Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

    Първоначално публикуван от mxmanol Преглед на мнение
    Колеги,можеше с няколко думи да си кажете мнението за ТИГЪР,ТИГАР,ТИГР....а не да се обясняваме в това как се пише Т....Р.Ако може по простичко по нормално......все пак не попитах как се прави атомна бомба....А за това колко е скъпа-спокойно ше тегля заем
    Колега, няма универсална пушка, дайте идея за какви цели я обмисляте, може да сме полезни евентуално.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #32
      От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

      Първоначално публикуван от mxmanol Преглед на мнение
      Колеги,можеше с няколко думи да си кажете мнението за ТИГЪР,ТИГАР,ТИГР....а не да се обясняваме в това как се пише Т....Р.Ако може по простичко по нормално......все пак не попитах как се прави атомна бомба....А за това колко е скъпа-спокойно ше тегля заем
      Колега, тук при нас я видях в един магазин за 2100лв.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #33
        От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

        Първоначално публикуван от mxmanol Преглед на мнение
        ...А за това колко е скъпа-спокойно ше тегля заем

        Понеже аз от всички писали, съм този, който засяга въпроса със цената, та разбирам тази реплика, като отправена към мен:
        Колега, изобщо не разисквам лично твоите материални възможности, нито ги подлагам на съмнение, нито това изобщо ми влиза в работата. Дано си милионер, ако не си - да станеш.
        Изказал съм мнение за цената обсъждания предмет, по същество като такъв.
        А понеже така и така има приказка за заеми. - Аз лично не бих влязъл в борчове, за да стана притежател точно на тази тояга, ако я разглеждаме като оръжие, а не по други критерии.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #34
          От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

          Да си запиша и моето мнение за протокола все пак. За Тигр, смятам определено, че не си заслужава парите. За СВД Драгунов, обаче определено смятам, че е уникално оръжие с отлични възможности когато се използва по предназначение. То обаче (предназначението) не включва лов или снайперски занимания...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #35
            От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

            Абе не е много лоша тая гърмяща пръчка(тояга),някъде я наричат снайпер за снайперисти.Ако и измислят и по-сносна цена мога да се замисля.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #36
              От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

              Кой,от вас ,колеги има такава пушка?Не да е стрелял с нея 3-4 пъти.Тук някъде някой беше писал че едн грам опит е по-важен от 100кила приказки.Лично аз имам някакъв опит с СВД и никакъв с Тигар,ако конструкторите са запазили половината и качества пак е добра пушка,друг е въпроса че ката ловец,съм наясно че е почти неизползваема при нашите условия.

              Коментар


              • #37
                От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Кой,от вас ,колеги има такава пушка?Не да е стрелял с нея 3-4 пъти.Тук някъде някой беше писал че едн грам опит е по-важен от 100кила приказки.Лично аз имам някакъв опит с СВД и никакъв с Тигар,ако конструкторите са запазили половината и качества пак е добра пушка,друг е въпроса че ката ловец,съм наясно че е почти неизползваема при нашите условия.
                Аз имам опит, периодично наколко години със СВД. Чудесно пушкало си е. Гадното е че при руското производство попадаш на драстични разлики в качеството на продукцията. Мой приятел си беше взел един от първите внесени в Бг. Тигър, е няма такова долнопробно изделие на тема оръжие! Направо трагедия нямаща нищо общо с онова което познавах отпреди. Според мен не си струва. Иначе за приложението на този вид оръжие-има си места където си е напърло приложимо, лудогорието и Добруджа например, където се стреля на по-големи дистанции.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #38
                  От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                  На цената на която се продава карабина "Тигър" е по-добре направо да се иска мнение за карабина "Броунинг", "Хеклер и Кох" или "Бенели" /ако говорим само за полуавтомат/.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                    Ето най-пълната информация, относно разликите между Тигрь и СВД, която намерих, без претенции за 100% достоверност:

                    Отличия от СВД:
                    ОСНОВНЫЕ ОТЛИЧИЯ КАРАБИНА 'ТИГР' ОТ 'СВД' калибра 7,62 мм:
                    I .Открытый (механический) прицел - до 300 м.( по заказу возможна установка и 1200 м);
                    2. Отсутствует газовый регулятор (по заказу возможна установка и на 'ТИГР');
                    3. Длина ствола 530 мм (либо 620 мм, как у СВД);
                    4. Ствольная коробка отличной от СВД. конструкции (без боковых фрезирований и ряда других отличий);
                    5. Наносится иная маркировка на ствольной коробке;
                    6. Шаг нарезов у 'ТИГРа' с 1995 г -320 мм. (либо -280 мм. у некоторых экспортных поставок), у 'СВД'с 1969 г. шаг -240
                    мм. с 1963-1969гг. -320 мм. у 'ТИГРов' до 1995 шаг нарезов -240, как у СВД). С 1995 на 'ТИГРах' шаг нарезов 240мм
                    встречается крайне редко (в основном это не прошедшие ОТК 'СВДэшныс' стволы пригодные для эксплуатации, в том
                    числе и заказные) по спецзаказу и в настоящее время выпускаютя отдельные экземпляры 'СВД' с шагом -320 мм. ;
                    7. Ствол 'ТИГРа' не проходит криогенное укрепление ствола и электрохимическую полировку хромированного покрытия
                    (поэтому ресурс ствола карабина 'ТИГР' - 4.000 тыс. выстрелов , у 'СВД' - до 10.000 тыс. выстрелов);

