Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за налягане на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за налягане на гуми

    Малко да изтупам темата от прахта, на какви размери гуми и на колко атмосфери ги помпате на Фронтерите ви, а съм с 31-ци и 4-те гуми са ми на 1.8 с азот, но визуално ми изглеждат малко меки, чудя се дали да бъдат предните на 2 и задните на 2.2 както е показана на таблицата от Нешко?

    Коментар


    • #17
      От: Питане за налягане на гуми

      Ще ти се втвърди возията. Няма смисъл.
      И махни това отдолу, че нещо което работи не се пипа - не ти отива вече
      Или напиши - по-добре на време отколкото късно и то на всяка цена.
      Ей, майтапя се да не се обидиш.
      Последно редактирано от sony bono; 12-04-14, 23:40.

      Коментар


      • #18
        От: Питане за налягане на гуми

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Малко да изтупам темата от прахта, на какви размери гуми и на колко атмосфери ги помпате на Фронтерите ви, а съм с 31-ци и 4-те гуми са ми на 1.8 с азот, но визуално ми изглеждат малко меки, чудя се дали да бъдат предните на 2 и задните на 2.2 както е показана на таблицата от Нешко?
        на 1.7 отпред и 1.8 отзад. А-то на 2 атмосфери вози като каруца. Като отвориш шофьорската врата на колонката пише а май на моята къса база беше отвътре на вратичката за наливане на бензин.
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          От: Питане за налягане на гуми

          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
          Ще ти се втвърди возията. Няма смисъл.
          И махни това отдолу, че нещо което работи не се пипа - не ти отива вече
          Или напиши - по-добре на време отколкото късно и то на всяка цена.
          Ей, майтапя се да не се обидиш.
          Майтап да става , а и инак относно - Нещо, което работи, не се пипа!, лично съм си патил по Вектрата преди, като сменях без нужда работещи неща по нея и само се влошиха някои работи без нужда..., та оттогава само ако е за смяна нещо, тогава сменям

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          на 1.7 отпред и 1.8 отзад. А-то на 2 атмосфери вози като каруца. Като отвориш шофьорската врата на колонката пише а май на моята къса база беше отвътре на вратичката за наливане на бензин.
          Мисля че пишеше нещо май на капачката на резервоара, ще хвърля един поглед че не съм обръщал внимание какво пише.
          Последно редактирано от Еделвайс; 13-04-14, 11:08. Причина: Пояснение

          Коментар


          • #20
            От: Питане за налягане на гуми

            Днес снимах лепенката залепена на капачката на резервоара - заводските препоръки за налягането на гумите, не бях обръщал внимание че имам лепенка за това :

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:130420142393.jpg
Прегледи:1
Размер:134.2 КБ
ID:5579371

            Коментар


            • #21
              От: Питане за налягане на гуми

              Колеги, повечето от вас знаят че от година съм с минусови джанти - ЕТ 40 , 9 J широки и с монтираните ми 31-ци, когато ми ги монтираха на широките джанти, казаха ми да ги карам на по 2 атмосфери всичките гуми, за да се напаснат към джантите и за да не се разбортират при екстремно завиване, сега като са минали няколко месеца, кажете ми на колко атмосфери минимум мога да ги карам сега зимата, без опасност да разбортирам някоя гума? Дали ако ги остава на 1.7 няма да е фатално?

              Коментар


              • #22
                От: Питане за налягане на гуми

                Разбира, се че няма. 1.7 си е стандартното налягане за твоята джипка с тези гуми. Аз години карах така. Няколко пъти съм карал и на 0.1 атмосфера без да се разбортира нищо.
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за налягане на гуми

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Разбира, се че няма. 1.7 си е стандартното налягане за твоята джипка с тези гуми. Аз години карах така. Няколко пъти съм карал и на 0.1 атмосфера без да се разбортира нищо.

                  Божко, знам че на 1.7 атмосфери е стандартното налягане, даже на предния си пост в темата, преди време съм качил снимка на табличката от капачката на резервоара на фронти, мен друго ме притеснява, широката 10 J джанта, а не 9 J както писах, ти на толкова широка джанта ли си карал, та чак и на 0.1 атмосфера не си имал проблем с разбортиране?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за налягане на гуми

                    Е чак на толкова широка не. На стандартната лята тая със спиците.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за налягане на гуми

                      Ами то производителите дават допустими размери на джантата за гума 10.5" (31-ца): 7-9". Тия 10" джанти идват прекалено широки. Трудно е да се каже на какво налягане може да се карат безопасно - без риск да се разбортират. За тези джанти просто си трябват по-широки гуми
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за налягане на гуми

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Ами то производителите дават допустими размери на джантата за гума 10.5" (31-ца): 7-9". Тия 10" джанти идват прекалено широки. Трудно е да се каже на какво налягане може да се карат безопасно - без риск да се разбортират. За тези джанти просто си трябват по-широки гуми
                        Като се поизносят сегашните 31-ци, следващите мисля да са 32-ки и ще заспят на широката джанта , за всеки случай реших да ги държа на по 1.9 атмосфери, че като се сетя гумаджията, едва успяше да разпъне гумите на широката джанта, и то със специален уред - камшично вкарване на въздух.

                        Весели празници!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питане за налягане на гуми

                          Колеги, нормално ли е на чисто зимни гуми с заводски размер и джанти - 245/70/16, при напомпени и 4-те гуми на цели 2.5 атмосфери, а видимо изглеждат много меки и имат коремче, все едно са напомпени на 1.6 атмосфери?, ще купувам скоро летни гуми, но нормално ли е това за зимните ?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питане за налягане на гуми

                            Каучука е по-мек, та според мен нормално за този размер.
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питане за налягане на гуми

                              2.5 е много - не ги гледай на око а на манометър
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X