Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за избор на лаптоп ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за избор на лаптоп ?

    Здравейте колеги, напоследък обмислям да си ъпгрейтна лаптопа, който малко издиша като видео карта с нещо по-ново и актуално.Основното и единствено предназначение: пускане на музика, караоке и плейване-миксиране на видеоклипове.В момента лаптопа ми е със следната конфигурация: Prestigio EL80, Core 2 Duo T7200 2Ghz, 2GB RAM, 320 HDD 7200, Video GeForce Go 7600 256RAM.Останалите неща няма да изброявам.Машинката работи много стабилно, за съжаление, като закача ТВ или проектор и малко се "замисля" и усещам как работи една идея по-мудно, което да си призная ме подразва.Поради тази причина, дойде време да помисля за обновяване на хардуера.Поствам примерен модел, за да видите какви характеристики ми допадат.Ценовия клас е около 2000 лв. може и малко отгоре.Задължително 17", процесора не е толкова важен, колкото рам, видеокарта, бързооборотен хард и качествени материали.Благодаря предварително за съдействието.

    http://interacom.eu/%D0%BB%D0%B0%D0%...01x-dell00555/
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

  • #2
    От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

    По-скоро този
    Дисплея е 15.6", но е Full HD. Изглеждат невероятно тези дисплеи и имаш повече работно място от повечето 17" и си запазваш мобилността. За останалите пари си купуваш нов хард 7200rpm.

    Ако много държиш на 17" си избери един от тези. Особено последните два, ако двата харда могат да се конфигурират в RAID 0, това са твоите машини. Но дори и първия е с хард 7200rpm.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

      Лично аз бих се въздържал от 17 инчов лаптоп. Първо са доста по-тежки и обемни, и второ са много трудни за носене на гръб. Лично аз мразя лаптопи, но за мен златната среда е най-добрия вариант в тези устройства - 15-15.6 инчовите за сега са най-добре.

      Ако ползваш лаптопа само за музика и филми Dell Studio са малко прекалено скъп избор, но какво пък - парите са си твои и избора също. Бих ти препоръчал някой модел на Asus до 800 лева. Не, не се шегувам - за филми и видео се справят напълно прилично, а като го изтървеш в някоя локва боли по-малко.

      <off-topic>
      Лично аз бих си купил за горе-долу тази цена Dell Streak, който НЕ е лаптоп, но пък е отлично преносим и става и за филми, и за видео
      </off-topic>

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        По-скоро този
        Дисплея е 15.6", но е Full HD. Изглеждат невероятно тези дисплеи и имаш повече работно място от повечето 17" и си запазваш мобилността. За останалите пари си купуваш нов хард 7200rpm.

        Ако много държиш на 17" си избери един от тези. Особено последните два, ако двата харда могат да се конфигурират в RAID 0, това са твоите машини. Но дори и първия е с хард 7200rpm.
        Благодаря за инфото, но не държа да е Full HD, за 17" решението е твърдо, ще погледна ревютата на моделите от линковете.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Лично аз бих се въздържал от 17 инчов лаптоп. Първо са доста по-тежки и обемни, и второ са много трудни за носене на гръб. Лично аз мразя лаптопи, но за мен златната среда е най-добрия вариант в тези устройства - 15-15.6 инчовите за сега са най-добре.

          Ако ползваш лаптопа само за музика и филми Dell Studio са малко прекалено скъп избор, но какво пък - парите са си твои и избора също. Бих ти препоръчал някой модел на Asus до 800 лева. Не, не се шегувам - за филми и видео се справят напълно прилично, а като го изтървеш в някоя локва боли по-малко.