                    8. Калибр 7.62 мм. выдерживается крайне редко (в основном реальный калибр 'ТИГРов' 7.63 мм - 7,65 мм);
                    9. У 'ТИГРа' ударник затвора подпружиненный, у 'СВД' -нет (для исключения 'самонакола' импортных патронов);
                    10. Деревянный приклад 'ТИГРа'. отличается по внешнему виду, материалу и конструкции от деревянного 'СВД' (до
                    1998 г.). в том числе помимо 'СВДэшных' из стеклонаполненного полиамида на 'ТИГР' устанавливаются и фанерные
                    (или ламинированные) ствольные накладки без вентиляционных отверстий;
                    11.Покрытие на СВД выпуска до 1994 года - так называемое 'воронение', с 1994 года -'фосфатный лак', на 'ТИГРах' -
                    только последнее (кроме ранних выпусков);
                    12 Пламегаситель иной конструкции (либо вообще отсутствовал, либо короткий 'ТИГРовский' с открытой или закрытой мушкой, либо длинный ('СВД') со спиленным упором штык-ножа, либо последний ещё и со спиленой передней частью пламегасителя);
                    13. Магазин 'ТИГРа' в базовой комплектации на -5 патронов (иногда устанавливают 'СВДэшный' на -10 патронов); 14.Форма ширина и профиль нарезов ( углы полей и нарезов и др.) отличаются от 'СВДэшных' (требование ГУООП СОБ
                    МВД РФ):
                    15.Пристрелка механического прицела по иной, более упрощенной схеме;
                    16.Отдельные детали 'ТИГРа', в отличии от 'СВД' не калибруются (упрощенная технологическая схема и ОТК); 17.Оптические прицелы, устанавливаемые заводом на 'ТИГРи', только гражданского образца ПО, ПОСП и др. (на 'СВД' - устанавливаются ПСО-1 (ранее), ПСО-1М2, 1П59 'Гиперон' и ряд армейских ночных прицелов);
                    Отдел главного конструктора концерна 'ИЖМАШ'
                    _________________
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #40
                      От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                      М-даа -СВД е снайпер за снайперисти,пък Тигъра обикновена гърмяща копраля маскирана зад легендата Драгунов.При тези ТТ данни(особено намалената цев и стъпката на нарезите) цената е необосновано висока.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                        Определено, на тази цена и при тези условия е несериозно да се разчита, че подготвен и знаещ
                        човек, би си купил карабината... Но пък, може би не всички са толкова наясно... А какво обясняват търговците, се сещам веднага...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #42
                          От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                          И другото не по-малко важно пропуснах да напиша-по малък ресурс на цевта ,заради разликата в обработката и.Общо взето прилича на една партида Мазалати с рециклирани/складирани цеви от ПК.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                            Не са рециклирани, резервни цеви са. И не са от ПК, днешното производство е от картечница Максим Соколов. Само че, цевите се скъсяват. И някои от тях са хромирани, други не...

                            Цевите от ПК, са много добри. При ресурс от 15 000 изстрела ( в режим поредици) това прави на практика вечна цев при режим болтова карабина...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #44
                              От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                              Ето мнението на един уважаван български ловен експерт. Групидност на стрелбата от 9 см. на 100 метра не покрива нито един съвременен стандарт за прецизна стрелба /не съм сигурен дали го е покривала и по времето на В. Зайцев..../.
                              http://www.bglovec.com/news/read/125

                              Коментар


                              • #45
                                От: Колеги,дайте мнение за ловна карабина ТИГЪР

                                Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
                                Ето мнението на един уважаван български ловен експерт. Групидност на стрелбата от 9 см. на 100 метра не покрива нито един съвременен стандарт за прецизна стрелба /не съм сигурен дали го е покривала и по времето на В. Зайцев..../.
                                http://www.bglovec.com/news/read/125
                                Зайцев май стреляше с Мосин Наган първо и дистанциите в Сталинград не са били големи(градски бой) второ.И трето немските снайперисти също не са били за подценяване и като подготовка и като въоръжение.Иначе съм на мнение ,че ако ми падне ''тънко'' Драгунов ще си го карам...нищо че разсейва 9 санта.Няма лоши пушки,има лоши........Веднъж Маршал Жуков(една от причините Съветите да не говорят немски)инспектирал някакъв Фронт и му се оплакали от Наган-а,че не стрелял точно.Той извадил Нагана и наместил всичките 7 в мишената като казал приказката за нелошото оръжие и лошите стрелци.
                                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X