Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада нива или Сузуки Витара

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лада нива или Сузуки Витара

    Първоначално публикуван от kotob Преглед на мнение
    Колеги ще съм ви благодарен ако ми помогнете в иэбора благодаря
    Колега,в избора ще ти помогнем много,ако дадеш малко повече подробности за какви нужди ще използваш съответно Нивата/Витарата?Сега аз малко трябва да гадая.........???Та,ако ще е за единствен автомобил и за всекидневна употреба аз лично ти препоръчвам Сузуки Витара-дълга база.Плюсовете са и много и няма смисъл да ги изреждам.Втория момент е,ако говорим за нискобюджетна джипка с проходимост над средната за класа в стандартен вид и за ходене по чукарите,за риба и т.н.Тогава една неизгнила Нива ще ти служи вярно доста време.Важна е обаче думичката "Неизгнила",иначе просто не си заслужава.Подръжката и при що годе грамотна експлоатация наистина е смешно ниска-/в това съм се убедил лично за 71 000км. с моята/.
    Идва,обаче и трети момент и той е,ако търсиш нещо за хард изпълнения и яко "чесане на крастата".Тогава нито Нива,нито Витара ще издържат дълго без сериозни аварий.Затова,ако мислиш за такива неща лично аз бих ти препоръчал Сузуки Саморай.В ниския клас джипки по-жилав от него не съществува.Това е казано съвсем накратко-оттук нататък ти си преценяш и едно знай от мен-На 95% от джипките най-големия враг е ръждата-/гниенето/.Така,че каквото и да харесаш си отваряй добре очите преди да направиш покупката.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 15-01-11, 22:36.

    Коментар


    • #17
      От: Лада нива или Сузуки Витара

      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
      ЗА нивата гласуват само тези, които не са се качвали на нищо друго ... сам си прави изводите!
      Не говори глупости . Не става въпрос за гласуване, а правилно да се насочи колегата. Важно е да се избягва "меренето" в такава тема.
      Като говорим за изводи - защо Нивата се ползва като служебна? Дори от тук присъстващите .
      Служебна Витара.......как звучи?
      И не е въпрос марката, а предназначението , както и конкретен екземпляр . Има читави Ниви както и смотани Витари.
      Все пак - за какво ще се ползва ?
      Щом искате примери - ето ви .
      На излети където се стига само с джипки - до горе се качват всички модели ( Диско,Чероки, Нисан,Тойота,УАЗ,Нива) - Дайхатсу и Витара ги оставяха долу и .... пеша нагоре. Това не ме кара да си мисля лошо за Витара и Дайхатсу, защото знам че е въпрос на водач . Убеден съм , че са добри в правилните ръце.
      В моите няма да бъдат защото винаги ще взема или Нива или ЛР, или ТЛК - в зависимост от финансите ми. Въпреки това не бързам да препоръчвам Нивата, преди да каже човека за какво му е такава кола.
      Ако е за гъби ежедневно - Нива, ако е чат-пат за риба - Витара. Ако е единствена кола - Витара, ако е втора кола - Нива.
      За какво се хабим - човека го няма ...... хвърли въпроса и гледа емоциите .
      Наистина е интересно ......

      Коментар


      • #18
        От: Лада нива или Сузуки Витара

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        ЗА нивата гласуват само тези, които не са се качвали на нищо друго ... сам си прави изводите!
        Колега с това изби рибата
        П.П И според мен витарата е по добрият избор

