Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нещо се разсвири?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нещо се разсвири?

    Значи след малко кал и вода тази сутрин се появи един свирещ звук от към предното ляво колело (поне така мисля) Но до вечерта не изчезна както се надявах , да е закачило нещо и то да свири та с карането да падне (((
    Но какво забелязах, че на моменти не се чува, изчезва, после пак се появява.Дали не са накладки?Или спирачната машинка да болкира
    Принципно утре ще погледна по обстойно, ако се окажат накладки какви да взема? Тук компромиси не правя така, че да ме ориентирате към някакви добри ако може.Е и все пак модела да не е "супер профешанал" , че "минералите и газта" са ми ограничени.Парата де.$

    П.П.
    Вече 1 месец като го карам, а спирачната течност не е мръднала, да не би да се е задръстила системата нещо.С Лдата имах добър разход на ДОТ.
    LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

  • #2
    Re: Нещо се разсвири?

    Хората за свирка пари дават а ти не щеш))
    Погледни си накладките. Ако е свирене при спиране няма страшно, ако е стържене - кофти. Вдигни колата и завърти колелото. Някои накладки си свирят. Огледай и диска. Също така провери лагера
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      Re: Нещо се разсвири?

      OK. Ама свиренето (не стържене )е при движение постоянно не при натискане на спирачка ,а за лагера каде казваш се намира той ))?
      LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

      Коментар


      • #4
        До: Нещо се разсвири?

        Реших да не отварям нова тема след като вече има започната подобна!
        Та непосредствено преди спиране спирачките ми свирят. Това го забелязах и при друг Деф, а днес и един стар Range спря като влакова композиция на светофара. Минах техн. преглед и ми казаха, че са ОК, след като изрично им обърнах внимание. Защо (както казва Scrapheap) при спиране не е страшно и как така "някои накладки си свирят". Не че ми нарушава комфорта, но доколко това е нормално и често явление ли е при ЛР? Вие имате ли тези проблем (ако е проблем) с вашите роувъри?

        Коментар


        • #5
          До: Нещо се разсвири?

          И моите свирят , но оправията е нови.
          Някои накладки свирели.
          [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

          Коментар


          • #6
            До: Нещо се разсвири?

            Накладки. Аз съм с Делфи-Локхийд и "спи града".

            Коментар


            • #7
              До: Нещо се разсвири?

              A з даже бях пуснал такава тема , не я знам къде е.
              Ходих в магазина , смениха ми ги , и новите пак сисвирят. Свикнах. Сега жена ми ме усеща отдалеч като се прибирам ( и слага вечерята де ).

              Коментар


              • #8
                До: Нещо се разсвири?

                Първоначално публикуван от cop187 Преглед на мнение
                Но какво забелязах, че на моменти не се чува, изчезва, после пак се появява.
                Когато не си в движение при работещ двигател чува ли се ?

                Коментар


                • #9
                  До: Нещо се разсвири?

                  При мен (Freelander, TD, 1998 ) свирене при спиране се получи след една наистина хубава автомивка Сега, след като се позацапахме не свирим
                  Последно редактирано от emanuilis; 25-01-08, 17:50. Причина: корекция
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нещо се разсвири?

                    Ако свирещият звук се чува при работа на място, прегледай си ролките и хидравличната помпа.
                    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X