Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

    Колеги,моля запознатите да кажат точната крайна дата за презаверка на ловните билети по закон.
    Питанката ми е,защото при нас срокът бил до 31.12.2010г./поне такава е моята информация/и след това щели да налагат глоби.
    Попитах в горското и там ми казаха,че законият срок е 28.02.
    Последно -до кога трябва да си презаверя билета в ловното и в горското.
    Предварително благодаря за информацията,която ще споделите.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

  • #2
    От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

    Очаквам и аз компетентен отговор,щото на 08.01 бях на лов и като пишеха бележката ми направиха заметка.Не е ли логично да е до края на сезона,който така и така сме платили.Щото сега е един такъв платежен месец,че ни пада рязко ликвидноста.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

      Никой ли не знае?
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • #4
        От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

        ППЗЛОД чл.23 ал.4
        " Презаверката на ловните билети се извършва в държавните горски стопанства и в държавните ловни стопанства, в чийто район извършва дейност ловното сдружение, след представяне на заверена членска карта от ловно сдружение по чл. 30 от Закона за лова и опазване на дивеча за съответната година и документ за платена годишна вноска за стопанисване по чл. 37а от Закона за лова и опазване на дивеча...."

        Крайният срок за заверка на Членската карта от Сдружението за съответната година трябва да е определен с устава.
        Годишна вноска за стопанисване на дивеча : (според ППЗЛОД
        "Чл. 65б. (Нов - ДВ, бр. 15 от 2009 г.) (1) Ежегодно до 28 февруари лицата по чл. 23 от Закона за лова и опазване на дивеча заплащат в ловното сдружение, където членуват, годишната вноска за стопанисване на дивеча по чл. 37а, ал. 2 от закона..."

        Коментар


        • #5
          От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

          Заверката е за календарна година.
          Можеш да го завериш когато решиш, но не можеш да ходиш на лов, ако не е заверен.
          Заверката важи до 31.12 и е нормално да Ви правят забележка и да не Ви вписват в бележката за 8 и 9.01.2011г.
          Моят го заверявам в последната седмица на декември.
          За друго пари я има, я няма ама за него всеки месец мушкам по една десятка и така.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • #6
            От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

            Искам да попитам за новите ловци каква е процедурата!

            Изкарах курса миналата година, но още не съм си извадил билет!

            Има ли някакъв срок и какви са таксите?

            Мога ли да го взема без да имам дружинка?


            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

              Първоначално публикуван от kalin.p Преглед на мнение
              Искам да попитам за новите ловци каква е процедурата!

              Изкарах курса миналата година, но още не съм си извадил билет!

              Има ли някакъв срок и какви са таксите?

              Мога ли да го взема без да имам дружинка?


              Поздрави!
              Мисля че срока беше една година от датата на изпита,след това трябва да си намериш дружинка със свободна ловна площ и да ти издадат членска карта от сдружението към което е дружинката(таксата се определя от сдружението и е около 100 лв) и чак тогава можеш да си извадиш ловен билет(за млад ловец пак около 100 лв).
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #8
                От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                Мисля че срока беше една година от датата на изпита,след това трябва да си намериш дружинка със свободна ловна площ и да ти издадат членска карта от сдружението към което е дружинката(таксата се определя от сдружението и е около 100 лв) и чак тогава можеш да си извадиш ловен билет(за млад ловец пак около 100 лв).
                Колега сигурен ли си за годината, защото аз дочух нещо за срок от един месец! Тоест до края на януари!

                Коментар


                • #9
                  От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

                  Не е до края на януари.Аз изкарах курсовете ноември и чак днес плащах членски внос и ми издадоха картон и т.н.
                  Все пак попитай в ловното дружество за да няма недоразумения.
                  ROCK ON

                  Коментар


                  • #10
                    От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

                    По новия закон ПЛАЩАНЕТО трябва да се плати до 31.12. иначе билета не е валиден!
                    При неплащане на 1 година - ловецът ГУБИ права и трябва да се яви на нов изпит с цел придобиване на нови документи!

                    Коментар


                    • #11
                      От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

                      Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                      По новия закон ПЛАЩАНЕТО трябва да се плати до 31.12. иначе билета не е валиден!
                      При неплащане на 1 година - ловецът ГУБИ права и трябва да се яви на нов изпит с цел придобиване на нови документи!
                      31.12 кога, 2011 ли???

                      Коментар


                      • #12
                        От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

                        Сигурно е 2011г.
                        Аз си спомням нещо от сорта ако 3 години не плащаш билет и го взимат.Това за 1 година някакъв нов закон ли е?
                        ROCK ON

                        Коментар


                        • #13
                          От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

                          В нашата ловна дружинка сабирахме парите и гледахме всеки да плати до 31.12.10г. за да не губи ловните дни за януари 2011г. Доколкото знам срока за плащането на теди които не са смогнали с плащането е 28.02.2011г. в противен слуцчай им се налага глоба от 100лв. отгоре ( за които се съмнявам, че са в повече на някои )
                          Сузуки Гранд Витара 2.5 V6

                          Коментар


                          • #14
                            От: До кога е крайният срок за презаверка на ловните билети?

                            Първоначално публикуван от Rumenige82 Преглед на мнение
                            В нашата ловна дружинка сабирахме парите и гледахме всеки да плати до 31.12.10г. за да не губи ловните дни за януари 2011г. Доколкото знам срока за плащането на теди които не са смогнали с плащането е 28.02.2011г. в противен слуцчай им се налага глоба от 100лв. отгоре ( за които се съмнявам, че са в повече на някои )
                            И аз знам да е така до края на февруари...
                            НАСЛУКА
                            [SIZE=5][FONT=Comic Sans MS] UAZ 469 for off-road[/FONT][/SIZE]

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X