Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за BMW F 650 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнения за BMW F 650 GS

    Здравейте!
    Отскоро чета във форума и се надявам на жокер от съфорумци.
    Проблема ми е следният:
    Решил съм /след доста сондажи на мнение и проби/ да купувам моторетка, която ще е БМВ Ф650ГС.
    Харесал съм таз моторетка
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...27&f1=detailss
    Проблема е че съм от Пловдив и ми е сложно да дойда до Плевен само за един оглед.
    Ще съм благодарен ако някой съфорумец от Плевен й хвърли едно око и каже дали си струва машинката.
    Пък и някой жокер за продавача няма да е излишен /разбрах че внасял регулярно машини така че сигурно е известен в региона, дали е коректен - некоректен и т.н/.
    Ако машината си струва идвам до Плевен да я пазаря.
    На извършилия огледа ще се отплащам с бири!

    Коментар


    • От: Мнения за BMW F 650 GS

      Следващата седмица мога да ти направя огледа и проучването, ако н е ти е късно разбирасе.?

      Коментар


      • От: Мнения за BMW F 650 GS

        Първоначално публикуван от ncrachev Преглед на мнение
        Следващата седмица мога да ти направя огледа и проучването, ако н е ти е късно разбирасе.?
        Не, не ми е късно.
        Идеално ме устройва да е следващата седмица!

        Коментар


        • От: Мнения за BMW F 650 GS

          Първоначално публикуван от tsb Преглед на мнение
          Здравейте!
          Отскоро чета във форума и се надявам на жокер от съфорумци.
          Проблема ми е следният:
          Решил съм /след доста сондажи на мнение и проби/ да купувам моторетка, която ще е БМВ Ф650ГС.
          Харесал съм таз моторетка
          http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...27&f1=detailss
          Проблема е че съм от Пловдив и ми е сложно да дойда до Плевен само за един оглед.
          Ще съм благодарен ако някой съфорумец от Плевен й хвърли едно око и каже дали си струва машинката.
          Пък и някой жокер за продавача няма да е излишен /разбрах че внасял регулярно машини така че сигурно е известен в региона, дали е коректен - некоректен и т.н/.
          Ако машината си струва идвам до Плевен да я пазаря.
          На извършилия огледа ще се отплащам с бири!
          Колега, мотора изглежда добре (аз за моя ходих до Пловдив да го гледам и направо го купих)ако е на тези километри няма какво да му има ,би трябвало да пали от раз.При контакт трябва да светнат АВS и датчика за температурата и да изгастнат ако са наред ! Почти съм сигурен ,че ще смениш предното стъкло ,тази слюда е ниска ,за градско да ,но за дълъг път не! Друго което ми се набива ,няма стоика за странични куфари ,а може и едни прахозащитници на предните колци! Заради слюдата и стойките може да смъкнеш от цената! а и при регистрация може да трябва техно тест и той е 200-300 кинта! Нека погледнат врътката за задния амортисьор дали работи, верига ,пиньони това е консуматив но сваля от цената Успех
          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

          Коментар


          • От: Мнения за BMW F 650 GS

            Благодаря за съветите!
            Доколкото разбрах технотест вече няма или не съм разбрал точно?

            Коментар


            • От: Мнения за BMW F 650 GS

              Първоначално публикуван от tsb Преглед на мнение
              Благодаря за съветите!
              Доколкото разбрах технотест вече няма или не съм разбрал точно?
              Правилно си разбрал
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • От: Мнения за BMW F 650 GS

                Здравеите аз съм нов във този форум прочетох цялата тема и реших като горд собственик на F 650 GS 2004г. (Модела не е декар ами този с по малката предна джанта). Да разкажа и аз моя впечатления от мотора Карам мотора от 2 години и за това време успях да навартя 24 000км. За жалост това е първият ми мотор и нямам голям избор за сравнение карал съм тук таме по саборите на някой друг пртиятел моторедката. Та да разкажа малко за мотора първото което най ме радва за тези 2 години е че съм сменял само консумативи масло, филтри, гуми, верига, акомулатор и крушки, Наистина мотора не е за тежко ендуро това не може да се отрече.Но пък според мен мотора е за Българските пътища, дупки, шахти, тротоари,заспали полицаи на всеки метър непрекъснатите неравности по пътищата. черни пътища,(не става дума за горски патеки за тежък крос) и т.н. Максимална скорост 180км на наклон с студен вятър дигам и 200(случвло ми се е 3 или 4 пъти) Максимално изминати киометри на един път 350км от Русе до София беше 4градуса и карах почти през цялото време на максимална скорост(нямах тарпение да се прибера и да се згрея)Там почуствах и аз нуждата от това да си згрея дясната рака както спомена колегата по горе. Аз лично вибраци усещам над 160 но не е нищо не понусимо за мен. мотора от 0 до 140км е голям звар дурпя ряско без да варти гуми просто кляка и се истрелва но това е при сух асфалт и нови гуми(като пот чисто нови гуми имам предвит от магазина и произведени не повече от преди 1 до 2 години).За разхода мога да кажа че си зависи от моториста. Първата година ми харчеше 3.50 не повече от 4 на 100км. Сега от този сезон не падам пот 4.5 на 100км като сме 2ма човека (като общото тегло на мен и жената е 160кг) ми дава 5 на 100км. Но вече се чуствам доста по уверен на машинката и го понатискам естествено доста повече. Друго което ми е направило впечатление от моя мотор и чужди който съм карал е че скоростите са много приятни за вклучване както и намирането на свободна (но това най вероятно е и вапрос на свикване с определената машина). Друго бих казал че като за пръв мотор съм много доволен имам 2 падания почти от место през първата седмица и то едното е на транваината линия пред блока . Сега да дойдеме и на единствения проблем който имам от скоро и още не съм решил. Смених си акомулатора с нов и сега всеки път като паля мотора киометрите ми се рестартират на 0км ако някой може да помогне ще съм благодарен ако не като реша проблема ще влезна да напиша какво се е случило.Единствения мотора за който ще заменя мойта F 650-тка е F 800 GS 2008г.Сега да ви кача и няколко снимки и се надявам да съм помогнал с моя кратак опит.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130303_130239.jpg
Прегледи:1
Размер:237.5 КБ
ID:5580917
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130303_130317.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5580919
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130303_130147.jpg
Прегледи:1
Размер:199.9 КБ
ID:5580918
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130303_130222.jpg
Прегледи:1
Размер:132.7 КБ
ID:5580920