        Коментар


        • #19
          От: Лада нива или Сузуки Витара

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Не говори глупости . Не става въпрос за гласуване, а правилно да се насочи колегата. Важно е да се избягва "меренето" в такава тема.
          Като говорим за изводи - защо Нивата се ползва като служебна? Дори от тук присъстващите .
          Служебна Витара.......как звучи?
          И не е въпрос марката, а предназначението , както и конкретен екземпляр . Има читави Ниви както и смотани Витари.
          Все пак - за какво ще се ползва ?
          Щом искате примери - ето ви .
          На излети където се стига само с джипки - до горе се качват всички модели ( Диско,Чероки, Нисан,Тойота,УАЗ,Нива) - Дайхатсу и Витара ги оставяха долу и .... пеша нагоре. Това не ме кара да си мисля лошо за Витара и Дайхатсу, защото знам че е въпрос на водач . Убеден съм , че са добри в правилните ръце.
          В моите няма да бъдат защото винаги ще взема или Нива или ЛР, или ТЛК - в зависимост от финансите ми. Въпреки това не бързам да препоръчвам Нивата, преди да каже човека за какво му е такава кола.
          Ако е за гъби ежедневно - Нива, ако е чат-пат за риба - Витара. Ако е единствена кола - Витара, ако е втора кола - Нива.
          За какво се хабим - човека го няма ...... хвърли въпроса и гледа емоциите .
          Наистина е интересно ......
          Чудя се откъде да почна да ти отговарям, че въобще не съм съгласен с теб.
          При нас нивата е служебна, заради най-ниска цена при закупуване на нова.
          Все пак трябва да сравняваме в сходно състояние автомобили.
          Никакви изводи не си направих от примера ти. Естествено че предпочитам Диско,Чероки, Нисан,Тойота, ама да не ги поддържам и зареждам с гориво. Несравнимо по скъпо, а стигаме до същото място с по малко маневри, щото сме малки.
          И за гъби, и за втора кола пак витара, защо да е нива пак не проумявам. Няма нужда да ми казва за какво му е, тъй като във всички случаи за предпочитане е Витарата/ако говорим по темата/
          Темата е интересна и според мен ще предпази доста колеги от грешки.
          Вярно, че Нива ме е вадила от калта, ама за да стигне до това състояние, толкова се е променила, че няма вече почти нищо с Нива http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=58264
          Последно редактирано от Лъчезар; 16-01-11, 20:24.

          Коментар


          • #20
            От: Лада нива или Сузуки Витара

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Не говори глупости . Не става въпрос за гласуване, а правилно да се насочи колегата. Важно е да се избягва "меренето" в такава тема.
            Като говорим за изводи - защо Нивата се ползва като служебна? Дори от тук присъстващите .
            Служебна Витара.......как звучи?
            И не е въпрос марката, а предназначението , както и конкретен екземпляр . Има читави Ниви както и смотани Витари.
            Все пак - за какво ще се ползва ?
            Щом искате примери - ето ви .
            На излети където се стига само с джипки - до горе се качват всички модели ( Диско,Чероки, Нисан,Тойота,УАЗ,Нива) - Дайхатсу и Витара ги оставяха долу и .... пеша нагоре. Това не ме кара да си мисля лошо за Витара и Дайхатсу, защото знам че е въпрос на водач . Убеден съм , че са добри в правилните ръце.
            В моите няма да бъдат защото винаги ще взема или Нива или ЛР, или ТЛК - в зависимост от финансите ми. Въпреки това не бързам да препоръчвам Нивата, преди да каже човека за какво му е такава кола.
            Ако е за гъби ежедневно - Нива, ако е чат-пат за риба - Витара. Ако е единствена кола - Витара, ако е втора кола - Нива.
            За какво се хабим - човека го няма ...... хвърли въпроса и гледа емоциите .
            Наистина е интересно ......
            Чудя се откъде да почна да ти отговарям, че въобще не съм съгласен с теб.
            При нас нивата е служебна, заради най-ниска цена при закупуване на нова.
            Все пак трябва да сравняваме в сходно състояние автомобили.
            Никакви изводи не си направих от примера ти. Естествено че предпочитам Диско,Чероки, Нисан,Тойота, ама да не ги поддържам и зареждам с гориво. Несравнимо по скъпо, а стигаме до същото място с по малко маневри, щото сме малки.
            И за гъби, и за втора кола пак витара, защо да е нива пак не проумявам. Няма нужда да ми казва за какво му, тъй като при всички случаи е Витарата/ако говорим по темата/
            Темата е интересна и според мен ще предпази доста колеги от грешки.
            Вярно, че Нива ме е вадила от калта, ама за да стигне до това състояние, толкова се е променила, че няма вече почти нищо с Нива http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=58264

