Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С куче в чужбина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С куче в чужбина?

    Някой да има идея, какво ми е необходимо или къде може да ми дадат по подробна информация ако искам да си взема кучето до Гърция?

  • #2
    Re: С куче в чужбина?

    Кучето трябва да има чип и син паспорт със бита ваксина за бяс поне 40 дни преди пътуването и документ от РВМС (издава се в деня преди пътувяането, като се ходи с кучето, намира се в Банишора). Първо минаваш през твоя доктор. Той ти подготвя всички неоходими документи и заверява, че кучето е клинично здраво.
    Последно редактирано от Ивайло Върбанов; 06-04-07, 08:15.
    IvoVarbanov.bg

    Коментар


    • #3
      Re: С куче в чужбина?

      И аз съм със същия дерт. Опитай при твоя ветеринар. Ако ти издаде паспорт, би трябвало да нямаш проблеми.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        От: С куче в чужбина?

        Моля ако някой е пътувал до Гърция с куче това лято да сподели какви са актуалните изисквания.
        Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
        BMW F650CS
        Радо о885 5о 59 5о

        Коментар


        • #5
          От: С куче в чужбина?

          Зависи от кучето. На нас за Йорки-то дори не му поискаха паспорта.

          Иначе Паспорт, чип, ваксини и данък.

          Не знам какви са законите там, но ако кучето е по-голямо от 10 кг не е лошо да носиш един наморник.

          Коментар


          • #6
            От: С куче в чужбина?

            Кучето трябва да има международен паспорт чип и ваксина срещу бяс и то поставена преди повече от 21 дни.Деня преди тръгването трябва да го заведете при ветеринар за да удостовери че е здраво.

            Коментар


            • #7
              От: С куче в чужбина?

              Може би отговора ми е закъснял,тази година 3 пъти водих кучето до Гърция и единствено паспорта с отразена ваксина и чип,не съм го водил при ветринаря преди пътуванията.,на границата даже и не го отврят паспорта.

              Коментар


              • #8
                От: С куче в чужбина?

                Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
                Кучето трябва да има международен паспорт чип и ваксина срещу бяс и то поставена преди повече от 21 дни.Деня преди тръгването трябва да го заведете при ветеринар за да удостовери че е здраво.
                Ето това е абсолютно верният отговор.Този септември ходихме със звяра(двегодишен нюфаундленд) из Гръчко.Преди да тръгнем предприехме всички гореописани процедури.На границата никой не погледна нищо, в страната също.Но е хубаво човек да си е изряден в чужди държави, особено ако не знае законодателството им
                Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                • #9
                  От: С куче в чужбина?

                  Две години поред ходим в Гърция с бигъл. На границата никой не ни пита нищо за кучето. Иначе имахме ваксината и чип сложени.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X