          <off-topic>
          Лично аз бих си купил за горе-долу тази цена Dell Streak, който НЕ е лаптоп, но пък е отлично преносим и става и за филми, и за видео
          </off-topic>
          Размера и килограмите не ме притесняват, това е машина, която се ползва единствено за работа.Останалата част от апаратурата е толкова обемна и тежка, та един лаптоп е капка в морето.Не съм се спрял точно на марката Дел, може и Тошиба или HP, за мен е по-важно да е хубава, изпитана машина, която да работи безпроблемно.Убеден съм че машина от 800 лв. с нищо няма да превъзхожда сегашния ми лаптоп, като характеристики и при миксирането на клиповете ще се усети това.Благодаря за идеята за Dell Streak, но явно не съм обяснил правилно че лаптопа се ползва за диджейска работа и поради тази причина няма как да работя с такива миниатърни машинки.
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

            За миксирането на звук по-скоро ще ти трябва добра звукова, карта. За Dell Streak в такъв случай и дума не може да става, да

            За миксиране на клипове бих ти препоръчал някое ATI, заради AVIVO технологията, която до голяма степен подпомага видео де/кодирането. Ако ти харесват 17' лаптопите според мен има доста избор - специално тези двата, които ти препоръча Сребърния си ги бива - отговарят на твоите изисквания най-малкото Ако бях на теб бих си оставил и 200-240 лева за хубава ВЪНШНА аудиокарта

            Не си купувай Toshiba - каквото съм видял от тях напоследък все е ръб. HP-тата са малко по-нежни и си искат пазенето - ако това не е проблем за теб можеш спокойно да си купиш такова. Dell са ми слабост от едно време... за това за тях няма да казвам нищо - да не подвеждам

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

              Иване защо ше се мъчиш. Има си решение на проблема :
              http://www.thomann.de/gb/numark_nuvj.htm
              ама трее си го купиш от немския вариянт на страницата,че съм ти дал английския линк. Ще се родиш със него .
              висете отпуснато

              Коментар


              • #8
                От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                За миксирането на звук по-скоро ще ти трябва добра звукова, карта. За Dell Streak в такъв случай и дума не може да става, да

                За миксиране на клипове бих ти препоръчал някое ATI, заради AVIVO технологията, която до голяма степен подпомага видео де/кодирането. Ако ти харесват 17' лаптопите според мен има доста избор - специално тези двата, които ти препоръча Сребърния си ги бива - отговарят на твоите изисквания най-малкото Ако бях на теб бих си оставил и 200-240 лева за хубава ВЪНШНА аудиокарта

                Не си купувай Toshiba - каквото съм видял от тях напоследък все е ръб. HP-тата са малко по-нежни и си искат пазенето - ако това не е проблем за теб можеш спокойно да си купиш такова. Dell са ми слабост от едно време... за това за тях няма да казвам нищо - да не подвеждам
                Аз си имам външна карта: http://www.soundonsound.com/sos/may0...firewireap.htm
                Утре ми пристига и новия миксер, който също има вградена саундкарта: http://www.pioneer.eu/uk/content/pre...5000mixer.html
                С аудиото няма проблем, остава да наблегнем на видеото.
                Основния ми въпрос беше, на коя измежду трите марки да се спра, HP, Toshiba или Dell.Вече от няколко места ми хвалят доста Dell и явно има защо.На HP ми похвалиха EliteBook, който се води мултимедиен, някакви отзиви за него ?
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                  Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                  Иване защо ше се мъчиш. Има си решение на проблема :
                  http://www.thomann.de/gb/numark_nuvj.htm
                  ама трее си го купиш от немския вариянт на страницата,че съм ти дал английския линк. Ще се родиш със него .
                  Тони, хардуера е ясен, ама пак си трябва лаптоп, към който да се закачи конзолата
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                    Основния ми въпрос беше, на коя измежду трите марки да се спра, HP, Toshiba или Dell.Вече от няколко места ми хвалят доста Dell и явно има защо.На HP ми похвалиха EliteBook, който се води мултимедиен, някакви отзиви за него ?
                    По този въпрос подкрепям казаното от господин никой:
                    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                    Не си купувай Toshiba - каквото съм видял от тях напоследък все е ръб. HP-тата са малко по-нежни и си искат пазенето - ако това не е проблем за теб можеш спокойно да си купиш такова. Dell са ми слабост от едно време... за това за тях няма да казвам нищо - да не подвеждам
                    Тошиба напоследък дават много и разнообразни проблеми. Хубавото в този случай е, че сервиза им работи много бързо и качествено. Продукцията на HP и DELL според мен е съизмерима като качество, но и аз като господин никой си имам предпочитания към DELL. HP наскоро се изложиха с DV6 серията, та си имам едно наум. Ако решиш HP все пак - DV7 серията има модели, които са с алуминиев корпус и изглеждат и стоят много добре.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                      Ама нюмарка взема 'сичкото видео върху себе си . Може да бачка и стендалоун. Поразгледай го. Мое и без лаптоп....
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                        <off-topic>
                        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                        Аз си имам външна карта: http://www.soundonsound.com/sos/may0...firewireap.htm
                        Утре ми пристига и новия миксер, който също има вградена саундкарта: http://www.pioneer.eu/uk/content/pre...5000mixer.html
                        А колега евала за мерака и парите в това нещо... признавам си, че се впечатлих Мислех да ти препоръчам някой евтин Creative, но явно съм объркал адреса Хубава техника.
                        </off-topic>
                        За видео имаш няколко възможности - лаптоп с nVidia/IntelGMX (говоря за лаптоп, който има и ДВЕТЕ) или ATI. Която и да избереш мисля, че няма да си недоволен. Лично аз за подобни задачи си клоня към ATI-то (нищо, че си купих флагмана на nVidia ).

