Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за диферeнциал на Toyota Land Cruiser Heavy Duty 4.2d

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за диферeнциал на Toyota Land Cruiser Heavy Duty 4.2d

    колеги въпроса ми е следния може ли да сменя касетата на задния диф (Тойота Хеви Дути 73) с такава от 80 с блокаж?моята е с LSD.и как да разбера с колко зъба е кораната и пинйона на моя диф???

  • #2
    От: въпрос за дифернциал на Toyota Land Cruiser Havy Duty 4.2d

    Ако си отворил касетата на твоята 73-ка лесно можеш да провериш, като ги преброиш. Ако не, можеш да провериш с каква комплектация е тойотата, като въведеш номер на шаси тук:
    http://www.toyodiy.com/parts/q.html

    Повечето (но не всички) 80-тки са с 4.11.
    Доколкото разбирам - искаш да използваш само касетата от 80-тката. Освен ако не си я взел за без пари - аз не бих тръгнал на тази операция. Заводските блокажи често дават проблеми (ако колата се използва по предназначение), чиито ремонт е съизмерен с цена на ново ARB.

    Коментар


    • #3
      От: въпрос за дифернциал на Toyota Land Cruiser Havy Duty 4.2d

      само това успях да намеря върху диференциала
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: въпрос за дифернциал на Toyota Land Cruiser Havy Duty 4.2d

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Ако си отворил касетата на твоята 73-ка лесно можеш да провериш, като ги преброиш. Ако не, можеш да провериш с каква комплектация е тойотата, като въведеш номер на шаси тук:
        http://www.toyodiy.com/parts/q.html

        Повечето (но не всички) 80-тки са с 4.11.
        Доколкото разбирам - искаш да използваш само касетата от 80-тката. Освен ако не си я взел за без пари - аз не бих тръгнал на тази операция. Заводските блокажи често дават проблеми (ако колата се използва по предназначение), чиито ремонт е съизмерен с цена на ново ARB.
        БЛАГОДАРЯ ти много за инфото HZJ 70.Моята и тя е 37:9=4.111.само да отбележа че джипът се ползва предимно за ЛОВ и за това реших да закупя една блъсната 80-ка(вместо АРБ-2000лв. на бройка без компресора) по около 2000-2500 евра са поне ще имам и мотор но ако немога да ползвам касетите на диф. малко се обезмиля.

        Коментар


        • #5
          От: въпрос за диферeнциал на Toyota Land Cruiser Heavy Duty 4.2d

          На твоя място в този случай аз бих помислил да взема целия мост от 80-тката.

          Коментар


          • #6
            От: въпрос за диферeнциал на Toyota Land Cruiser Heavy Duty 4.2d

            ще взема цялата предполагам че ще паднат малко в цената което става за моята ще се ползва всичко друго ще се обяви за продаване.

            Коментар


            • #7
              От: въпрос за диферeнциал на Toyota Land Cruiser Heavy Duty 4.2d

              Ако имаш предвид електрически блокаж от 80-ка, няма да стане само с касетата.
              Трябва да смениш касетата заедно с прасето. Най- малко няма къде да захванеш механизма, който движи вилката.
              Не съм заглеждал подробно и двата дифа, но като гледам по снимки, трябва да стане със смяна на прасе + подмяна на две шпилки с по- дълги (разбира се ако съвпадат предавателните числа).
              Има и вероятност да се наложи да се резне малко от фланеца на кожуха колкото да може да се движи вилката за блокажа (както става при light duty мостовете).
              LZ1GUS

              Коментар


              • #8
                От: въпрос за диферeнциал на Toyota Land Cruiser Heavy Duty 4.2d

                И малко ел.схеми за управление.Мен ме интересува евентуално предният диф. ако се продава.
                ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                Коментар


                • #9
                  От: въпрос за диферeнциал на Toyota Land Cruiser Heavy Duty 4.2d

                  И аз имам интерес към предните седалки, ако са със ел.задвижване. Поздрави.
                  [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                  Коментар


                  • #10
                    От: въпрос за диферeнциал на Toyota Land Cruiser Heavy Duty 4.2d

                    Гога, Коко, пишете си/ свържете се с колегата kalchev и се разберете какво и що когато му пристигне колата. Да не разводняваме тука.

                    Коментар


                    • #11
                      От: въпрос за диферeнциал на Toyota Land Cruiser Heavy Duty 4.2d

                      Първоначално публикуван от gusa Преглед на мнение
                      Ако имаш предвид електрически блокаж от 80-ка, няма да стане само с касетата.
                      Трябва да смениш касетата заедно с прасето. Най- малко няма къде да захванеш механизма, който движи вилката.
                      Не съм заглеждал подробно и двата дифа, но като гледам по снимки, трябва да стане със смяна на прасе + подмяна на две шпилки с по- дълги (разбира се ако съвпадат предавателните числа).
                      Има и вероятност да се наложи да се резне малко от фланеца на кожуха колкото да може да се движи вилката за блокажа (както става при light duty мостовете).
                      да точно ел.блокаж имам предвид но идеята вече се варти около това да пресадя целия заден диф. но ако е с различно предавателно число евентуално и предния диф. но за тази операция маи ще трябва да търся Явор от вромоса той мисля че пресажда мостове от 80 на 70 серия.

                      Коментар


                      • #12
                        От: въпрос за диферeнциал на Toyota Land Cruiser Heavy Duty 4.2d

                        Първоначално публикуван от flex Преглед на мнение
                        И малко ел.схеми за управление
                        Съвсем бях изключил за управлението

                        Първоначално публикуван от kalchev Преглед на мнение
                        да точно ел.блокаж имам предвид но идеята вече се варти около това да пресадя целия заден диф. но ако е с различно предавателно число евентуално и предния диф. но за тази операция маи ще трябва да търся Явор от вромоса той мисля че пресажда мостове от 80 на 70 серия.
                        Май Явор ти е относително близо, пък не мисля, че подобна операция би го затруднила.
                        LZ1GUS

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X