            Коментар


            • #21
              От: Лада нива или Сузуки Витара

              Добре бе хора, незнам за какво се карате тук...Всеки с интересите си..Едни харесваме Ниви, други пък Витари, еми карайте си ги и това е..Колкото до избора, точно тука не е мястото, защото всеки си хвали своето, вярно витарата превъзхожда Нивата по някой критерии, нооо...Винаги ще се намерят симпатизанти, за едната кола и за другата...
              А колкото до това изказване, че не сме се возили, това са глупости..От къде си сигурен колега, че не съм се возил и, че нямам друг джип ????Говорене на изуст...
              Така че аз бих посъветвал колегата, да вземе тази кола, която му харесва и му доставя кеф да я кара и да се вози в нея, било то и най-голямата барака, било то и най-хубавата...Така че колега, сам си решавай..
              Това е като работата, всеки си работи това, което му е кеф и с кеф отива на работа, нали ??А като не работиш това което искаш, ти е тегаво, не ти се ходи на работа, омръзнало ти е от тази работа и така.......
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #22
                От: Лада нива или Сузуки Витара

                Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                Чудя се откъде да почна да ти отговарям, че въобще не съм съгласен с теб.
                При нас нивата е служебна, заради най-ниска цена при закупуване на нова.
                Все пак трябва да сравняваме в сходно състояние автомобили.
                Никакви изводи не си направих от примера ти. Естествено че предпочитам Диско,Чероки, Нисан,Тойота, ама да не ги поддържам и зареждам с гориво. Несравнимо по скъпо, а стигаме до същото място с по малко маневри, щото сме малки.
                И за гъби, и за втора кола пак витара, защо да е нива пак не проумявам. Няма нужда да ми казва за какво му, тъй като при всички случаи е Витарата/ако говорим по темата/
                Темата е интересна и според мен ще предпази доста колеги от грешки.
                Вярно, че Нива ме е вадила от калта, ама за да стигне до това състояние, толкова се е променила, че няма вече почти нищо с Нива http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=58264
                Колега - не ми се спори, а и няма за какво. Аз съм ВСЕКИ ден в гората, а ти ?
                И щом някой избира Витара, защо друг да не избере Нива?
                Или ако слушам теб - да затварят завода за ниви .......просто си кажи мнението, без да ми отговаряш или спориш.
                Може да си прав ...........
                И един въпрос: Кога си карал Витарата с 400-500 кг товар по черни пътища ?
                Последно редактирано от bgbul; 16-01-11, 21:21.

                Коментар


                • #23
                  От: Лада нива или Сузуки Витара

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  ....... Кога си карал Витарата с 400-500 кг товар по черни пътища ?
                  Ако кажеш, че си карал Нива с 400-500кг по черни пътища,. ще дойда специално да се запознаеме и да покарам и аз след тоя дзвер.

                  ПП С каква кола ходиш "ВСЕКИ ден в гората"
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лада нива или Сузуки Витара

                    Ето, че и аз финиширах в този въпрос. Това, поради възнасянето на моята Нива при нейния си бог.

                    Витара се чупи много по-малко... по асфалта.
                    Витара има по-скъпи части.
                    Витара гори около 20% по-малко.
                    Витара вече не се произвежда.
                    Витара е парт-тайм.
                    Витара е на рама.
                    Витара има използваем вариант с дълга колесна база.
                    Витара не вие и на дълъг път е с една степен по-приемлива.
                    Витара ми е напълно непозната технически.
                    Витара подлежи на повече офроуд-тунинг.
                    Витара има вариант за автомат.
                    Витара има палатков вариант.