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          <off-topic>

                          А колега евала за мерака и парите в това нещо... признавам си, че се впечатлих Мислех да ти препоръчам някой евтин Creative, но явно съм объркал адреса Хубава техника.
                          </off-topic>
                          За видео имаш няколко възможности - лаптоп с nVidia/IntelGMX (говоря за лаптоп, който има и ДВЕТЕ) или ATI. Която и да избереш мисля, че няма да си недоволен. Лично аз за подобни задачи си клоня към ATI-то (нищо, че си купих флагмана на nVidia ).
                          Аз съм професионалист и не правя компромиси с техниката с която работя, както споменах днес ми пристигна новия пулт с вградена саундкарта, уникален звук са направили инженерите от Пайнер.Тони ако купуваш подобен миксер, горещо ти го препоръчвам.





                          И най-после нещо, което няма щампа "Made in China"



                          Докато бях в Динакорд, проверих наличностите за Нумарк и се оказа че имат два в наличност, за съжаление в София.Май няма да мога да го тествам преди да го купя.

                          Ето и малко оферти от една приятелка, която работи в компютърна фирма.Някакви мнения ?

                          Лаптоп DELL Inspiron N7010 17.3" Светодиод (Подсветка) TrueLife (1600x900) TFT, Core i3 Mobile 370M, DDR3 SDRAM 4GB, DVD±RW, ATI Mobility Radeon HD5470 1GB, Wi-Fi, BT, 500GB HDD, Стерео говорители, Web Cam, HDMI, 6 cells, Free DOS, Син - 1390 лева

                          Лаптоп ACER Aspire 5742G-484G64Mnkk 15.6" CineCrystal (1366x76 TFT, Core i5 Mobile 480M, DDR3 SDRAM 4GB, DVD Super Multi, GeForce GT 420M 1GB, Wi-Fi, 640GB HDD, Стерео говорители, Web Cam, HDMI, 6 cells, Linpus Linux, Черен – 1340 лева

