Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се работи с автоматична скоростна кутия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се работи с автоматична скоростна кутия?

    Здравейте!Знам че темата е малко за автоматиците като цяло не конкретно за LR..Та въпроса ми е ако може някой да ми обясни за различните скорости на автоматика..понеже ми е първа кола и за първи път карам автоматик поразпитах хора с автоматици кога на какво се кара... Всички викат в града си карай на D.Обаче се разрових из книжката на доското и там си пише D за продължително каране на дълъг път...а за 3 пишеше за градско и задръствания ... обаче и за 1 пише че е за големи задръствания..та моля ви ми обяснете маалко по на широчко кога на какво се кара се пак съжалете ме новак съм все още

  • #2
    Re: Диско 300 автоматик..?

    Абе карай си на D. Просто на D има възможност за включване на овърдрайва а в града ако се включи той е съвдем за кратко, та за да не се товари са го казали. Просто се дръж прилично с него, не скачай на педала с цялата си тежест, резки ускорявания и намалявания не са полезни също. Докато не е загрял двигателя- респ. автомата не е полезно да го натискаш. Освен това някои режими могат да се сменят само при спрял автомобил и натисната спирачка. Това е.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Re: Диско 300 автоматик..?

      благодаря много а иначе 1,2,3 кога се ползват горе долу ? защото също четох че имало някой от тях който пестат там накладки,нафта... то аз мислех да я карам тия дни в gemini 4 и щях да питам там но не се очертава скоро да отида и да не взема да разваля нещо и последно само според вас gemini 4 ли е най-доброия сервиз за смяна на масло и филтри на автоматика

      Коментар


      • #4
        Re: Диско 300 автоматик..?

        Първоначално публикуван от boje Преглед на мнение
        благодаря много а иначе 1,2,3 кога се ползват горе долу
        ами горе долу си представи следното: 1,2 и 3 са като на ръчните скорости, кога ги ползваш? същото и с автомата. ако лоста ти е примерно на 2, ще ти включи само 1 и 2.
        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

        Коментар


        • #5
          Re: Диско 300 автоматик..?

          Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
          ами горе долу си представи следното: 1,2 и 3 са като на ръчните скорости, кога ги ползваш? същото и с автомата. ако лоста ти е примерно на 2, ще ти включи само 1 и 2.
          Вярно е това дето го пишеш, но важи само при спускане по стръмен наклон, т.е. когато искаш да използваш мотора като спирачка, вместо да си палиш накладките или при спускане по хлъзгав терен. Иначе е безсмислено да ползваш друг режим освен "Директ". Когато автомобила достигне необходимите обороти и скорост, автоматика сам определя на коя предавка да мине. И никога не спускай по инерция на "Неутрал"-но, защото това гарантирано убива автоматика. Сменяй редовно маслото и филтъра с качествени и няма да имаш никакви проблеми
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Re: Диско 300 автоматик..?

            Имам опит с автоматичните скоростни кутии (дори съм отварял два пъти заради пробит кожух, от какво е по-добре да не казвам).
            Директната (D) е основно предназначена за извънградско каране, когато теренът не е пресечен. Не е удачно да се използва D в града и в планински райони, поради простата причина, че води до многократно превключване, най-вече на последната предавка. При тези терени скоростта е около граничната между най-високата предавка и една под нея. Често се получава едно "увисване" на предавката, когато на практика е изключена, поради преминаване на максимална предавка и връщане веднага една по-надолу. Това е свързано и с нелуксозно придърпване на автомобила. За града, най-добре D3 или 3, както е там отбелязана.

            Коментар


            • #7
              До: Как се работи с автоматична скоростна кутия?

              Всичко зависи от обема на двигателя. Ако е слабичко моторчето се получава това за което казваш, но на голям американски осмак не се усеща разлика.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Как се работи с автоматична скоростна кутия?

                Аз нямам 3. Имам 1 2 D.

                Коментар


                • #9
                  До: Как се работи с автоматична скоростна кутия?

                  Това за кончетата е така, ако караш направо. Но ако има завои, сигурно отнемаш газта преди завоя, а кутията реагира. Поне за класическите автоматици е така. Минете "Шипка" или "Беклемето" през деня и сигурно ще се съгласите с мен.

                  За това, че колегата има само 1 и 2, мога да кажа, че не променя много принципите на работа с кутията. По тази причина употребих "последна предавка".

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се работи с автоматична скоростна кутия?

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Аз нямам 3. Имам 1 2 D.
                    eee, нали като изключиш овърдрайва стават 3 бре

                    поне на моя ZJ е така
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X