Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пусков мeханизъм за ЮМЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пусков мeханизъм за ЮМЗ

    Здравейте,купих трактор които е с пусков механизъм и проблема е такъв че неиска да запали пусковият двигател (ток има,центровката е добра според мен ,бензин отива до карбуратора него го продухах) и пак не иска да запали помагайте че вече се изтормозих.

  • #2
    От: Пусков мвханизъм за ЮМЗ

    Слабо то им място на тия пускови са тоците.Те май имаха и кондензатор провери него.Центровката и тя има тънкост.До колкото си спомням магнета се центоваше към себе си и после към пусковия.

    Коментар


    • #3
      От: Пусков мвханизъм за ЮМЗ

      Точно така е, но съм забравил как точно се правеше. Моето ЮМЗ е със стартер.
      А сега по магазините има направени редуктори с някакви по-малки стартерчета, слагат се направо на мястото на пусковия двигател. Ако трактора няма да се кара през зимата това е добра алтернатива. Само дето са по 500-600 лева...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Пусков мвханизъм за ЮМЗ

        Здравей колега та комуниста щом има ток и бензин нема начин да нема начин да не запали почерпи го обилно горе на главата има чашка с клапан налей му направо от там по дълго важе и яко дърпане му е майката .Долу в мазята ми се търкаляха две три чисто нови от онова време имам и капачката която замества пусковото и се монтира на неговото място и се поставя стартер.
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • #5
          От: Пусков мвханизъм за ЮМЗ

          Чесно казано не ми се слага стаетер за сега, а пусквото неиска да запали и с почерпване има ток а като я отвия свеща е мокра.

          Коментар


          • #6
            От: Пусков мвханизъм за ЮМЗ

            Остави кабела без лула и на мелиметър разстояние от свеща.
            FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

            Коментар


            • #7
              От: Пусков мвханизъм за ЮМЗ

              Първоначално публикуван от hristo kocev Преглед на мнение
              Чесно казано не ми се слага стаетер за сега, а пусквото неиска да запали и с почерпване има ток а като я отвия свеща е мокра.
              Сигурен ли си за центровката?
              Когато има добра искра, има и бензин, има и компресия остава само това...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Пусков мвханизъм за ЮМЗ

                Руски разбираш ли?

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/KamAZadjiq/MTZ.zip

                Доста подробно ръководство за ремонт и експлоатация.
                Лошото е малко грубите чертежи, но ако долу-горе имаш представа за какво става въпрос може и да се справиш.
                Има и пусковия двигател, на 37 страница
                Поздрави.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Пусков мвханизъм за ЮМЗ

                  Ако е мокра свеща и не иска да запали,да не би до го дави бензина.Като застанеш с/у пусковия двигател най-отдолу има пробка която "гледа" с/у теб развий я да изтече,ако има бензин в картера на пуск. двигател,може да не я завиваш повече,работи и без нея,поне моя е така.Друго,виж иглата и карбуратора на нея има много малък О-пръстен,ако не уплътнява той от там се "дави".Няма начин да не запали,ако всичко му е в ред,палил съм го дори на минус 10-12 градуса.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пусков мeханизъм за ЮМЗ

                    Кольо, можеш да погледнеш в темата части за ЮМЗ има телефона на човека за който писах за вратата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пусков мeханизъм за ЮМЗ

                      Колеги благодаря ви ще пиша в събота какво сум направил.Кольо това ръководство е идеално нямаш грешка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пусков мeханизъм за ЮМЗ

                        Колега тази пробка на картера на пусковото дето се развива като се удави я замени с гресьорка на която и махни сачмата и пружинака.За магнита свалиго от пусковот подсуши го добре почисти чукчето добре даже извади чукчето и му учисти оста добре да е суха чукчето тряба да утваря толкова колкото да вкараш прегънат на две фолиото от цигари,самия магнит като го вартиш на ръка се усеща една задържане и след това още едно абе нещо като прищракване се получава това са ти горна мъртва точка и долна мъртва точка без значение на кое задържане ще го гласиш ,гласи го като почне да задържа да започне чукчето да отваря и това е,като го сложиш ако не запали го смъкваш и превърташ пеперудката на магнита обратната или половин оборот и ще запали .Тест на магнета като си го смъкнал и всичко което съм ти писал си го направил сложи го легнал с бутона за гасене на горе и варху корпуса капни малко бензин подаи му кабела за ток на 3-4 милиметра и заварти ръка магнета трябва да запали бензина ,заплили бензина и пусковото ще запее ,провери бътона за гасене дали не опира като е поставен магнета.Карбуратора раглоби внимателно и почисти добре как то ти е писал един колега виж гумения о пръстен да ли нее скъсан пробаи идвали горива ,кранчето прави проблеми някой път продухаи добре системата,и ако пак не запали тогава сигменти са за смяна от трабант и мотор иж стават перфекно ,ще погледна да ли не мие останал някой друг сигмент ,някой в темета беше писал че има пускови двигатели в мазата виж кой е и си вземи от него направо цяло .Свеща ти трябва да е суха и с малко растояния мисля че беше някаде около 0,35-0,45 милиметра ако имаш луфтомер я замери и сменяи свещите да е суха ,ако е влажна пепел от цигара подсушава добре .Това дано да съм помогнал

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пусков мeханизъм за ЮМЗ

                          Колега да не си прекалил с маслото в бензина ,ако си го изтървал в повече то задължително ще ти зацапва свеща/също така зацапва и от стар бензин/ пробвай с пресен бензин без да слагаш масло в него само за проба ,на пусковото нищо няма да му стане за толкова .А за пробката долу след като я отвъртиш и изтече бензина отвори декомпресьора на главата на пусковото и го завърти с въжето 2-3 пъти след като го продухаш слагаш пробката затваряш декомпресьора и с чистия бензин трябва да запали ,ако не запали проблема е в центровката или в магнета успех

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пусков мeханизъм за ЮМЗ

                            Какво масло слагаш на бензина ,повечето колеги слагат М10д,но с двутактово масло пали много по-лесно и не се зацапва!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пусков мeханизъм за ЮМЗ

                              Като гледам всичко което искам да кажа е изписано. Само кратко допълнение:
                              1. Най- добре си пали с оригинално настроена свещ от моторен трион (да точно така онези с късите резби) това разтояние което го е написал по- горе колегата ми се вижда малко малко.
                              2. Аз го карам с масло М10Д (просто не ми се купува отделно за малкият двигател :Д). Сипва се по 70-80 мл. на литър.
                              3. Чух че един приятл на аща ми си е направил на Т-то магнета, така че да взема ток от аку-то, а от магнета ползва само чукчето и наковалнята. Тока му минава през две големи бубини. Това е само за стартери де, понеже стартера не може да даде такъв ряз на маховика, както ръката.
                              Кольо Динев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X