Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Проблем с охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Галопер: Проблем с охлаждането

    Виското работи със сигорност....!А за термостата незнам ......пак подчертавам че загравя само и единствено при яко катерене....при което джипката върви само на бавни защото на 1-ва нормална скорост гасне....и това в продължение на 200-300 метра до километър !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Галопер: Проблем с охлаждането

      А инъче стрелката се качва на 3/4 от нулата...което значи че остава 1/4 до червеното или казано в проценти до 75%......! При никакви други условия стрелката не мърда измежду двете точки ...на клипа се вижда ясно !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Галопер: Проблем с охлаждането

        А все пак, стига ли до червеното?

        Коментар


        • #34
          От: Галопер: Проблем с охлаждането

          никога !
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Галопер: Проблем с охлаждането

            Може и да е нормално.

            Коментар


            • #36
              От: Галопер: Проблем с охлаждането

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Тука обаче се връщам на въпроса на Чавдар (V93) ,Радиатора погледнат отстрани има-няма 2 сантиметра.....или е 2 сантиметра или е около 1.7-1.8 сантиметра....
              Та Чавдаре ...поясни какво по точно имаш в предвид ?
              Имам предвид, че, внесените официално в България Галопери са били с 40-мм пита на радиатора, което най-вероятно е било някаква африканска комплектация с heavy duty охладителна система. Вероятно поради това, стрелката за температурата я виждах да отива над средата само на 2 пъти - първият път беше непосредствено след тази кална баня,



              по време на която въртящата се перка беше оплискала всичко, в т.ч. и радиатора, с кал, която после се беше спекла от топлината и ефективно беше направила питата въздухонепроницаема.



              Вторият път беше при едно продължително изкачване с гадна хлъзгава кал, което се качваше само със заварка на газта, с още недостатъчно добре измит радиатор.

              Както съм писал в тази тема , при смяна на оригиналния радиатор установих, че продаваните от "Нисенс" радиатори имат пита с едва около 25-мм дебелина и след разменена кореспонденция с фирмата разбрах, че това са радиатори, които по принцип са предназначени за (северо)западната част на Европа.

              Това ме наведе на мисълта, че комплектацията на Галоперите за Зап. Европа е вероятно да е била с по-тънките радиатори, които, съвсем естествено, имат по-малък капацитет за охлаждане.

              Според мен, резервът им е твърде малък, поради което при кротко каране по шосетата вършат работа, но като подкараш офроуд и поставиш колата в ситуация, в която имаш високи обороти, но ниска скорост на движение (т.е. обдухването остава само на виското), радиаторът започва да не се справя. Ако пък и питата е позадръстена и нещо друго не е съвсем наред, ситуацията става още по-весела ...

              Ако всичко друго по джипа ти е изправно, не изключвам точно това да е проблема.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Може и да е нормално.
              Ако колата е в изправност не е нормално и, според мен, е добре да се избягват такива ситуации. Дори и да не кипне чайникът, главите на тези двигатели не обичат голямата жега ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Галопер: Проблем с охлаждането

                Радиатора е под 20 мм дебелина......днес го гледах,а инъче е като чисто нов и от вътре и от вън....аз имам пароструйка а използвам и обезмаслител и тн....нямам кривини по ламелите...тъй като го пази радиатора на климатика.....!
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Галопер: Проблем с охлаждането

                  А от снимките се вижда че е закипяло и е изхвърлил охл.течност към акумолатора при теб !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Галопер: Проблем с охлаждането

                    А дали евентуално мога да намеря термостат за галопера,предполагам за паджерото е същия с по ниска температура .....и колко ориентировачно би струвал да си поиграя малко ...макар че си търся белята засега !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Галопер: Проблем с охлаждането

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      А дали евентуално мога да намеря термостат за галопера,предполагам за паджерото е същия с по ниска температура .....и колко ориентировачно би струвал да си поиграя малко ...макар че си търся белята засега !
                      Защо да не можеш?!? На времето сменях моя, ама беше преди 4 години, та не помня със сигурност каква беше цената, но ми се върти нещо от порядъка на 30-на лв.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Галопер: Проблем с охлаждането

                        По моя край има идна дума: "немАла врана рана и си разчепкала г*зо"...
                        Та и ти така. Като не ти загрява - не си играй с глупости. Просто имай едно на ум като катериш големи баири, и поддържай радиатора чист.
                        Впрочем и двата радиатора, защото като е зацапан климатиковия, водния пак няма обдухване....
                        Don't hunt IF you can't kill
                        първо 0883 после 333 накрая 448

