Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за налягане на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за налягане на гуми

    Гумите ми са 265/70/15.Въпроса ми е на какво налягане трябва да ги карам?

  • #2
    От: питане за налягане на гуми

    На гумите не пише ли ?
    Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
    ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

    Коментар


    • #3
      От: питане за налягане на гуми

      Първоначално публикуван от svetlio_cbr600 Преглед на мнение
      На гумите не пише ли ?
      На гумите пише само максимално допустимото налягане. Всеки производител на гуми препоръчва налягането да е според изискванията на производителя на автомобила.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: питане за налягане на гуми

        Тогава следва въпроса на какъв автомобил ?
        Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
        ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

        Коментар


        • #5
          От: питане за налягане на гуми

          опел фронетра спорт къса база....скоро го купих и като реших да проверя гумите и бяха по 1,5 и си стоят видимо меки.на гумите пише макс.3,5...

          Коментар


          • #6
            От: питане за налягане на гуми

            Стандартно автомобилите идват с предписание от 2.0 до 2.2 бара. Рядко се излиза от тези граници.

            За твоята кола пише "32 psi", което е точно 2.2 бара.

            П.С. Друга популярна формула е "максимално допустимата за гумата минус 25-30%". В твоя случай това идва "една идея" по-твърдо от препоръчаното от производителя на колата. В щатите често препоръчват "максимално допустимата за гумата минус 10%", което идва много твърдо. Казват, че пестяло гориво, но според мен този келепир ще си отиде заедно с ходовата част. Все пак сме в България
            Последно редактирано от Filthy@JvruceR; 07-01-11, 20:37. Причина: п.с.

            Коментар


            • #7
              От: питане за налягане на гуми

              Като си вземах калните гуми в гумаджийницата(доста голяма и реномирана между другото...) казах на монтьора да ги напомпи до 1,6 атмосфери. Онзи ме изгледа като извънземно, и ми каза, че не иска да ги "огазя" и да отида след седмица при тях да ги лепят. Направи ги на 2,2.
              След като слязох от криковете сам изпуснах гумите. Онзи отначало ме погледна какво правя, но после явно реши, че съм откачен(то си е така де) и се запиля да си върши работата.

              Това за налягането го бях чел тук, без да съм го пробвал, но практиката показа, че това е правилното налягане.

              Но трябва да се има предвид, че жипката е витара(т.е. доста лека) и калните гуми са доста по-твърди от пистарките. Най-добре е да се установи опитно. Ако ти се виждат меки-помпи докато ти дойдат нармални на вид. Но дали налягането е точното ще разбереш след като ги покараш малко. Ако фронтерата стане като каручка-изпускай. Аз винаги съм се стремил да карам на долната граница на налягането. И не само на витарата, а на всички коли които съм имал.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: питане за налягане на гуми

                И аз никога не съм гледал налягането да е точно колкото го дават.Помпам горе долу на око и ако ми се види прекалено твърда возията,а на Паджерото мн се усеща отзад,малко изпускам гумите. Друг е въпроса че 4-те гуми трябва да са горе долу с еднакво налягане и за целта си трябва манометър.
                Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                Коментар


                • #9
                  От: питане за налягане на гуми

                  По-меките гуми дават по-мека возия, но изтриват грайфера неравномерно в краищата, съответно хвърляте гумите доста по-млади отколкото трябва. Същото важи за пренапомпените - изтриват се в средата. Проблемът "аквапланинг" също се намалява при правилно напомпени гуми, но това при джипките тъй или иначе не е големия проблем (не сме състезатели по магистралите, нали?).

                  Проблемът да се "прекълца" гумата между камък и джанта важи силно при меките гуми когато "друсаме колите по чукарите". За сметка на това пък умекотяват ударите и съответно се разтоварва напрежението върху ходовата част. Според мен трябва да са си напомпени точно толкова, колкото трябва да са.

                  Обикновено задните гуми се поддържат една идея по-меки от предните за по-меко возене (но това е за леките коли, при джипките не знам дали важи). Когато в багажника има много тежести (дърва, метанова уредба, желязо, други тежести), то е допустимо задните гуми да се напомпят повече от предписаното. По условие например комбитата ги дават винаги с по-напомпени задни гуми.

                  Друго важно нещо - по-големите (като обем въздух) гуми трябва да се помпят до по-високо налягане. В този смисъл колегата предполагам трябва да отиде на 2.4.

                  Коментар


                  • #10
                    От: питане за налягане на гуми

                    Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                    Стандартно автомобилите идват с предписание от 2.0 до 2.2 бара. Рядко се излиза от тези граници.

                    За твоята кола пише "32 psi", което е точно 2.2 бара.

                    П.С. Друга популярна формула е "максимално допустимата за гумата минус 25-30%". В твоя случай това идва "една идея" по-твърдо от препоръчаното от производителя на колата. В щатите често препоръчват "максимално допустимата за гумата минус 10%", което идва много твърдо. Казват, че пестяло гориво, но според мен този келепир ще си отиде заедно с ходовата част. Все пак сме в България
                    Зависи на какво са тия гуми,цолажа,на каква джанта,колко високи,на каква кола,кьде се карат..................но си прав,че и без да слушам гумаджии си карам на по 40-45 псй гуми които по заводски данни трябва да са 27/32.Стои мека гумата,носи,тьрка я вьншно и не ми харесва принципно.И сьм ги нашляпал не само моите на около 15% под допустимото.Е друса малко,но пьк не се клати в завой.
                    Манометьр вьв всяка кола и обща помпа / гот е да имаш брат близнак /е неписано правило за нас.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: питане за налягане на гуми

                      На капачката на резервоара производителя изрично е написал с какво налягане трябва да се кара ОФА къса база,аз го спазвам и съм много доволен от возия и стабилност на джипката п .п ОФА къса 1.7 е точното налягане
                      Последно редактирано от techo1971; 07-01-11, 21:28. Причина: послепис

                      Коментар


                      • #12
                        От: питане за налягане на гуми

                        Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                        Проблемът да се "прекълца" гумата между камък и джанта важи силно при меките гуми когато "друсаме колите по чукарите".
                        Също при по меки гуми и скачане в дупка освен че гумата си заминава,понякой път и джантата особено летите джанти.
                        Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                        ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                        Коментар


                        • #13
                          От: питане за налягане на гуми

                          Първоначално публикуван от svetlio_cbr600 Преглед на мнение
                          Също при по меки гуми и скачане в дупка освен че гумата си заминава,понякой път и джантата особено летите джанти.
                          Да, подбиването на джантата в тези случаи е задължително. Друг е въпроса, че при джипките "балоните" на гумите са големи и чак дотам рядко се стига.

                          Коментар


                          • #14
                            От: питане за налягане на гуми

                            Първоначално публикуван от opel_sport Преглед на мнение
                            Гумите ми са 265/70/15.Въпроса ми е на какво налягане трябва да ги карам?
                            Значи на вратата, обикновенно или на колоната на шофьорското място пише на колко атмосфери да се помпат гумите,
                            дадено е също при максимално натоварена кола колко трябва да се помпат. При офроуд е друга тема, там всичко си зависи от условията на терена.Мойте са 245/70/16 и ги карам на 1,8 атмосфери, толко им е дадено по каталог от производителя на колата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за налягане на гуми

                              Ето малко данни и от "Аутодата" не видях този размер но все пак......!Тези налягания са дадени и за Фронтера КБ 91-95.
                              Прикачени файлове
                              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                              LZ1NES

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X