Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

    Здравейте от известно време Киата ми прави следния проблем :Пали и се държи добре но в момента в който подам гас угасва или започва да гасне. Киата е бензин
    2,0м2 95коня. 97г.Ако някои има на представа защо го правои ще сам благодарен да ми каже благодаря предварително. Проблема е само на студен мотор.

  • #2
    От: Нив проблем с КИА. Подам ли гас угасва

    Здравей Колега,
    Според мен става дума за богата горивна смес, но най - добре отиди на диагностика, за да ти кажат какво по-точно не е наред.

    Успех
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • #3
      От: Нив проблем с КИА. Подам ли гас угасва

      дави,ама що?? според мен е нещо по смукача ,щом го прави само студена
      куче или вълк?
      в клетка ,или свободен?
      въпрос на личен избор.
      Вихрен Илиев
      0888249888
      blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
      Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

        Според мен проблема е бедна на гориво смес.Когато колата е студена е нужно повече гориво,затова са и смукачите при по-старите автомобили.При подаване на газ се отваря и клапата за въздух и така подава повече въздух а като неможе да подаде и гориво,сместа остава бедна на гориво и изгасва колата.
        0885719173-Красимир

        Коментар


        • #5
          От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

          Извади буксата на дебитомера докато работи и виж дали се променя нещо.

          Коментар


          • #6
            От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

            Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
            дави,ама що?? според мен е нещо по смукача ,щом го прави само студена
            Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
            Според мен проблема е бедна на гориво смес.Когато колата е студена е нужно повече гориво,затова са и смукачите при по-старите автомобили.При подаване на газ се отваря и клапата за въздух и така подава повече въздух а като неможе да подаде и гориво,сместа остава бедна на гориво и изгасва колата.
            Киа-та няма смукач!

            Коментар


            • #7
              От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

              Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
              Киа-та няма смукач!
              Първо прочети внимателно и тогава ми обяснявай какво няма.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #8
                От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

                Не се карайте...и двамата сте прави ,ама по своему.
                Принципно смукач е клапа,коята ОГРАНИЧАВА притока на въздух и според мен това е имал в предвид Лудия Рибар.Терминология...
                В случая,конкренто с КИА(както и с много други марки и модели) имаме по скоро един вид обогатител(а всъщност е програма в ЕКУ-то),който обикновено работи точно както го описа Красимир Канев.Терминология...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

                  Есента имах подобен проблем,колата не включваше смукача или обогатителя,както и да се нарича и на студен двигател прекъсваше.Компютърната диагностика показа датчик за температурата на водата.Смених го и сега всичко е 6

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

                    Първоначално публикуван от THEWOLF Преглед на мнение
                    Есента имах подобен проблем,колата не включваше смукача или обогатителя,както и да се нарича и на студен двигател прекъсваше.Компютърната диагностика показа датчик за температурата на водата.Смених го и сега всичко е 6
                    Колега къде кара Киата на компютърна диагностика?
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

                      Аз съм от едно село до Козлодуй но тук не можаха,нямали програма за корейски автомобили.Диагностиката направих в сервиза на КИА в село Ясен,близо до Плевен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

                        Колко струва диагностиката в сервиза в Ясен и най вече какво включва?Разбира ли се нещо или връзват буксите и накрая ти казват всичко е на ред няма проблем(в час ли са)?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

                          Диагностиката е 30лв там.Пича върза лаптопа и всичко излезе на екрана,имаше повече грешки но тои каза че се натрупват и не всички са реални.След като ги нулира остана само една,която после отстраних сменяики датчика и нещата се оправиха.Нямам база за сравнение за да кажа колко са в час но на мен ми свършиха работа хората.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

                            А дали има разлика в програмата за дизел и бензин?Май ще им звънна предварително за всеки случай.Да нямаш тел.(лично) на човека с лаптопа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов проблем с КИА. Подам ли газ угасва

                              Нямам телефон на човека,имах на сервиза някъде но не можах да го намеря.Там е малко проблемно че събота и неделя няма никои,освен пазача.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X