Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Аркадаш ! Критериите на експеримента ти не са коректни ! Тури една крушка на Фронтерата в габарита 5W - 12V , а в другия габарит - пак 5W , ама 24V и кажи после има ли разлика

    ... а аркадаша дето твърди че има 24-ватова в крушка по Фронтерата , може и да е прав - ако е имало интервенция по нея от някой дето е мушнал квото е имал под ръка .Не е от него , щото той е с 30-годишен електрически стаж . Само дето той пък твърди , че по-рано му е светела по-силно . Извода е че някой в негово отсъствие е направил горната интервенция .
    Владо, дали се сещам при инсталация 12 волта, коя крушка с мощност 5W, но едната 12, а другата 24 волта ще свети по-силно?
    Примерът който съм дал с еднакви волтажи, но различни ватове е аналогичен.
    Решения за "дневно" и "нощно" светене дал Господ, при плеърите за автомобил си има отделна жица/габарит, светлини - по слабо от дневно светене на дисплея/, ама са само на 12 волта.
    Последно редактирано от maxxx; 11-01-11, 20:37.

    Коментар


    • #17
      От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

      В ел. схемите го дават като цял панел "арматурно табло".Ако си имал 24В лампа там и сега сложиш 12В би трябвало в режим на включени фарове да изгори.
      Всъщност в режим изключени фарове (през деня да си свети колкото иска силно,а вечер да намаля)
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #18
        От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

        Не съм мерил колко се подава там -утре ще го измеря,но си мисля че е направено вечер като се включи контакт да свети слабо за да можеш да видиш каде е ключа и след включване да светне по силно-нека които има такава да провери как работи и тогава да говорим

        Коментар


        • #19
          От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

          Първоначално публикуван от ибрахим Преглед на мнение
          Не съм мерил колко се подава там -утре ще го измеря,но си мисля че е направено вечер като се включи контакт да свети слабо за да можеш да видиш каде е ключа и след включване да светне по силно-нека които има такава да провери как работи и тогава да говорим
          Не се занимавай толкова с тази крушка. Стандарта на тази крушка е 12 волта и 2 вата. Сложи такава. И трябва да свети по-силно като не са запалени фаровете. Чудя се защо ти е да ти свети толкова силно като си на запалени фарове, но това си е твое виждане и преценка какво ти е удобно и какво не. Ако искаш да ти напомня да си пускаш фаровете през деня, просто ги направи да се включват автоматично и готово.
          Успех.

          Коментар


          • #20
            От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

            Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
            Не се занимавай толкова с тази крушка. Стандарта на тази крушка е 12 волта и 2 вата. Сложи такава. И трябва да свети по-силно като не са запалени фаровете. Чудя се защо ти е да ти свети толкова силно като си на запалени фарове, но това си е твое виждане и преценка какво ти е удобно и какво не. Ако искаш да ти напомня да си пускаш фаровете през деня, просто ги направи да се включват автоматично и готово.
            Успех.
            Да точно затова искам да свети по силно когато са включени фаровете-дано не се заблуждавам но мисля че като я купих преди два месеца светеше,и сега свети но винаги без значение дали са включени фаровете но се вижда само на тъмно.Ще търся точно такава фронтера да проверя при нея как е и тогава ще се разбере-а лампата не е сменяна от никого откакто я купих-обичам да е всичко изправно и то както конструктора го е направил

            Коментар


            • #21
              От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              ...Владо, дали се сещам при инсталация 12 волта, коя крушка с мощност 5W, но едната 12, а другата 24 волта ще свети по-силно?
              Примерът който съм дал с еднакви волтажи, но различни ватове е аналогичен.
              .....
              Знам бре , аркадаш ! Шегичка !

              А аз да използвам темата по този повод , за да попитам : На нашите кошници как се сменят крушчиците , осветяващи копчелъците за габарити и фарове ? Пак ли се сваля таблото ? Щото целия ред ми не свети Добре поне че тези на чистачките "тлеят" .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

                И мен ме интересува, че чека ми угасна(изгоря) а бях по-спокоен като си светеше.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #23
                  От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  А аз да използвам темата по този повод , за да попитам : На нашите кошници как се сменят крушчиците , осветяващи копчелъците за габарити и фарове ? Пак ли се сваля таблото ? Щото целия ред ми не свети Добре поне че тези на чистачките "тлеят" .
                  Беше писано по въпроса, че на самия ключ вляво има пластмасов винт и там е крушката.Трябва да махнеш козирката над приборите, за да откачиш куплунга на ключа и фиксирането му.

                  Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                  И мен ме интересува, че чека ми угасна(изгоря) а бях по-спокоен като си светеше.
                  Таблото с уредите долу, няма друг начин.
                  Не е сложно, но е малко играчка - като махнеш корите зад волана, отдолу има две видии, които държат таблото, намират се почти пипнешком и с дълга рапидна отвертка.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

                    Извинявам се -това съм го правил но наполовина.По-скоро въпроса ми е дали се държи на жилото на километража и има ли някаква тънкост там?
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

                      По спомен беше с карабинка/стискаш или дърпаш леко чопчето и издърпваш назад/ откачането на жилото или с четвърт оборот ляво/дясно.Без да откачиш жилото няма начин да извадиш таблото.
                      Последно редактирано от maxxx; 13-01-11, 21:21.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лампа на ключа за фарове-TDS2.5 sport-kb

                        Благодарско!Мисля ако има подходящи размери лампички от светодиодните от тях да сложа.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X