Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за изпарител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за изпарител

    Колего волгата ми е 24-10 и мисля че е с карбуратор 126г електронно запалване и изпарител (купих го втора употреба ) Ланди Ренцо ,дайте ми препоръка да го сменям ли или да го ревизирам защото не работи хубаво и не ми харесва разхода настройвали са го давама газаджии и не ми се дават повече пари за настройки,отделно аз съм си играл много пъти. Има ли смисъл да му сменям мембарните или предложите някакъв евтин нов вакумен изпарител.

  • #2
    От: Питане за изпарител

    Мисля си, че разхода е от колата, а не от изпарителя...

    На прост вакуумен изпарител ако му се сменят мембраните и гумичките би трябвало да стане като нов. Стига да няма нещо пипано по механичната част(има и такава вътре). То и на електрическия така де, разликата между двата е минимална, и почти няма отношение към разхода на газ.

    Все пак в някой читав магазин за газови уредби ще ти препоръчат някакъв нов изпарител. Не са скъпи-нещо от порядъка на 50-70 лев трябва да са. Сложи един нов и пробвай.
    Но волга и икономичност са взаимноизключващи се понятия
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Питане за изпарител

      И ти си прав колега ,но няма как да е от мотора на 100 хиляди реални ,сменяно масло през 5000 ,а испарителя ,го взех втора употреба , и май ще сменям мембраните ,те са 15 тина лева пък да видим .

      Коментар


      • #4
        От: Питане за изпарител

        по добре вземи един нов електрически ,за около 50 кинта ,ама никога не е сигурно дали ще успееш да рециклираш стария успешно и тогава
        ще си двойна набутка
        па и електрическия ще можеш да сам да си го сложиш ако поназнайваш малко ,единствено трябва да добавиш една жица от + на газовия клапан до този
        изпарителя .
        ако мога да избирам между вакумен и електрически никога повече вакумен (лични лоши преживявания)
        успех каквото и да избереш

        Коментар


        • #5
          От: Питане за изпарител

          Това ланди ренцо по-добре него пипаи от 3- един става както трябва а със платна от 15лв. нищо няма да стане,оригиналните мембрани са от 32лв. на горе.Неси вземаи и турски за никъв нестават,наи добрия вариант е ново ловато но то струва 120/130лв.или старгас също са добри но нямат вакумни,а за електри4ески ще се наложи да смениш и ключа със автоматичен на три положения като едното е неутрално(ни гас ни бензин)иначе ако забравиш колата на контакт и гаста излита през филтара.

          Пздрави.
          Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

          Коментар


          • #6
            От: Питане за изпарител

            Волгата ще работи пали и гори по малко с вакумен изпарител от колкото с електрически.

            Коментар


            • #7
              От: Питане за изпарител

              Първоначално публикуван от kalin_79 Преглед на мнение
              Волгата ще работи пали и гори по малко с вакумен изпарител от колкото с електрически.
              Това го обявявам за пълна глупост, докато не го обосновеш с нещо повече от невежество.

              За автора на темата:
              1. Колко гори Волгата на дълъг път и колко в града?
              2. На колко километра е изпарителят от последната ревизия?
              3. С колко градуса мръдна центровката от стандартната?
              4. На колко километра е въздушният филтър?
              5. Има ли тази Волга въздушен термостат преди въздушния филтър?

              Коментар


              • #8
                От: Питане за изпарител

                Всички УАЗки при нас са с газови уредби. Тези, който са с вакумен изпарител палят като на бензин, горят малко и не създават проблеми. Другите с електрическите изпарители палят с по продължително въртене и често се давят с газ.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за изпарител

                  С вакуумен и с електрически изпарител се пали по различен начин, но след запалването те нямат разлика в поведението.

                  Цялата конструктивна разлика между вакуумния и електрическия изпарител е в начина на "изключване" на изпарителя при неработещ двигател. Вакуумният има мембрана, а електрическият - електромагнит, на едно и също място, с една и съща функция - като изчезне вакуумът, или токът, да спрат всякакъв приток на газ към двигателя.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за изпарител

                    Първоначално публикуван от kalin_79 Преглед на мнение
                    Всички УАЗки при нас са с газови уредби. Тези, който са с вакумен изпарител палят като на бензин, горят малко и не създават проблеми. Другите с електрическите изпарители палят с по продължително въртене и често се давят с газ.
                    Проблема е в неправилен реглаж или други технически неиздържани работи.
                    Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за изпарител

                      Да не отварям нова тема ,да попитам тук-има ли някой впечатления за изпарител с повишена мощност "заволи",в кой ценови клас е ,надеждни ли са и пр.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за изпарител

                        Не се вкарвай в приключения,вземи си ловато или брц дори и стар да е, прати ми го и ще ти го отремонтирам имам оригинални мембрани да се родиш.От заволи наиш как шта заболи.
                        Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за изпарител

                          Не бе, вече си ми е на колата в комплекта на ГИ ,та затова питах

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за изпарител

                            В сравнение с томазето,стефанели,ловато или БРЦ как е -това питах.И други марки ,които не се сешам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за изпарител

                              По нисък клас.
                              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X