Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan terrano 2.4i или 2.7td

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

    Колеги искам да ви попитам,имам нисан терано 2.7 тд 100 коня от скоро и неиска да вклиучва предния мост. Вклучва си бавните и бързите,лампата свети но предното не се вклучва. От какво може да е ? и мойе ли да не вклиучва поради причината да няма масло в дефиринцияла ?

    Коментар


    • #32
      От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

      Първоначално публикуван от stanislav_112 Преглед на мнение
      Колеги искам да ви попитам,имам нисан терано 2.7 тд 100 коня от скоро и неиска да вклиучва предния мост. Вклучва си бавните и бързите,лампата свети но предното не се вклучва. От какво може да е ? и мойе ли да не вклиучва поради причината да няма масло в дефиринцияла ?
      Имаш ли преден кардан?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #33
        От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

        Хъбове или строшен преден диф, ако наистина е оставен без масло.

        И моля - следващият ви пост да е на български!
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

          запален на място й подадох малко газ махнах си крака той се форсира до краен предел защо .веднага се мъчих да го изгася махнах даже ключа не ще да изгасне ела след малко угасва радиатора пареше много и се появи лампичката за грешка с електронна газ сам нисан терано 2.7 тди 1998 какво да правя

          Коментар


          • #35
            От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

            Еми прочети му грешката.

            Като се форсира пушеше ли яко? Какъв цвят? На кякво миришеше (неизгоряла нафта или масло). Щото ако сив пушек и яка миризма на масло, вероятно "турбо удар", иначе казано - ще трябва да сменяш турбо, защото явно тече като лейка.

            ...но такива генерални изводи след прочитане на грешките.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

              Първоначално публикуван от dddido Преглед на мнение
              запален на място й подадох малко газ махнах си крака той се форсира до краен предел защо .веднага се мъчих да го изгася махнах даже ключа не ще да изгасне ела след малко угасва радиатора пареше много и се появи лампичката за грешка с електронна газ сам нисан терано 2.7 тди 1998 какво да правя
              Това, че се форсира сам и не може да се изгаси с ключа, не е добре. Задължително преди да се стартира пак се проверява нивото на маслото. Ако е ниско или липсва, не се пали въобще.

              Коментар


              • #37
                От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                Здравейте, от скоро и аз съм собственик на нисан терано 98г.Интересува ме каква скорост може да се подържа
                при включен преден мост и задължителни ли са 4еднакви гуми.Благодаря предварително.

                Коментар


                • #38
                  От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                  1. Преден мост се включва само по калта и хлъзгавежа, иначе ще го строшиш (потърси що е то "парт таим" (part-time) 4x4 задвижване и ще ти за изясни.
                  2. При включен преден мост при упоменатите условия може да поддържа скорост много над безопасната при такива условия. Официално - на шофьорския сенник обикновено пише. Мисля че беше 60км/ч.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                    Здравейте! Обмислям в момента покупката на дълга база терано 2.4. Появиха ми се въпроси в главата. А именно:
                    1 От какъв метиреал са блока и главата на двигателя?
                    2. Как да разбира дали скоростната кутия е наред?
                    3. Как да разбера дали двигателя не е издухан или прегряван? Дали има начин?
                    4. Как се прави така, че да се плаща товарен данък, а не стандартния?
                    5. Колко км може да издържи бензиновия двигател? Аз знам, че е относително и зависи от терен, шофьор, приложение, поддръжка и т.н, но става въпрос по принцип...

                    Благодаря и поздрави!
                    Последно редактирано от svremeto; 12-12-16, 13:57.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                      Здравейте колеги, ако някой може да ми помогне ще бъда много благодарен.Имам джип nissan terrano 2 2,7tdi и търся глава за него,проблемът че ми трябва глава с дюзи на bosh които са големи и немога д нмеря ако някой може нека помогне.Благодря ви предварително

                      Коментар


                      • #41
                        От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                        Здравейте колеги бихте ли ми помогнали имам nissan terrano 2 2,7tdi търся глава за него и немога да намеря трябва ми глава с големите дюзи които са bosh

                        Коментар


                        • #42
                          От: Nissan terrano 2.4i или 2.7td

                          Какво значи "които са големи"? Тераното е в два варианта - Zexel и Bosch, и толкоз. Няма голями, малки и т.н. Дщзите конкретно са същите като Golf 2 дизел, разни Реан и Пежа от същите горини и един куп други возила. Това като нострукция. Разликата е в разпръсквача и налягането на отваряне, но тялото на дюзите е същото, със същите резби.

                          Та последно какво ти трябва? Само глава, или глава с дюзи? Какво и е на главата и какво им е на дюзите?

                          Комплект дюзи имам (със все умната), глава или трябва да търсиш от морга, или например от тук:
                          http://www.milneroffroad.com/nissan/...er-head-bare-1

                          ПП: Не знам конкретната глава за какво е. Ще трябва да си премериш диаметъра на резбата на дюзите. Bosh-а изглежда така (снимката е на умната дюза другите са без кабелче):
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5739479

                          Zexel-а така (пак е умната):
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:166007f400.jpg
Прегледи:1
Размер:40.1 КБ
ID:5739480
                          Последно редактирано от sparkybg; 03-01-17, 23:07.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            Здравейте Колеги.
                            Може ли някой да ми помогне с инфо. Джипа е Нисан Терано IIВ В  2,7 TD, произведен 2003 г. Искам да сменя всички масла отдолу на четворката - на раздатката , деференциала и т.н. , но не съм наясно. Гледам отдолу, има 4 места за смяна на масла.
                            Кое колко събира и какво масло.

                            Или някакъв линк за инфо. Благодаря
                            Последно редактирано от mirogeno1971; 29-03-20, 11:50.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X