Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не на тройкаджийте по реките!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не на тройкаджийте по реките!

    За радост на повечето от нас най накрая има шанс да се вземат сериозни мерки срещу риболова с голи тройки по реките зимно време!
    Закона трябва да се гласува март месец,но има шанс и по скоро.
    От доста време споря с познати(рибари)практикуващи този метод за ловене,че рибата не налита на стръвта(тройка),а просто тройката се задържа в муцуната и(защото седи с глава срещу теченението) и след като се засече рибата излиза хваната през устата,Но рядко вътре в устата!!!

    Ще пусна линк към темата за тези които не са го прочели.
    Ако модераторите преценят,че линкът е неуместен да го изтрият.
    http://ribibg.com/index.php?p=get_news&news_id=287
    NO PAIN NO GAME!
    Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
    gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

  • #2
    От: Не на тройкаджийте по реките!

    Този метод за риболов на скобари го открих (за себе си) случайно преди 20 години. Когато се лови с тройки №№ 4-6, рибите обикновено ги налапват. Моето мнение е, че рибите ги приемат за някаква естествена сезонна храна или ги пробват от любопитство. В същото време другите методи са почти без улов. Проблем е, че някои слагат по няколко куки, косят и така нараняват твърде много риби. Но при ловене на блесни се случва същото, затова забрана на този метод би бил един тъп ход, който ще покаже неспособността на ИАРА да се бори успешно с бракониерството.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Не на тройкаджийте по реките!

      Абсолютно бракониерски метод ,наранява се и убива доста риба която така или иначе не се улавя , твърдо за забраната !
      AUDI A6 2.8 V6 Quattro

      Коментар


      • #4
        От: Не на тройкаджийте по реките!

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Този метод за риболов на скобари го открих (за себе си) случайно преди 20 години. Когато се лови с тройки №№ 4-6, рибите обикновено ги налапват. Моето мнение е, че рибите ги приемат за някаква естествена сезонна храна или ги пробват от любопитство. В същото време другите методи са почти без улов. Проблем е, че някои слагат по няколко куки, косят и така нараняват твърде много риби. Но при ловене на блесни се случва същото, затова забрана на този метод би бил един тъп ход, който ще покаже неспособността на ИАРА да се бори успешно с бракониерството.
        Колега!
        Преди години може и да се е ловяло на малки в повечето случаи цветни тройки,но сега 99 % от хората ловят на тройки като за монтаж на тапа за щука и прикриват търмъченето си с плувка над тройката
        Аз самия сравнително от скоро ловя скобар,но освен на троха и на бял червей не съм пробвал на друго дори и от любопитство!
        От както ходя за скобар имам само едно капо на стръв на Роман и във всички останали пъти съм имал добри резултати
        Винаги съм изпитвал задоволство от това,че съм единствен или един от малкото на(култовите за скобар) места който не лови на "метален червей" и в същото време имам същия резултат като останалите.
        NO PAIN NO GAME!
        Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
        gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

        Коментар


        • #5
          От: Не на тройкаджийте по реките!

          Първоначално публикуван от ivanminkov1981
          Преди години може и да се е ловяло на малки в повечето случаи цветни тройки.
          Потвърждавам, че е вярно бил съм свидетел не еднократно скобара да проявява предпочитания към цвета на тройката. Някои правеха друг номер на малка бяла тройка на куките нанизваха цветни шлаухи и понякога това даваше добри резултати.
          А за огромните тапи и тройки като за крокодилче съм съгласен с теб.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            Re: Не на тройкаджийте по реките!

            Преди години може и да се е ловяло на малки в повечето случаи цветни тройки.
            Да ловеше се по този начин - към 3 ките добавени мъниста и шлаух.
            Проблема идва когато закачиш голями 3 ки и започнеш да косиш във водата.
            Тогава повечето риби за сакачени на всевъзможни места - да случва се и за устата.
            Метода е абсолютно бракониерски - имаше снимки на подобен улов с разкъсани риби.

            Лошото е, че докато няма наказани - метода ще си се практикува.
            Но все пак е надежда

            Коментар


            • #7
              От: Не на тройкаджийте по реките!

              Здравейте,за мен браконерстване е когато се лови с мрежи,ток,взрив и т.н.т.Но застанал човекът с една пръчка в студа на реката и да га наричаме браконер малко несериозно ми се вижда.Търмъченето вече е друга работа няма нищо общо с малката тройчица с която се шипа по течението.Всеки който малко разбира от риболов ще различи двете линии/за търмък и ловене/.
              П.П. Най лесно ще стане като забранят продажбата на тройки.Като няма от каде да се купи......
              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

              Коментар


              • #8
                От: Не на тройкаджийте по реките!

                Абсолютно съм за забраната на тройки, да, на малка тройка, топче и плувка листо, въпреки съмнения на някои се дава резултат, Но заедно с това на един рибар, се падат петима местни които косят наред с огромни тройки - това вече не е риболов, а осакатване на рибата. По-добре е да се наложи по-малкото зло /забрана за всички, дори и редовно ловящи/, отколкото масовият травматизъм.