                Коментар


                • От: Мнения за BMW F 650 GS

                  Здравейте! Реших да съживя темата От малък съм запален по всичко що е на колела, било то автомобили, мотоциклети та и велосипеди. Подкарвал съм чат пат разни мотори за черен път и асфалтови, от 3 години имам 500 кубиков скутер, но винаги като видя мотоциклет BMW се обръщам след него Тъй като скутера ме ограничава само до там, до където има гладък път без неравности, удоволствието не е същото като на мотор със скорости, а и като се има предвид, че съм си около 2 метра и 100 килограма, изобщо не съм вече за тея скутери трябва ми мотор, с който да мога да излизам и по черен път без проблем, да е удобен за градско каране и между другото да правя и пътувания около 200 километра. Общо взето мотор за всичко. Като гледам най-удачният избор за мен ще се окаже точно BMW F 650 GS . Към Aprilia Pegaso съм леко скептично настроен, Suzuki V-strom ми се струва прекалено шосеен, Kawasaki KLR много ретро... Очаквам вашите мнения

                  Коментар


                  • От: Мнения за BMW F 650 GS

                    Да посъживя малко темата.
                    От скоро съм собственик на BMW F650GS 2000г. Като го купих установих, че е блокирала задната спирачна помпа. Поръчах си комплект от ибей и я ремонтирах. След като го регистрирах и започнах да се уча да карам(това ми е първи мотор изобщо) установих, че хвърля масло от капачката. Когато го запаля и се движи няма никакви проблеми. Проблема започва, когато мотора е загрял и спра на свободни обороти някъде. Започва да хвърля масло. Четох, че това било от стар О-пръстен. Смених го. Маркучите за картерната венилация не са запушени. Ако някой се е сблъсквал с този проблем да каже как го е решил, че е много гадно като започне да хвърля масло.
                    RAV 4
                    F650GS

                    Коментар


                    • От: Мнения за BMW F 650 GS

                      Премери му компресията. Ще разбереш дали не надува през сегментите.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Мнения за BMW F 650 GS

                        Ако е през сегментите, не трябва ли постоянно да хвърля масло, а не само когато е загрял добре и работи на ниски обороти.
                        RAV 4
                        F650GS

                        Коментар


                        • От: Мнения за BMW F 650 GS

                          Когато е на ниски обороти засмукването на картерните газове не стига, за да намали налягането. Е, може и да не съм прав де. За последно гледахме подобна случка на един Интрудър преди доста години.
                          Последно редактирано от коко келеша; 20-05-18, 18:21.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Мнения за BMW F 650 GS

                            Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                            Да посъживя малко темата.
                            От скоро съм собственик на BMW F650GS 2000г. Като го купих установих, че е блокирала задната спирачна помпа. Поръчах си комплект от ибей и я ремонтирах. След като го регистрирах и започнах да се уча да карам(това ми е първи мотор изобщо) установих, че хвърля масло от капачката. Когато го запаля и се движи няма никакви проблеми. Проблема започва, когато мотора е загрял и спра на свободни обороти някъде. Започва да хвърля масло. Четох, че това било от стар О-пръстен. Смених го. Маркучите за картерната венилация не са запушени. Ако някой се е сблъсквал с този проблем да каже как го е решил, че е много гадно като започне да хвърля масло.
                            Сменял ли си масло? Ако да, колко си сложил! Провери при студен мотор "окото" с графите миn/мах!

                            Коментар


                            • От: Мнения за BMW F 650 GS

                              Маслото го смених. Сложих му 2,2 литра. Прозорчето за маслото е много замърсено и не виждам мин/макс, утре ще го погледна как е.
                              RAV 4
                              F650GS

                              Коментар


                              • От: Мнения за BMW F 650 GS

                                Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                                Провери при студен мотор "окото" с графите миn/мах!
                                Тази сутрин проверих нивото на маслото при студен двигател - същото както при загрял.
                                RAV 4
                                F650GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X