това се изчерпват типичните им проблеми.А да дизеловите - често /относително/ проблеми със с.к, съединител.На мен ми е некомфортно с над 110 к.м., не че не може и 150 по магистралата.Над посочената скорост, по мое наблюдение и разхода скача неимоверно.Разход извънградско-аз карам със 110км, с двама човека, не натоварен 7.5/100к.м ;натоварен - колкото може да поеме, с климатик-10/100к.м.Сега зимата - студен на разстояние 3к.м-градско -разход 15/100.Лятото-същото трасе 11-12/100.Дългата база не е много за гората.Има прилична проходимост, но не става за екстремни изпълнения.Моето терано го ползвам повече като семеен ван и за пикници.
        Чувам разни мрънкания относно 2.4 - издухани гарнитури, криви и пукнати глави, криви блокове.При 2.7 д - нищо конкретно.
        А защо не терано 1 с 3.0 бензинов мотор, като изключим изгнилото?
        Лично мнение- като цяло здрави машини, нуждаещи се от малко внимание за да останат здрави.Обслужването им не е скъпо.Не са капризни и при навременна профилактика служат безотказно.
        П.П-все повече се убеждавам, че късата база е по-удобна за ежедневна употреба.
        Поздрави.

        Коментар


        • #5
          От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

          здравейте

          поздрав за изчерпателният отговор от които и аз имам полза от полезна информация


          сега съм си набелязал терано/маверицк 2,4 95-99g. куса база. бензин и кя спортиге 2.0 бензин дълга база.


          моля за някакво мнение?


          благодаря предварително

          Коментар


          • #6
            От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

            Няма място за сравнение между двете.Различен клас, горят еднакво.Всеки има право на личен избор.Моят е ясен ,за което не съжалявам.

            Коментар


            • #7
              От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

              Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
              А да дизеловите - често /относително/ проблеми със с.к, съединител.
              Това пък от къде? Нито скоростната кутия, нито съединителя, особено на тия след 1996г. са типичен проблем, а по-скоро изключение. На по-старите, за които иде реч, скоростната кутия е точно като на бензиновите. Дори номера им е един и същ.

              Но ако питаш мен - след 1996, дизел. После му правиш един чип, и особено ако е къса база, направо ще лети. 3 литровите все още държат високи цени, но някой ден вероятно и аз ще скокна на такова.

              Над 100-110 разхода се качва на всички. Иначе се кара безгрижно, ако не ти пука за това. В смисъл, няма лошо пътно поведение чак до към 140. Моя редовно се кара със 140.

              Кията не е лош автомобил, но по-скоро е джиповидна кола, отколкото джип. Не очаквай чудеса. Всъщност кое повече ще ти пасне зависи от това за какво главно ще го ползваш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                Ха кой бил пред компа!
                Sparky,
                сложи ли вентилатор на интерколера?
                Резултат?
                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                  П.П, с.к до 96г.Съединител -пак до там.Той колегата 95 г е харесал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                    Ха кой бил пред компа!
                    Sparky,
                    сложи ли вентилатор на интерколера?
                    Резултат?
                    Поздрави!
                    Не. Зарил съм се с дебелите железа - нали искам да сменям предавателни числа и преден диф. После ще мисля другото. Вентилатора ми седи под бюрото, където сега пиша. На тоя студ и гняс никак не ми се занимава с квото и да е извън кабината на джипа.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                      Ха и на мен така!
                      И аз чакам топлото, но вероятно тогава ще съм вече в студените страни.За това и нищо не ми се прави по джипа/прави ми се ама няма сми/.
                      Познай какъв ще ми е следващият джип?
                      Риторичен въпрос-естествено терано , ама к.б и 3.0.; ама два броя.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                        Колеги.аз съм малък и тепърва ще взимам джип. Живея в едно село и зимата не чистят,а баира е доста стръмен и с кола не става,трябват вериги и мъки нечовешки. Та мисля наесен да взимам нещо по проходимо. Ще ми се да е пикап,защото ще ми върши работа,но са много скъпи. Препоръчаите ми нещо за около 5000лв. Ще ви бъда изключително благодарен. Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                          Добър вечер,колеги.Имам джип Nissan Terano 2.7 tdi(96,къса база).Понякога ми излиза в жълто на таблото check ,от известно време на светофар колата ми изгасва.Правиха ми тест на комп.казват ,че дава проблем в крафтшавт.Какво ме съветвате да предприема? Имал ли е някой такъв проблем?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                            Кажи номера на грешката първо, пък после ще го мислим. "Проблем в крафтшафт" не върши работа като описание.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                              Здравейте, питам навсякъде по форума за информация как е траното. Останаха няколко последни въпроса на които търся компетентен отговор:

                              Спрях се на терано 2 "99, 2.7tdi и "98 2.4i - и двете са запазени, конкретните въпроси са :
                              1. кое е по-надеждно като конструкция бензин/дизел;
                              2. имат ли проблеми по охладителната система (загряване) конкретно за бензина ?
                              3. има ли разлика в подръжката ?
                              4. фен съм на дизелите, НО водещо е икономията на гориво, така, че газифицирано терано какъв приблизителен разход би дало градско/извънградско ?
                              5. заслужава ли си да се пренебрегне дизела само заради икономията ?
                              6. има ли място под късо терано да се лсежи газова бутилка без да се реже резервоара ?
                              7. късо бензиново има ли LSD отзад ?
                              8. проблем ли е счупена антена ?

                              Поздрави ! БлАгОдАрЯ
                              Последно редактирано от I.Stoyanov; 15-07-12, 15:06.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X