                Ето пример за улов на тройка с бял червей, листо и ластик, миналата седмица в Роман:



                Но основното е, че всяка риба е с травми, просто погледнете ги - не някои от тях, а 100% от рибата е с видими следи по тялото си от тройки, ами за мен това е бракониерство.



                Хубав скобар, но, със стара деруга от едната страна, с прясна при хрилете и липсващи 3-4 люспи около опашката, е това нормално ли е?

                На Вас харесва ли Ви, по улиците да тичат сакати кучета? Болни и неугледни? Твърдо НЕ.

                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #9
                  От: Не на тройкаджийте по реките!

                  Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                  Абсолютно съм за забраната на тройки, да, на малка тройка, топче и плувка листо, въпреки съмнения на някои се дава резултат, Но заедно с това на един рибар, се падат петима местни които косят наред с огромни тройки - това вече не е риболов, а осакатване на рибата. По-добре е да се наложи по-малкото зло /забрана за всички, дори и редовно ловящи/, отколкото масовият травматизъм.

                  Но основното е, че всяка риба е с травми, просто погледнете ги - не някои от тях, а 100% от рибата е с видими следи по тялото си от тройки, ами за мен това е бракониерство.

                  Хубав скобар, но, със стара деруга от едната страна, с прясна при хрилете и липсващи 3-4 люспи около опашката, е това нормално ли е?
                  Раните по телата на по-едрите риби, особено ако липсва кожа и месо - обикновено са от клюн на корморан.
                  Косенето е твърде различно от ловенето с 1 малка тройка и съответна плувка и всеки може да ги различи. Проблемът не може да се реши по руски "нет человека - нет проблема". Изобщо ако се забрани риболова, пак ще има бракониери, ако няма адекватен контрол и санкции.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не на тройкаджийте по реките!

                    Колега paksss като толкова много държиш на закона защо си взел всичките риби а не само установеното от закона количество?
                    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не на тройкаджийте по реките!

                      Браво Трапер, това с кормораните не го и помислях дори.

                      За съфорумника с горното мнение - това на снимката не съм аз . Аз не съм рибар, а и риба не ловя, а и не я и ям речната, че много кости има, а нямам нерви аз.

                      Спазването на закона във всяка една ситуация за мен е нереално, ето карам си ендурото в гората, без номера и нарушавам закона. Просто бях с фотоапарат в конкретната ситуация и снимах. И ми стана жално за рибата, няма нито една от уловените да е "със света". А за установеното от закона количество, май не си виждал улова на тия с големите тройки - ама и те се оправдават. "Нямаме пари за прехранване на семейството", а там говорим при добър ден за 40-50 кила риба на човек, която заминава на 1.50 - 2лв килото.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не на тройкаджийте по реките!

                        Точно това имах на предвид че,всеки малко и ли много нарушава законите.А иначе съм твърдо против браконерите по водоемите и не само там.
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не на тройкаджийте по реките!

                          Подновявам темата за ''тройкаджииските тармъци''.Вече няколко години през зимата на р.Тунджа над ''Римския мост''при маловодие в продължение на 1-2месеца(може и повече)се ивършва без жалостно търмъчене с големи тройки предимно от мургави браконери.Количеството риба която вадят в този период(екземпляри от 1до25кг.)в продължение на дълги години може би ще се възпройзведът след десетки години,може би ама надали.Най-дразнещето е,че те са толкова нагли явно се ползват с някаква защита от риболовните(не всички) дори си позволяват пускането на мрежи през деня.Преди около 3-4 години бях свидетел как риболовни(с бяла NIVA)се направиха на''СЛЕПИ'' и не закачиха група цигани с надоваема лодка с току що извадена от водата мрежа,само(през гръб) ги изгониха.До кога ще ги търпим тези мародери да ни тарашат водоемите?Риболовът е вид спорт и почивка от скапаното ни ежедневие и когато няма тръпка от потапянето на плувка и дрънчане на звънци кво прайм? Става дума за яз.Жребчево до град Гурково.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не на тройкаджийте по реките!

                            Че се вайкате е хубаво, но ако искате промяна, звънете на 112 и 166, не ги жалете.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Не на тройкаджийте по реките!

                              Аз съм местен от Роман и ще ви кажа разликата м/у ловене и косене с тройка:
                              Косене: къса пръчка до 3 м. тежест 5-7 гр,тройка №4-6 и яки откоси с върха.
                              Косене 2 вид:Тройка 5-6 номер,оливетка 3-5гр и плувка 1-2 грама да държи линията изправена(но плувката е потънала) и характерни резки и чести засичания.
                              Ловене на гола тройка:Нормална линия за изтичане с тройка с мънисто или шлаух или без нищо № 6-12.С по малките тройки на малкия искър преди година -две всичко се ловеше вътре в устата.
                              Тази година не излезе скобар от Дунава до сега и нормален риболов на тройка няма.
                              А иначе косенето не е редно и трябва да се забрани.Също тока и сетките.Също риболова на бяла риба с блесна когато пази хайвера си в язовирите-напипват я с лодките и я излавят масово,а тя напада силикона защото е заплаха за хайвера и.



                              http://ribolov-v-roman.ovo.bg/
                              Последно редактирано от kekerence; 21-01-12, 11:47. Причина: 1

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X