Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за BMW F 650 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мнения за BMW F 650 GS

    @Стеф: Колега сигурен ли си, че това не е f650 (до 2000), а не f650gs (след 2000) ? Няма как да го снимам в момента, но моят отдолу изглежда горе-долу така:

    Като изключим FuzeBox-а .

    Знам ги евроболт, но не се сетих да гледам там за такива ламаринки, утре ще отскоча.
    @Владич. Проблема не ми е в саморазвиването, а в това че гайките, който трябва да са заварени за планките са си отишли. Едната специално, няма как да бръкна, за да и сложа контра, за да развия болта и е много сложно, ако не я заваря (към момента съм свалил един друг болт по случая), не мога да "влизам" отзад, за да държа контра и той болта си се върти напразно. Но пък другата, която е на куфара, ще я сменя със не-само-развиваща се, мерси за идеята.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #77
      От: Мнения за BMW F 650 GS

      За мен конкретно ефката е разочароващ мотор. Очаквах повече от германеца, но е на светлинни години от същия клас японци. Без да обвързвам никого с мнението си - просто имам база за сравнение и лично усещане на машината.
      Дори италианското му братче Пегасо ми харесва повече и като динамика и като комфорт и като стабилност.
      Мнението ми за F650 се заключава в "много шум за нищо".
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #78
        От: Мнения за BMW F 650 GS

        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
        Намери на това нещо друго място с цел охлаждане, защото под седалката няма такова!Смених две докато разбера, че грее и изгаря!Просто съвет.
        При модела на колегата релето е изкарано отпред, зад тавата на ДВГ.
        A--Viper
        търси начин без заварка, планка или скоба с резба.



        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        .......
        Дори италианското му братче Пегасо ми харесва повече и като динамика и като комфорт и като стабилност.
        Мнението ми за F650 се заключава в "много шум за нищо".
        Това сравнение с Пегасото ми подсказва че не си карал правилната F-ка.
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #79
          От: Мнения за BMW F 650 GS

          Здравейте ,Виждам,че темата е приключила преди година,но се чувствам длъжен да споделя моя опит и лично моето мнение за bmw f 650 gs 2001g. ; Карам същия от 2008 г. смених свещта с (иридиева), веригата с нова(regina) както и пиньони,предни и задни накладки,почистваш се спортен филтър(BМС),гуми(мишлен анаки) от тогава сменям всяка година само масло(кастрол) ,следя накладки,верига и гуми иначе сипвам само бензин и карам на всякакъв терен! Мотора не ме е оставил никъде, удоволствие е да се кара на дълги разстояния (чужбина) с моята приятелка тежим общо около 160кг. + 30кг. трите куфара със скорост от 120 клм(не,че не може да вдигне и повече до 180 никакви проблеми но е опасно ако имаш куфари) . разхода на гориво е между 3 и 4 на 100 което увеличава удоволствието ! А сега за проблемите ; на практика няма такива, за вибрациите почти не се усещат но характерни за едноцилиндровите мотори за сметка на това е нисък разхода и има ряз! Някой беше сравнил bmw f 650 gs с aprilia pegaso (мой познат си купи такова мислейки ,че е като бмвето но уви като се качих на априлията да ме извинят собствениците на такива (аз уважавам всички мотори)но в сравнение все едно се качих на... как да го кажа евтино направен,неудобен и нищо общо)! BMW F 650 GS е мотор за шосе и когато решиш ще стигнеш до всяка поляна на пикник без да сменяш мотора,нисък разход удобен е и за втория човек,за мен ABS-системата е огромен плюс особено за начинаещи ! Ако заобичате този мотор той ще ви се отблагодари стократно!
          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

          Коментар


          • #80
            От: Мнения за BMW F 650 GS

            Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
            ....Това сравнение с Пегасото ми подсказва че не си карал правилната F-ка.
            Н знам кое е правилна и кое грешна Fka, но мнението ми е близко до това на Scrapheap! Навремето трима аверчета се запалихме едновременно по моторите и единия се оказа с F650, аз с Pegaso, и двете 98-99'. Pegaso-то беше по-хубава визия (особено фара), обърната предница, кто чели по-пъргаво и като цяло по-"пипнато"... е може и да съм бил пристрастен

            п.п. и двамата сменяхме реле/регулатори, но неговото не помня дали беше на същото място.....
            п.п. гледам, че колегата от горе е с противоположно мнение, та явно по-добре всеки да си се радва на своето!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #81
              От: Мнения за BMW F 650 GS

              Пегасото е с един клапан повече, от там малко повече "ряз". Ф-ката е добра машина, но искам да посъветвам нейните почитатели да я "жалят" повече, ако искат дълго да им служи. Аз на мойта за 50000 км й разбих нещо по коляновият вал - предполагам лагер, вярно че много бой изяде по планините, но в сравнение с нея Хондите са просто "безсмъртни" - особено по-старите! Така че повечко асфалт!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #82
                От: Мнения за BMW F 650 GS

                Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                ...удоволствие е да се кара на дълги разстояния (чужбина)
                ...с моята приятелка тежим общо около 160кг. + 30кг. трите куфара
                ... скорост от 120 клм
                ... до 180 никакви проблеми но е опасно ако имаш куфар
                ... разхода на гориво е между 3 и 4 на 100 ...
                180 km/h с двама души и 30 кг. куфари...
                ... и никакви проблеми...
                ... по чужбините ...
                ... и разход 4 l/100 ...


                iszs, ти сигурен ли си, че това е 650 cc мотоциклет, да не говориш за R 1150 GS?
                (И нали си наясно, че тук не е moto zona-та?)
                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                Коментар


                • #83
                  От: Мнения за BMW F 650 GS

                  На всеки гарджето е най хубаво ! А може и аз да съм попаднал на не добре гледано Пегасо ,приятелят ми го изтърпя един сезон и го продаде ,а аз 5-та година се радвам на мойта F-ка !
                  Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Мнения за BMW F 650 GS

                    Може би грешно съм се изказал имах предвид ,че мотора вдига до 180 без проблем(между другото мотора е по стабилен на високи скорости когато сме двама ) ,а с куфари не повече от 120-140 с повече съм чувал за излетели куфари! А разхода ми е наистина около 4 л.
                    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Мнения за BMW F 650 GS

                      Чудесно! Благодаря за корекцията. Повечето репорти за разхода са около тази стойност и след уточнението нещата май-се потвърждават още веднъж. Ще е полезно ако споделиш наблюдения относно вибрациите, това май е основното терзание около модела, ветрозащитата, а също и колко километра минаваш преди да имаш нужда от почивка на деликатните области. Как го усещаш при нужда от рязко ускорение (например изпреварване) при движение с круизърски 110-120 км/ч, има лиголяма разлика в поведението когато е натоварен (доста по-лек е от повечето мотори обсъждани тук). Напиши малко повече колко километра долу-горе си му врътнал вече, дай някоя снимчица, да видим как изглежда твоя красавец, а може и някое пътуване да опишеш в раздела с пътеписите, ще е интересно. Предварително благодаря!
                      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                      Коментар


                      • #86
                        От: Мнения за BMW F 650 GS

                        Ще подготвя интересни пътувания снимки с удоволствие,и аватара ще пооправя но другата седмица ! Предстои ми пътуване до Унгария ,за съжаление с колата , ще напиша част от пет годишния ми опит с тази машина и повечко подробности за поведението на мотора!
                        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Мнения за BMW F 650 GS

                          Мога да споделя повечко за този мотор; Относно вибрацията , такъв проблем разбрах ,че има от форума,което ще рече,че няма някакви си не характерни тресения от тези на всички едноцилиндрови при определени обороти! Аз лично съм минал на моята машина около 35000 клм. На по дълги пътувания примерно (от София Созопол, До Гърция-Тасос,Халкидики)с моята приятелка дупетата ни имат нужда от почивка до 200-300 клм.(пътувал съм с мои познати с пистови мотори и ги гледам че постоянно си тръскаха ръцете а на гаджетата им кръстовете изправяха с коляно явно им изтръпваха от наклона на тялото на мен лично ми е изтръпвала само ръката на газта може да помисля за някакъв автопилот които да я държи!).Мотора е маневрен за градско,фабрично е с къса слюда-тя се изхвърля директно ако се кара на дълги пътувания разбира се и се сменя с дълга така комфортната скорост е до 140клм. в час. Когато съм сам,карам по внимателно малко се вее при изпреварване на тирове от въздушната струя но е в нормалното,все пак мотора е лекичък,но когато сме двама не се усеща! Мощност от 50 коня ни е напълно достатъчна при изпреварвания а с по бавна скорост при рязка газ дига предника с което внимавайте! Мотора е изключително удобен за по нисички аз съм 172 см. седалката му е ниско а в същото време мотора е висок , това ме спечели когато го купих! Ще пусна и снимки само да си оправя монитора на домашния компютър !
                          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Мнения за BMW F 650 GS

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06339.jpg
Прегледи:1
Размер:244.3 КБ
ID:5456117Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08003.jpg
Прегледи:2
Размер:256.3 КБ
ID:5456112Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06340.jpg
Прегледи:1
Размер:264.5 КБ
ID:5456113Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06397.jpg
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5456114Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06556.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5456115Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06560.jpg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:5456116
                            Последно редактирано от iszs; 20-02-13, 19:58.
                            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Мнения за BMW F 650 GS

                              Хубавци сте и вие и машината.
                              200-300 км. каране без болки в "ценралната опора" си е добър резултат. Явно седалката е достатъчно широка.
                              Споменал си горе, че си сменил слюдата и тази от снимките се вижда по-висока, но все пак не е от най-високите. Как е с нея, на каква скорост вятъра започва да става неприятен.
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • #90
                                От: Мнения за BMW F 650 GS

                                Благодаря за комплиментите ! Стъклото е дълга база на БМВ но при едно гадничко падане преди 4 г. се спука и одра,(иначе при 120 вятъра е поносим,над 140 вече прилягям малко а и каската ми е с козирка)та чак сега преди 15 дена поръчах нова(на капа) от Италия през ибей но още не е пристигнала!Щом дойде ще кача снимка и ще споделя как е!Дават я специално изчислена за модела да пази максимално от вятър и да не създава голямо съпротивление!
                                Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X