Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С извинение-зарядно...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: С извинение-зарядно...

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Пичове, аз пак да питам, сериозно ли смятате да дадете по 140 кинта за 3-4А зарядно??
    Да не би да има някаква хитрост, дето я пропускам?
    Ама е лъскаво и високоинтелектуално!

    Коментар


    • #17
      От: С извинение-зарядно...

      Не разбира се, нали за това търсим вариант за по-ниска цена, на мен ми хареса оцията за съживяване на полумъртви акумулатори, че имам 3 такива, един да вдигне и се е изплатило на 50%.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #18
        От: С извинение-зарядно...

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        на мен ми хареса оцията за съживяване на полумъртви акумулатори, че имам 3 такива, един да вдигне и се е изплатило на 50%.
        Защо ли съм скептично настроен?

        Коментар


        • #19
          От: С извинение-зарядно...

          Хора, не знам дали ви сърбят тези пари по джоба, но да ви кажа, че Тефчо ми направи зарядно от старо захранване за компютър. Може да даде 10 Ампера, но го е ограничил до 8 за по-голяма сигурност.
          Захранване може да се намери за максимум 10 лева, да не кажа и без пари. Някакъв ампермер не струва много(може и без него), а промените в захранването не били никак сложни.
          Тефчо да обясни кое-как. И имате почти перфектно зарядно устройство за почти без пари.
          Е, няма никакъв вид, ама гаража не е изложбена зала все пак.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: С извинение-зарядно...

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Защо ли съм скептично настроен?
            Не си сам!

            Коментар


            • #21
              От: С извинение-зарядно...

              Коле, това, дето е твоето е съвсем за вътрешна употреба, а и беше абсолютно експериментално, затова няма "фаца".
              Хайде, нека да е с гъзарийки - наскоро правих едно такова на приятел, който много държеше да имало процесор.
              Еми ... сложих му процесор. И дисплейче даже и красива кутия И даже работи, с все режимите на "възбуждане" (разбирай - щадящ режим за много разреден акумулатор, а не съживяване на труп), нормално и бързо зареждане, подзаряд, даже и променливо ограничение на тока според степента на зареждане и още други гъзарийки. От 1 до 12А.
              Та една бърза сметка на готовия продукт (не е като да си го смуча от пръстите) показва, че с все процесора, програмата, труда, печалбата и ДДС-то, пак не може да направи 140 кинта, ако се произвежда що-годе серийно. Но толко' пари за 3-4 А, за мен поне си е виц.

              Това за съживяване на наистина умрял акумулатор ... никакъв шанс. Ако ще заряда да върви на шопска ръченица, все тая. Освен до тоци и жици, нещата опират и до малко химия, мисля, че Ясен го беше обяснявал някъде.

              П.П. Всъщност, да де, може да направи 140, може и 1400 даже. Като има кой да купува, що пък не.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: С извинение-зарядно...

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                И даже работи, с все режимите на "възбуждане" (разбирай - щадящ режим за много разреден акумулатор, а не съживяване на труп), нормално и бързо зареждане, подзаряд, даже и променливо ограничение на тока според степента на зареждане и още други гъзарийки. От 1 до 12А.
                Та една бърза сметка на готовия продукт (не е като да си го смуча от пръстите) показва, че с все процесора, програмата, труда, печалбата и ДДС-то, пак не може да направи 140 кинта, ако се произвежда що-годе серийно. Но толко' пари за 3-4 А, за мен поне си е виц.
                Тва е ако можеш да си го направиш. Като не можеш, купуваш
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: С извинение-зарядно...

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Тва е ако можеш да си го направиш. Като не можеш, купуваш
                  Не, че да правя реклама на Тефчо, но За половината парЕ той ще ви спретне истинско зарядно, при това с възможност за двойно по-голям заряден ток.

                  Очаквам следващата тема започната от Тефчо:
                  "Изкупувам стари компютърни захранвания"
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: С извинение-зарядно...

                    Коле, ще ме вкараш в бела бе.
                    Нищо не изкупувам и не продавам, да не нагазим в правилата.
                    ... макар, че на тия цени, може и да започна, започвам да се замислям мноооого сериозно.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      От: С извинение-зарядно...

                      Здравеите колеги. Преди време и ние правихме зарядно от АТХ захранване за компютър мошноста зависи от мошноста на самото захранване издържа до 20А и 14.8v стабилизирано напрежение без проблем.
                      А по отношение на саживяване на стари акомулатори нее невъзможно но там схемата е една друга работа.Електрониката консумира минимален ток от акомулатора като зарежда мощни високоволтови кондензатори и след това враща обратно вав акомулатора инпулс със голям ток прикоето плочите на акомулатора се чистят от окисите но това е бавен процес понеже се прави на зареден аком.до разреден и така няколко пъти, ефекта е голям
                      Това е принципа на работа. Надявам се дасъм бил полезен.
                      Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                      Коментар


                      • #26
                        От: С извинение-зарядно...

                        Много се радвам, че темата получава такъв "обилен" отзвук. Ако има опция да се свали сериозно от цената участвам много твърдо с 2 броя Multi XS 7000.
                        Намерих фирма на илиянско шосе, която много весело се опита да ми продаде дивайса за 286 лв.
                        Това до тук.
                        Последно редактирано от horazio; 07-01-11, 22:01. Причина: правописни грешки
                        Няма! Свършиха.

                        Коментар


                        • #27
                          От: С извинение-зарядно...

                          А относно зарядното от компютър - не е идеята да подадем 14 волта ток на една батерия, а да я заредим с подходящите амплитудни режими, в зависимост от степента на заряда и.
                          Няма! Свършиха.

                          Коментар


                          • #28
                            От: С извинение-зарядно...

                            Аз си поръчах ето това: CTEK XS700

                            Обаче гледам, че ги е свършил вече.
                            GRAND CHEROKEE 4.7
                            Добромир Добрев
                            O898633718

                            Коментар


                            • #29
                              От: С извинение-зарядно...

                              Първоначално публикуван от horazio Преглед на мнение
                              А относно зарядното от компютър - не е идеята да подадем 14 волта ток на една батерия, а да я заредим с подходящите амплитудни режими, в зависимост от степента на заряда и.
                              Е, да де. То иначе 4А на 14V без нищо друго, струват на магазина 15 лева Дори, с повечко нерви, може и да зареди акумулатора.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                Re: С извинение-зарядно...

                                Колеги може около нова година гледах някакви такива в кауфланд, бяха 36 лв, малки ток към 4A и се сами се изключваха като заредят достатъчно, тоест може да стоят постоянно включени към акомулатора. Предполгам, че още ги има.
                                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                                http://www.facebook.com/JeepBG
                                LZ1GGC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X