                        LZ1BGD

                        Коментар


                        • #42
                          От: Галопер: Проблем с охлаждането

                          По вашия край имате и "Реденка Палас" с яка скара и сауни и други глезотии....! Радиаторите ми и трите са в безупречно състояние !
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Галопер: Проблем с охлаждането

                            RONINN здравей колега
                            Ти след като смени оня въпросния маркуч дето беше гръмнал имаш ли проблеми с загряването до колкото съм чел тука майче не си имал повече проблем или бъркам.В другата тема дето си писахме за виско и за загряване на високи обороти и то не винаги се указа следния проблем при мен. ЗА КОЕТО СЕ ИЗВИНЯВАМ НА КОЛЕГИТЕ ЧЕ ДО СЕГА НЕ СЪМ ГО ОПИСАЛ ИЛИ НЕ ПРИКЛЮЧИХ ТЕМАТА.И така на вапроса защо загрява когато си иска ,се оказа ено маркуче за охлаждане на турбината когато загрее доста започва да изпуска вода на тънка стуя която пада точно на колекторните тръби и веднага изсъхва но това го прави само на много високи убороти след което аз го смених това маркуче и проблема се реши временно след извесно време забелязвам пак вдига температура стига до горната точка на уреда дето показва в купето като намаля да карам по бавно пада под точката като увелича скороста се дига и след голямо пробане виско муфи почистване на радиатор промивка ми блесна следната мисъл ,да пробам водната помпа и какво установих голям луфт, гледам не тече от никаде да ама тя е скрита зад пласмасовия капак на ангренажа ,разглобявам капака и какво да видя тънка струика течност излиза от водната помпа тече само когато е загрял мотора и е запален следователно течноста изъхва и неможе да се види нищо от никаде без да разглобиш капака ,смяна на водна помпа и всичко си доди на място.Даже в студеното време съм сложил един картон пред радиатора голям е на половината на радиатора и няма проблем докато температурата на времето не надвиши 10 градуса,не си мислете че нямам термостат имам и работи картона съм го сложил щото карам на къси разтояния и сутрин ми трябва бързо да загрява, нали знаете сутрин на всички ни се спи все закасняваме децата на училище да закараме и др. има ефект от картона .Даже преди две седмици на язовир съединение или така наречения бистра го тествах без да искам влязох отсрешната страна срещу селото но вече бях от към стената и няма връщане на зад и тогава мислих какво да правя а там е голяма кал коловози пътят е с вираж към язовира от дръгата стръна нивата изорана ваобще плашещо полужения и докато мисля влючих предния мост и газ на педала първа втора 5-6 хиляди оборота излязох без големи проблеми тъй де имаше унасяния влизане в големи коловози на места големи локви с много кал такава рядка кал но излязох язовира е дълъг 8 км. голям зор изпотих се 150 хиляди пъти но излязох стрелката не мръдна стой си мяжду двете точки ,така като е с картона но и температурата на вън беше -4-5 градуса.
                            Последно редактирано от К.КОЛЕВ; 20-01-11, 15:46.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Галопер: Проблем с охлаждането

                              Здравей колега Колев,и преди и след маркучето не съм имал проблем с загряването освен на бавни скорости и много стръмно изкачване,толкова стръмно че на 2-ра бавна скорост джипката гасне,става въпрос за продължително катерене примерно 700-800 метра...примерно лифта над Сопот.......всъщност там спуках и маркуча но той просто от старост нямаше здрав конец и се надувал като презерватив.....При всички останали ситуации независимо от бавни,бързи,максимална скорост или буксуване в кал цял следобед стрелката не мърда измежду двете точки...Течове нямам. Антифриз не губи..Снимай тоя маркуч за турбото.....!

                              п.п Под загряване да се разбира излизане на стрелката измежду двете точки в средата....но никога не е влизала в червеното,стигала е 4-5 мм преди червеното.....
                              Последно редактирано от Roninn; 20-01-11, 20:18.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #45
                                От: Галопер: Проблем с охлаждането

                                Roninn
                                (п.п Под загряване да се разбира излизане на стрелката измежду двете точки в средата....но никога не е влизала в червеното,стигала е 4-5 мм преди червеното..... ) ДА и аз това имах предвид.
                                За снимка на маркуча на турбото е доста сложно трябва да махна акумолатора и ламарината която го пази от нагряване от колекторните траби ,но да знаеш поне при мен е така де търбината ми има водно ухлаждане едната тръбичка минава зад двигатела а другата идва под кулекторните траби и двете тръби имат по едно маркуче с цел умекотеване на вибрации ,но все пак ще пробам да направя някакви снимки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X