Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отдушници?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отдушници?

    Здравейте!
    От доста време имам желание да си изведа отдушниците на СК, РК и дифовете по-нависочко. Днес използвах хубавото време и проверих дали няма поражения в маслата им след неколкократното форсиране на една рекичка преди време.
    Така, масълцето си е бистро за мое успокоение, но не успях да открия въпросните отдушници, въпреки обстоиния оглед ( по мои предположения би трябвало да се намират в горната част ). В ръководството също не успях да ги забележа. Ако има значение - колата е ОФБ КБ.
    Някой, ако е правил тази процедура ( извеждане на отдушниците ) и му се занимава с клавиатурата, да сподели къде точно да ги търся, евентуално и ако са правени снимки ще съм благодарен да ги видя!
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

  • #2
    От: Отдушници?

    ако ти се чака до пролетта ще ти ги покажа със снимки
    предполагам, че ще си ги намерил до тогава така, че споделяй и мен ме чака същото.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Отдушници?

      За задния диф се вижда отгоре посредата, на него мисля със сигурност да му пусна един по-дълъг маркуч, че маслото като я взех колата беше с кал в него, напред не съм обръщал внимание, ако ми се наложи да лягам отдолу ще ги потърся и снимам.

      Коментар


      • #4
        От: Отдушници?

        Точно задния диф го зяпах най-подробно, че ми беше по-достъпен отвсякъде - отгоре видях само датчик, с кабел, влизащ в него. В почивните дни съм планирал смяна на маслото в двг. и ще огледам пак!
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #5
          От: Отдушници?

          Гледай пред ляво задно колело, има "шапчица" на пружина и е на нивото на шасито.Тръбичката е 6мм.

          Коментар


          • #6
            От: Отдушници?

            утре ако незабравя ще направя снимки на моята, че в момента е свалена. Аз преди време бях си ги прекарал с маркучи до капака с клапан.

            Коментар


            • #7
              От: Отдушници?

              Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
              Точно задния диф го зяпах най-подробно, че ми беше по-достъпен отвсякъде - отгоре видях само датчик, с кабел, влизащ в него. В почивните дни съм планирал смяна на маслото в двг. и ще огледам пак!
              Привет Алекс,предполагам, това ще ти свърши работа...
              http://minchevp.snimka.bg/tuning/kor...7.19953285.big
              ...снимката съм правил лятото,...та по спомен мисля ,че е маркучето ,което се вижда на преден план(по-светлото).Ще го познаеш ...то е фиксирано с планка към напр. греда на шасито и е с метално капаче!
              Успех!

              П.П. виж и симка 3

              Коментар


              • #8
                От: Отдушници?

                Благодаря на всички! В почивните дни ще огледам на спокойствие!
                Казано е:
                -"Обичай ближния",
                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X