                    А сега де?
                    Почти е сигурно, че ще ми е втора кола, главно за горите и друг вид безделни разходки. Там ще вижда зор и ще се чупи, каквато и да е. После ще се ремонтира. Тунинг от мен няма да види. Виж, претоварване, влачене на ремарке и други подобни неща - обещавам. Автомат досега не съм карал, а и някак ме дразни, че каквото спечелим като разход от парт-тайма, с лихви ще го загубя в автомата. Но пък, като не е основна кола, разходът не е най-важен. Парт-тайм машините ме дразнят и като пътно поведение, но може и да е въпрос на свикване. Ниски без блокаж при Нива ползвам даже доста често.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лада нива или Сузуки Витара

                      Аз пък съм карал Нива с 400-500кг по черни пътища и не съм възхитен. Но изобщо, става.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лада нива или Сузуки Витара

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Аз пък съм карал Нива с 400-500кг по черни пътища и не съм възхитен. Но изобщо, става.
                        И аз също,но не е препоръчително.Силата и е когато вътре има един водач и един пътник.Тогава с едни кални гуми се справя повече от прилично в гората.Натовари ли се сериозно положението става съвсем различно и като проходимост и като надеждност.Затова,че за мен не е особена гордост,че веднъж,два пъти съм и качил 500кг.-просто не и е в това силата.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лада нива или Сузуки Витара

                          Така е, по черните пътища и горските разходки всички джипки се чупят. Нека всеки, който има няколко хиледи километра по черни пътища и през горите, да сложи ръка на сърцето и съвсем честно да си каже, че за тези няколко хиляди километра блъскане из безпътието не е имал нито един проблем с джипката...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лада нива или Сузуки Витара

                            Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                            Така е, по черните пътища и горските разходки всички джипки се чупят. Нека всеки, който има няколко хиледи километра по черни пътища и през горите, да сложи ръка на сърцето и съвсем честно да си каже, че за тези няколко хиляди километра блъскане из безпътието не е имал нито един проблем с джипката...
                            Аз,аз,аз-за тези 71 000км. успях само веднъж да я обърна,да сменя няколко чифта лагери на колелата,малко карета,един чифт амове,щанги на задния мост и един преден дифМалко,много това е.На който му се струва много да не си купува Нива.Мен за сега все още ме кефи,докога-времето ще покаже.П.П.Успех на колегата в избора на джипка.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лада нива или Сузуки Витара

                              Янко, ти си патологичен случай и си безкрайно пристрастен. Аз не съм споменал дори Нива или Витара, а просто всяко едно МПС с режим на задвижване 4x4 и подчертана експлоатация извън асфалтовите пътища.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лада нива или Сузуки Витара

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ето, че и аз финиширах в този въпрос. Това, поради възнасянето на моята Нива при нейния си бог.

                                Витара се чупи много по-малко... по асфалта.
                                Витара има по-скъпи части.
                                Витара гори около 20% по-малко.
                                Витара вече не се произвежда.
                                Витара е парт-тайм.
                                Витара е на рама.
                                Витара има използваем вариант с дълга колесна база.
                                Витара не вие и на дълъг път е с една степен по-приемлива.
                                Витара ми е напълно непозната технически.
                                Витара подлежи на повече офроуд-тунинг.
                                Витара има вариант за автомат.
                                Витара има палатков вариант.

                                А сега де?
                                Почти е сигурно, че ще ми е втора кола, главно за горите и друг вид безделни разходки. Там ще вижда зор и ще се чупи, каквато и да е. После ще се ремонтира. Тунинг от мен няма да види. Виж, претоварване, влачене на ремарке и други подобни неща - обещавам. Автомат досега не съм карал, а и някак ме дразни, че каквото спечелим като разход от парт-тайма, с лихви ще го загубя в автомата. Но пък, като не е основна кола, разходът не е най-важен. Парт-тайм машините ме дразнят и като пътно поведение, но може и да е въпрос на свикване. Ниски без блокаж при Нива ползвам даже доста често.
                                Още един Ниваджия в отбора на Витарите
                                Ясене,Витара си се произвежда дори и в стария вариант,които обсъждаме.Не може такава класика да не се произвежда Само,че се подвизава под името Сантана 300/350 (къса или дълга база).
                                Витарата по окачването е по-лесна от Нивата,защото е по-елементарна
                                Бавните може да си ги ползваш без 4х4 при наличие на ръчни хъбове.
                                Съмнява ме че няма да е повдигнеш мъничко
                                Автомата на Витарата е прословуто здрав
                                Успех!
                                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X