Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

    Случайно попаднах на това:
    .................................................... !!!
    Тук не можах да намеря такава тема. Става дума за използване на смес от нафта и филтрирано отработено олио или друга мазнотия - например 70% нафта и 30% олио. Не биодизел! Знам че е възможно. Имаше една история за полярна експедиция - като свършили нафтата, ползвали тюленова мас. Гледах наскоро и едно предаване по Дискавъри - подкараха стар мерцедес със олио и си вървеше. Ама тия хора много напреднали ... един пише че и свинска мас използвал успешно - с подгряване естествено.
    Изглежда по-добър и по-естествен вариант от експериментите с пропан-бутан.
    Засега не бих си сипал това в резервоара, заради вероятните проблемите, но може и такива времена да дойдат. А и нямам нищо против миризмата на пържени картофи, само бирата трябва да си носиш.
    Интересно ми е дали някой е пробвал с дизела на LR?
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-01-11, 17:02. Причина: линк
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

  • #2
    От: LR TDI, нафта и отработено олио

    Здравей!
    Ето тук е разискван този въпрос.

    В допълнение да кажа, че до преди да завали снега продължавах да карам фиата (Marea 105jtd) със смес от 50/50 олио/керосин. Така приготвената смес остана бистра във фризера ми на -28 градуса.
    GRAND CHEROKEE 4.7
    Добромир Добрев
    O898633718

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

      Какво олио те гони при тия цени ?
      ЛР нямам сведение, но Кико си караше патрула с олио миналото лято без ядове.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

        Имам колега които кара Пасат 2 с ползвано олио ,около 2години .Той е много доволен ,ама за мен си е голямо цапане ( за момента) филтрирането става бавно .Конкретно за Ровъра ,изгорил съм около два тона трансформаторно масло .В началото го месих с нафта ,после се престраших и подкарах на чисто масло .Имам изгорени около 300 л. хидравлично масло ,пак никакви проблеми ,малко повече кади .Ако някой има от споменатите благинки мога да купя някакво количество, иначе лятото мисля да си събера олио и тогава ще дам инфо.
        _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
        Disco 200 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

          Аз карам моето Диско 200тди на трансформаторно масло и отработено масло смес 1 към 1.Изминах над 1000 км и няма никакъв проблем засега само стартирането студен е малко по-трудно.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

            Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
            Аз карам моето Диско 200тди на трансформаторно масло и отработено масло смес 1 към 1.Изминах над 1000 км и няма никакъв проблем засега само стартирането студен е малко по-трудно.
            А ако му добавяш по малко бензин, примерно 1 към 10-12, нямали да подобри стартирането ?
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
              А ако му добавяш по малко бензин, примерно 1 към 10-12, нямали да подобри стартирането ?
              Досега несъм пробвал да сипвам бензин но мисля,че ще има положителен ефект.Но и така си пали само,че върти няколко оборота и тогава изръмжава.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

                Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                А ако му добавяш по малко бензин, примерно 1 към 10-12, нямали да подобри стартирането ?
                К'ъф бензин, бе Владе? Това е 200 тди. Палиш и заминаваш. Бензин слагат на керосина. И аз незнам защо. Обяснението беше, че бил по-сух /то си е нафта/ и затова му досипвали бензин?????!!!!! То бензинът нали е обезмаслител, или пак съм бил фиркан като съм чел?
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

                  Биодизелът, оказва се, има доста по-добри мазителни качества от нормалния дизел, продаван по бензиностанциите. Отработеното масло, смесено с нафта, не дава никакъв положителен ефект в това отношение (има тема във форума, тествано е), а и честно да си кажа специално към отработеното масло съм силно скептичен, по простата причина че колкото и да го филтрираш, вътре все си остават фини метални частици, които няма начин да са твърде подходящи за мазане не детайлите из помпата и дюзите. С 2 думи бих пробвал всичко, стига да е бистро. Мътно ли е и след филтриране - тсъ! Може примерно 20-50000км да няма проблем, но от там нагоре не съм твърде сигурен дали като се отвори помпата няма да е за боклука.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

                    Как да опазим България чиста, след такива щуротии.Трансформаторно, отработено и всякакъв друг боклук тъпчем в колите.
                    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                    Това е положението.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

                      А какво зареждаме от бензиностанциите ,някой знае ли ?
                      _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                      Disco 200 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

                        Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
                        А какво зареждаме от бензиностанциите ,някой знае ли ?
                        От качеството на горивото нямам оплаквания, но от цената съм понервен

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Rover Discovery Tdi, нафта и отработено олио

                          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                          Какво олио те гони при тия цени ? ....
                          Любопитството ме гони
                          Все пак става въпрос за "втора употреба" олио - хората пишат, че върви по 30 ст. литъра. Това прави почти 60лв икономия за всеки пълен резервоар при съотношение 70 към 30 (зиме) и над 90 лв. при 50 на 50 (лято).
                          И това се постига без никакви преустройства, като пробвалите твърдят, че двигателя работи по-меко.
                          Последно редактирано от kbot; 24-01-11, 09:18.
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X