Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com.

    Здравейте момчета,
    След като Джип под-форума се сдоби с няколко нови "члена" се налага да направим поръчка от рокауто.
    Излезе идея да направим тема в която да се събират хора на групи и да се правят поръчки с разделен шипинг. След като в последната седмица на миналата година ни дойде поръчката на мен и Ванката ( IvanIvanovi ), имаше поне 3 човека които ме питаха защо не съм им се обадил за поръчката.
    Още веднъж организирах масова поръчка тук : http://www.offroad-bulgaria.com/show...8%FF+joro_cska
    Понеже по цял ден кисна в офиса и се ровя в нета имам възможност да се наема с т.н. администриране на темата и да организирам поръчките, за да можем всички ние да пестим пари.
    Как ще се дели шипинга и как точно ще станат нещата ще го обсъдим помежду си. Въобще може да направим нещо полезно за всички нас.
    Към края на този месец ще правим първата поръчка. По- натам като се съберат хора веднага може да действаме.
    Поздрави ,
    Жоро

    П.С. Ако може модератор да закачи най- горе темата че бързо ще се измести.
    П.С. 2 Ако намерим в друг проверен сайт частите може и от там да се прави поръчката.
    Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

    тел. 0897818449

  • #2
    От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

    А как стои въпроса с митото ? Гледам сайта е в Америка ?
    Land Rover Discovery TD5

    Коментар


    • #3
      От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

      Аз се закачам за идеята, преди седмица гледах сайта и се чудих кога ще намеря някой за подялба на доставката...
      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • #4
        От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

        Митото е малко ДДС-то е 20%. Но вече се плаща само на цената на стоката , без доставката както беше преди. И е по- поносимо.
        Аз ще се занимая с освобождаването и взимането на нещата от митницата.
        Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

        тел. 0897818449

        Коментар


        • #5
          От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

          Много съм ЗА идеята на споделения шипинг!
          Намислил съм да купувам и аз монро амортисьорчета за преден и заден капак след като се случи това
          Казвайте кога ще е следващата поръчка за да се включа.
          Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
          Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

          LZ1FLY

          Коментар


          • #6
            От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

            Жоре и аз съм ЗА, обаче моя модел (Liberty 2.8 CRD, 2004 г) го няма в каталога. 2.8 дизел там започват от 2005 г. а това е след фейслифта и нямам идея за съвместимостта на частите.
            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

              Тодоре, в по-голямата си част дизелът е същия. Различен е само турбокомпресора - с променлива геометрия е (variable geometry turbo).
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #8
                От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                И аз съм за ! Браво Жорка! Тъкмо идвам от магазините за рез. части и темата ми дойде точно навреме! Казвай как ще процедираме!

                Коментар


                • #9
                  От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                  Бройте ме и мене:
                  1. Задно каре на преден кардан.
                  2. Задни биалетkи.
                  3. Ball joint 4бр.
                  4. Ламбда сонда.
                  5. Горивен филтър
                  Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 Quadra Drive 2001г

                  Honda Shadow 600cc 1998г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                    Първоначално публикуван от wolfcub Преглед на мнение
                    Бройте ме и мене:
                    1. Задно каре на преден кардан.
                    2. Задни биалетkи.
                    3. Ball joint 4бр.
                    4. Ламбда сонда.
                    5. Горивен филтър
                    по-добре отвори сайта и си намери нужните части по номер и кажи нужните номера... че да няма сърдити накрая

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                      Първоначално публикуван от peerless Преглед на мнение
                      Много съм ЗА идеята на споделения шипинг! ...
                      Само гледайте шипингът наистина да е споделен. Че не всички части идват от един и същи склад и, ако в количката има повече от 1 позиция за шипинг, значи ще ги изпратят като отделни пратки.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                        Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                        Митото е малко ДДС-то е 20%. Но вече се плаща само на цената на стоката , без доставката както беше преди. И е по- поносимо.
                        Аз ще се занимая с освобождаването и взимането на нещата от митницата.
                        Зависи от цената на стоката ако е до 150 Евро плащаш само ДДС върху цената от фактурата без начислен транспорт и мита. Както мислите за групова поръчка цената по фактурата може да мине 150 Е и тогава ви чакат начисляване на транспорта върху цената на фактурата отгоре се начислява мито от 5 - 15 % в зависимост от тарифният номер на определените стоки и след това се начислява ДДС...

                        Внимателно си смятайте фактурната стойност да не минава 150 Е. и винаги декларирайте всичко подробно за да няма неприятни изненади в митницата на аерогарата...
                        Всички авто части са подложени на щателен контрол.
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                          Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                          Зависи от цената на стоката ако е до 150 Евро плащаш само ДДС върху цената от фактурата без начислен транспорт и мита. Както мислите за групова поръчка цената по фактурата може да мине 150 Е и тогава ви чакат начисляване на транспорта върху цената на фактурата отгоре се начислява мито от 5 - 15 % в зависимост от тарифният номер на определените стоки и след това се начислява ДДС...

                          Внимателно си смятайте фактурната стойност да не минава 150 Е. и винаги декларирайте всичко подробно за да няма неприятни изненади в митницата на аерогарата...
                          Всички авто части са подложени на щателен контрол.
                          В последните 2 фактури, които придружаваха пратката, Рокауто не бяха включили транспорта, а само частите ... Доставката последния път беше не с FedEx, а с USPS и пакетът пристигна в пощата на "Веслец", така че си спестих разкарването между куриерската фирма и аерогара, както и 12-те лева, които местният агент прибираше неизвестно за какво.
                          Като правят групова поръчка, сигурно ще е трудно да задържат стойността под 150 Е. При фактура около 200 евра митото беше към 20-на лв.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            В последните 2 фактури, които придружаваха пратката, Рокауто не бяха включили транспорта, а само частите ... Доставката последния път беше не с FedEx, а с USPS и пакетът пристигна в пощата на "Веслец"
                            Това е добра новина, че пак са почнали да пращат с USPS :-)
                            Когато няма цена на транспорта в фактурата трябва да има условие на доставка. Ако няма тогава куриерът издава документ с цената на транспорта, което е най-гадният вариант защото е по БГ ценоразпис и винаги е доста повече от реалният.
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • #15
                              От: Поръчка на части за Джипките от Rockauto.com .

                              Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                              Това е добра новина, че пак са почнали да пращат с USPS :-)...
                              Поне за момента, каквото и да сложа в количката ми дава доставка с USPS, което определено е по-добре, защото с Express Mail International доставката дойде горе-долу за същото време (1 седмица), за което и предната с FedEx, а разправията и разходите са по-малки.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X