                          Лаптоп Toshiba Satellite L675-11J Intel Core i5-460M(2.53/2.80GHz,3MB L3 Cash)/ 2GB+2GB DDR3 (1066MHz)/ 500GB (5400rpm)/ 17.3" HD+200 CSV LD (1600x900)/ DVD-Super-Multi (+-R DL)/ ATI Mobility Radion HD5650 1GB DDR3/ LAN 10/100/ Wireless Intel 802.11(b/g/n) / 3 x USB 2.0 (supporting USB Sleep-and-Charge)/Bluetooth/ 7-in-1 Bridge Media slot (D Card, SDHC Card,Memory Stick®, Memory Stick Pro™, MultiMedia Card™)/ integr. 0.3Mpix WebCam/ Mic w/o auto macro/ eSATA/USB combo x 1/ Express card type remote controller + CIR/1 x RJ-11/ 1 x RJ-45/ VGA/ HDMI/ 6 Cell Battery/ Microsoft Windows7 64 bit Home Premium/ Office 2010 Starter / 2 години EMEA международна гаранция/ 2.65 - 3.15 kg – 1730 лева

                          Лаптоп Toshiba Satellite A660-1EV Intel Core I5-460M (2.53/2.80 GHZ TURBO, 1066MHZ, 3MB Cache)/ 2GB + 2GB DDR3 (1066MHZ)/500GB (5400RPM) SATA/ 16.0 HD-LED 200 CSV (1366 x 76 / NVIDIA GeForce GT330M 1GB DDR3/ Blu-Ray RW drive/ LAN 10/100/Mbit/Wireless 802.11(B/G/N) + BT V2.1+EDR (WIFI and Bluetooth combo card)/eSATA/USB/ 3xUSB/ VGA/ Bridge Media slot (Support Media Type: SD Card, Mini SD Card, Micro SD Card, SDHC Card, MultiMediaCard, Memory Stick Card, Memory Stick Pro Card) / Integrated 1.3 Megapixels Video Camera 1280x1024)Headphone Jack (Stereo)/ External Micrphone Jack/ Express Card Slot/ 2 memory slots x2/ Harman Kardon Speakers/6 Cell - 4400 Battery/Multi Touch pad/ Microsoft Windows7 64bit Home Premium/ Office 2010 Starter / 2 години EMEA международна гаранция/ 2.72kg – 1830 лева
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                            Acer-ът звучи добре, имаше и някакъв ДЕЛ с 6гб рам, но не помня модела. За Тошиба все кофти работи съм чувал.
                            --------------------------------------------------
                            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                            [/FONT]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                              Винаги ми е харесвал 5000 ама ми е мноо широк. Аз пускам тек и техно и пускам олд стайл - плеъри + тесен миксер обичам. А за лаптопа пихме студена вода с един делл за 3800 лева дето му измъчихме картата и зе да спира когато си поска. Да не говорим,че вентилатора му вкарваше бруум. Скъсах си нервите с него... После па и пиксели изгореха и като пробвахме да го върнем и ония ми казаха (от една от най големите вериги за компове) че тва не е повод за рекламация и вече само Панасоник или Епъл или нещо друго което се охлажда през корпуса. Или изръсване за това http://www.images2.co.uk/pcdj/PCDJ_O..._SI555005.html.... Качеството толкова падна напоследък,че колкото и да се изръсиш не е гаранция. Аз лично на твое място не бих гледал в потребителска електроника въобще.... Аз спрях да пускам на нещо друго освен хардуер който не мое да забие. Па и да забие вадиш иглата и.... Не подценявай Панасоник с много ниски качества на хартия. На практика бие до три пъти по-силни (на книга) конфигурации. А за надеждност там не е въпрос на обсъждане.... Поразрови се мое да има некоя оферта за тия пари. Пет години ползвах преди години един CF 17 със 64 рам и процесор 300 и въртеше трактор и проста визуализация без да му дреме, па и конферентно парти със камера и нет закачени... Та поразрови се. Предполагам не бързаш.... Знам че съм си странен ама и аз да дам 5 тте си стотинки.
                              И каквото и да избереш мноо весело да го ползваш .
                              П.с. Мойте паиниър неща са били винаги малайзийски . нали за тва си купуваме гетобластъри да видим "мейд ин джапан" .
                              висете отпуснато

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X