Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за Теракан

    От няколко дни съм собственик на Теракан 2.9 CRDi, 2005 година. Досега съм имал пет джипа и не съм новак в тази област. През лятото продадох паджерото и останах само с една Лада-Нива. Реших да си купя Теракан след дълго четене по форумите и смятам, че не съм сбъркал. Имам няколко въпроса касаещи първите грижи за автомобила:
    Какво масло да налея на двигателя.Джипа ще се кара около 12-15000 км. в годината и искам да му сложа качествено масло работещо добре при всякакви температури за България.
    Мицубишито го карах винаги с Арал 0 W 40 и бях много доволен.Ползвал ли го е някой на Теракан.
    На практика на колко километра се сменят ремъците.
    Надявам се,че колегите които имат по голям опит с този автомобил ще ми дадат съвети потвърдени от практиката. Справих се с наставленията,но искам практически съвети.
    Поздрави на всички собственици на Теракан.

  • #2
    От: Въпроси за Теракан

    Поздравления за избора, да го търкаляш много лета без проблем. Аз лично карам с 10W40 като вискозитет, а относно Арал, това беше моето масло преди да разбера че да уцелиш оригинално такова е 50/50. При покупката знаеш че е добре да смениш ремъците ако не познаваш сервизната история на автомобила, така поне ще знаеш откъдедапочнеш да броиш. А на колко километра показва че е?
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за Теракан

      На 80000 км. по километраж.На външен вид ,по начина на вървене и износеност не дава индикация да е на повече.Машинката е като нова.А каква марка е маслото което ползваш.

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за Теракан

        Честито !!!!
        На тези километри трябва вече да е със сменен ремък ! Както и маслото в скоростите и дифовете. И , Теракана се гресира ! Аз моя го карам с 5-40 на Селения, но и това което слагат в ИНД - Мобил 10-40 е ок.
        GW Steed5

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за Теракан

          Честита придобивка.По книга препоръчват 5w30 Кастрол вече трета година и аз само това използвам.Относно ремъци като го взех беше на 75хил.реших веднага да ги сменя като го отвориха ролки и ремък бяха неразличими от нови дори ремъка беше Киа.Въпреки че ги имах новите части не ги сменихме и така карах 50хил.до следваща смяна.Но е хубаво да провериш нещата.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за Теракан

            Честито, моя е същата година и го карам с Motul Sinergi 6100 10w40, ARAL 10W40 също е хубаво масло. Не слагай 5/40 мотора е стара разработка и не понася тънки масла. Моя го купих от Германия и там са го карали също с 10/40 по книжка.
            Пробвал съм 5/40 не го гори но мотора работи по шумно от колкото с 10/40. За задния диф Castrol SAF XJ, раздатка ATF Dextron III, преден диф 75/90. Много е важно нафтовия филтър да е качествен Delfi. В нафтата слагам по 2-3 грама на литър двутактово масло синтетично работи много меко дава икономия и почиства от нагари.

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за Теракан

              Благодаря на всички за полезните съвети.От утре започвам едно по едно да проверявам. Първо ще проверя ремъците и ролките и ще сменя маслото.Тъй като съм ползвал много години Арал ще сложа такова масло 10 W 40.
              Смяната на ремъците в инструкцията не можах да намеря на колко километра се сменят.

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за Теракан

                Масло - синтетика или полусинтетика! 0w-30, 10w-40! Каквото ти харесва!
                Смяна на ангренажен ремък ако не се лъжа на 75-90 хил.! В зависимост от начина на каране!
                Виж дали задния мост ти е с ЛСД, тогава маслото е друго!
                И се гресира!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за Теракан

                  Terracan-manual.pdf Мога да предложа едно ръководство на руски.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за Теракан

                    ARAL BlueTronic 10W-40 VW50500 6 Ltr 3,73€/lMOTUL 6100 Synergie+ 10W 40 , 5Ltr.

                    ebay.de
                    Изпращат до BG, вземал съм и от двата вида масла.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за Теракан

                      Hyundai Terracan Diesel Fuel Injector 338014X800 DelphiHyundai Terracan 2.9 Fuel Injection Pump 33100-4X700Hyundai:Elantra​/Sonata/Santa Fe/Tucson/Terra​can/MatrixHyundai Terracan Stainless Cr Door Pillar Post 4p Set

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за Теракан

                        Е айде сега къде се гресира, защото аз гресьорки не съм виждал на моя.
                        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                        0882 52 00 52 - Жоро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за Теракан

                          Аз също не съм виждал, друг е въпросът дали подлагате на каретата или някой майстор "учтиво" ви го гресира
                          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за Теракан

                            Има на задния кардан и на каретата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за Теракан

                              По окачването няма.Няма смисъл да търсите.Има само кадето е споменал колегата.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X