Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Проблем с охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Галопер: Проблем с охлаждането

    мда.....или visco fan....

    Хех....можел да се пълни със силикон:

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Като прецениш,че е доста загрял слез и гледай виското,някой да загаси мотора и ако завьрти повече от 2-3 оборота е за смяна или пьлнене
    ...

    Алибаба е вариант, ама....хм.....обикновено искат минимум доставка от Х бр.

    Някой пробвал ли е направи си сам?
    Последно редактирано от GODzillata; 24-01-11, 18:07.
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • #62
      От: Галопер: Проблем с охлаждането

      Моето виско когато сдаде багажа мисля да го блокирам на 100%.
      Don't hunt IF you can't kill
      първо 0883 после 333 накрая 448

      LZ1BGD

      Коментар


      • #63
        От: Галопер: Проблем с охлаждането

        GODzillata Аз ако съм на твое място ще го блокирам това и ще си имам едно постоянно зацепено за лятото и едно ново за останалото време ! А ако не ти се занимава прати ми го с наложен платеж !
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #64
          От: Галопер: Проблем с охлаждането

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          GODzillata Аз ако съм на твое място ще го блокирам това и ще си имам едно постоянно зацепено за лятото и едно ново за останалото време ! А ако не ти се занимава прати ми го с наложен платеж !
          Доколкото успях да се образовам на тема "виско" - постоянното зацепване щяло да повиши разхода на гориво, много шум и намаляване на мощността....освен това зимата май няма да успява да загрее двигателя.

          Идеята "направи си сам" ме грабна, защото за около 20-на лева би могло да се реанимира виското.

          @Ронин, к'во имаш предвид под "ако не ми се занимава"? Предлагаш ти да го напълниш ли?
          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

          Коментар


          • #65
            От: Галопер: Проблем с охлаждането

            Ще си направи лятния вариант който е споменал.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #66
              От: Галопер: Проблем с охлаждането

              Да го зацепя постоянно аз, за през лятото !
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #67
                От: Галопер: Проблем с охлаждането

                И какво значи - жигулата харчи повече от ладата защото перката е на ремък?? Глупости на всесезонни търкалета!
                И това дето се товарела водната помпа... Защо да се товари? Перката като се завърти е като жироскоп - не натоварва лагерите...
                Виж за голямото обдухване на двигателя зимата съм по-съгласен, но при изправен термостат надали е толкова голяма разликата.
                Don't hunt IF you can't kill
                първо 0883 после 333 накрая 448

                LZ1BGD

                Коментар


                • #68
                  От: Галопер: Проблем с охлаждането

                  Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                  ... Идеята "направи си сам" ме грабна, защото за около 20-на лева би могло да се реанимира виското. ...
                  Само гледай да не стане така, че да икономисаш 200 лв, а после да търсиш да сменяш глава. На този двигател (както и на патрулския 2.8 ) им се носи славата, че пукат глави най-вече заради експлоатация с неизправна охладителна система ...

                  За пълнене сигурно можеш да го напълниш, само дето няма как знаеш с какво и колко точно трябва да сложиш, а това със сигурност е от значение кога и как ще зацепва виското. Из форумите съм срещал информация, че Тойота имат някакво масло именно за тази цел, но не съм убеден, че може да се намери тук.

                  Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                  И какво значи - жигулата харчи повече от ладата защото перката е на ремък?? Глупости на всесезонни търкалета! ...
                  Ако попиташ хора, които са заменили перката с виско с електрически вентилатори, защо са го направили, един от отговорите със сигурност ще бъде, че са искали да си върнат мощността, която изяжда зацепеното виско ...
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-01-11, 14:19.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Галопер: Проблем с охлаждането

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    ...Тойота имат някакво масло именно за тази цел, но не съм убеден, че може да се намери тук.
                    Не би трябвало да има проблем да се намери, ето каталожните номера:

                    Part Number: 0881603001
                    SILICONE, VISC=3000C $8.82

                    Part Number: 0881606001
                    SILICONE, VISC= 6000 $9.46

                    Part Number: 0881610001
                    SILICONE, VISC= 10000 $9.46

                    Би трябвало да може да се заръча от всеки дийлър на Тойота партс.

                    Склонен съм да експериментирам....ако лятото загрява, тогава ще купя ново виско.
                    Като започна експеримента, ще го документирам тук.
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • #70
                      От: Галопер: Проблем с охлаждането

                      Тия двигатели не търпят много много да се експериментира с тях. Особено с темперетурата. А и бая хора вече са експериментирали и резултата изненадващо е все един и същ.... глава...
                      Don't hunt IF you can't kill
                      първо 0883 после 333 накрая 448

                      LZ1BGD

                      Коментар


                      • #71
                        От: Галопер: Проблем с охлаждането

                        Намерих виско за 150 лв. в avto.bim.bg, така че ще си купя ново, ама старото все пак ще го напълня!
                        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                        Коментар


                        • #72
                          От: Галопер: Проблем с охлаждането

                          Чавдаре ,несериозно е това с мощноста ,завършил съм ДВГ,това че не го практикувам ,незначи че минават тея приказки,ако перката на виското се отразява в мощноста ,то с колко трябва да натежее коляновия вал,разпредилителния вал,гнп-то,динамото,вакумпомпата ,особенно помпата не сервото и др.....отговора е между 20-30% на по старите....така че вентилатора си се върти така или инъче,разликата е мижава и пренибрежима камоли да я смятаме в мощност.....Нали се сещаш че при движение струята я обдухва тая перка и се върти почти на самоход......аз както я подкарах ще излзе че и ток прави и помага на разхода ама нейсе..!

                          Поради подобна причина сервото на волана на сееда е електрическо ,няма помпа,радиатор,маркучи....високо кпд....двигателя почти не отделя топлина в атмосферата,предния капак сутрин си остава със скреж.....

                          Електрическия вентилатор си е точен и прицизен...искаш на 85 градуса,кеф ти е на 90.....искаш веднага,буташ копчето и така...! Недостатъка за джипката е че влезе ли в водата или калта бягаш в магазина....Те японците не са глупави..!
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #73
                            От: Галопер: Проблем с охлаждането

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Чавдаре ,несериозно е това с мощноста...
                            Абе сериозно си е. Особенно пък като няма мощност в резерв. А даже е и в под-резерв.
                            Преди години имах Берлинго, 1,9 Д. Вървеше си прекрасно, 140-150 вдигаше. На един от гаранционните прегледи се заговорих с колега със същата машина. Оплака се че монтирал климатик и повече от 120 не вдига!?
                            Аз съм с полузацепено виско и първоначално като подкарах с него усетих лек спад на мощноста. После вече се губи това усещане и не прави впечетление.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Галопер: Проблем с охлаждането

                              Андро,уважавам ви като сериозни хора...климатика гълта над 10% от мощноста .....там върти тежък компресор,има ремъци и триене,не го сравнявай с перката на радиатора която пак казвам че при движение се върти и сама.....Имам служебно хюндай атос,800 кубиково,трицелиндрово с климатик....като пусна климатика и трудно тръгва без да го форсираш яко.....
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                От: Галопер: Проблем с охлаждането

                                Няма да споря, аз ти казвам на собствен гръб какво усетих. Може и субективно да е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X